• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Certifikat za sadnice

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Postoji PRAVILNIK O STAVLJANJU NA TRŽIŠTE REPRODUKCIJSKOG SADNOG MATERIJALA I SADNICA NAMIJENJENIH ZA PROIZVODNJU VOĆA
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2006/2761.htm po kojemu moraju postupati proizvodjaci sadnica da bi dobili certifikat.
Dali postoji neki nacin da prije nego narucim (odnosno kupim) sadnice provjerim koji proizvodjac ima certifikat (ili ga je imao u prethodnim godinama)?
Jeste li imali negativnih iskustava, odnosno kakva su vasa iskustva opcenito?
Kako se osigurati da je sadnica koju smo kupili (ili planiramo kupiti) prosla proceduru prema fitosanitarnoj inspekciji i da je proizvodjac stvarno dobio certifikat?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ja sam imao neugodnih iskustava...dobio sam svu potrebnu dokumentaciju ali nije bila 100% valjana...jedva uspio riješiti.
od prodavača sam dobio RAČUN,DEKLARACIJU i OTPREMNICU..deklaraciju sam malo duže čekako jer je komisija iz ministarstva dolazila na teren kod tog prodavača da vidi nasad i njegovo zdravstveno stanje te da utvrdi sortu. Što se tiče certifikata za prodaju, mislim da mora biti upisan u registar proizvođača, te firma mora imati odobrenje od min. za proizvodnju sadnica...ZAVOD ZA SJEMENARSTVO I RASADNIČARSTVO u Osijeku-mislim da oni vrše te analize i izdaju odobrenja...evo ti web. pa provjeri Obrisan neispravan link.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
roko kaže:
ja sam imao neugodnih iskustava...dobio sam svu potrebnu dokumentaciju ali nije bila 100% valjana...jedva uspio riješiti.
od prodavača sam dobio RAČUN,DEKLARACIJU i OTPREMNICU..deklaraciju sam malo duže čekako jer je komisija iz ministarstva dolazila na teren kod tog prodavača da vidi nasad i njegovo zdravstveno stanje te da utvrdi sortu. Što se tiče certifikata za prodaju, mislim da mora biti upisan u registar proizvođača, te firma mora imati odobrenje od min. za proizvodnju sadnica...ZAVOD ZA SJEMENARSTVO I RASADNIČARSTVO u Osijeku-mislim da oni vrše te analize i izdaju odobrenja...evo ti web. pa provjeri Obrisan neispravan link.

U kom smislu nije bila valjana? Na sto treba paziti? Moze i na priv. :prayer:
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
nisu mi bili podatci u otpremnici potpuni i nije mi dala obrtnicu(kopiju)....također deklaracija nije bila 100% valjana....
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Dali tko zna sta je potrebno da bi se moga podici rasadnik i prodavat sadnice ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh