• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cerjak kardani

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ima li netko informaciju gde bi se mogla kupiti cijev za njihov kardan.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Postaviću pitanje u ovoj temi ovdje, pošto ima direktne veze sa kardanom.

Dali netko iz iskustva zna kako najlakše prilagoditi ovaj izlaz sa kardanom ili kardan prilagoditi ovom izlazu.
[URL=http://www.zaslike.com/] [/URL]
Konkretno radi se o pumpi tr. šprice.Mora da je na starijim modelima izvod bio takav nenazubljen.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
najbolje bi bilo da ga skines i iztokaris ako imas negdje dobrog majstora da ti to odradi,ako ne onda nabavi jedan sa kronerima pa ga nekako zavaris na taj prva bi opcija bila bolja ako si u mogucnosti pozzz
 
V

Vjerni983

Guest
A jel si gledal po trgovinama mislim da ima za kupit tak nastavak sa kronerima. Al opet ovisi koji fi imaš na ovom svojem al da se to sve pririktat samo treba pravog majstora
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
koliko je promjer te osovine,
ima za kupiti orginalnih nastavaka, tj. adaptera

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Nebu valjalo.
Kupi samo vilicu kardana sa šelnom i vijkom i preseli ju na neki kardan. Ovo s produžetcima ije dobro radi kuta kardana.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
"zbalija" svaka čast,pa ja nisam ni znao da takvo što postoji za kupiti.Mislim da će mi to biti najjednostavnije rješenje.
" ZJ " ja mislim da sa tim nastavkom nebi trebalo biti problema sa kutom kardana.Sa ovim nastavkom (adapterom) je jednostavno, a da kupujem vilicu kardana i šarafam....to mi je kompliciranije...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Možda ti je jednostavnije, no ne znači da bude i bolje. Neznam kakav traktor imaš, jer moram paziti kad spuštam špricu do kraja dolje da se kardan ne rasadi. S ovom redukcijom mora biti još kraći, tak da vjerojatno bude još više problema.
S novom vilicom ti je možda u startu skuplje (jer trebaš kardan samo za špricu, no, vjeruj mi, puno je i bolje.
Na Vicon rasipaču imam kardan koji samo njemu pripada i ne skida se dolje. Na mnogim frezama i rotobranama ti je isto tak.
 

kozar

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
37
Možda ti je jednostavnije, no ne znači da bude i bolje. Neznam kakav traktor imaš, jer moram paziti kad spuštam špricu do kraja dolje da se kardan ne rasadi. S ovom redukcijom mora biti još kraći, tak da vjerojatno bude još više problema.
S novom vilicom ti je možda u startu skuplje (jer trebaš kardan samo za špricu, no, vjeruj mi, puno je i bolje.
Na Vicon rasipaču imam kardan koji samo njemu pripada i ne skida se dolje. Na mnogim frezama i rotobranama ti je isto tak.

Imaš na toj stranici adaptere
http://www.parttis.com/katalog/prod...=2570&osCsid=b0bc6ebfd2f71de9a1ee88a59ae055b5 ili


http://www.parttis.com/katalog/prod...=2549&osCsid=fb803935fc304c6ae71891d10f29b27e

LP
 

kozar

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
37
Dali neko zna, treba mi samo vanjski adapter kardana ali manjega fi 24,4 trebam za uredit neku frezu.
 

kozar

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
37
Dali imate nešto ovakvo
 

Prilozi

  • ReREDUKCIJA KARDANSKE OSOVINE 1   18-1 38 L76.jpg
    ReREDUKCIJA KARDANSKE OSOVINE 1 18-1 38 L76.jpg
    5.1 KB · Pregleda: 1,020

kozar

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
37
Hvala, ali nisam siguran koliko je dugačak i dali je to to.
Budem ih nazvao pa da vidim.
LP iz ČK
 
Na vrh