• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cesc

C

cesc007

Guest
Da se predstavim! :)
Zovem se Miroslav imam 25 godina i zivim u malom selu Tavankut, nedaleko od Subotice na samom severu Vojvodine. Vas forum mi je izrazito okupirao pozornost i mogu reci, iako sam se nedavno registrovao, da sam vec puno zanimljivog procitao.
Bavim se prvenstveno stocarstvom tj. tovom junadi, vocarstvom (dominiraju sljive ), a ove godine sam zasadio i pola jutra krompira s tim da se nadam da mi se to nece obiti o glavu! :mrgreen:
Od mehanizacije imam dva imt traktora 60 ks i 39 ks i dosta prikljucaka koje ne bih sad da nabrajam.
Intenzivno tragam za torpedom 6206 ili eventualno 4506 pa ako neko prodaje takav traktor u odlicnom stanju eto prilike da saradjujemo. :)
Od malih nogu sam u poljoprivredi i dosta tog sam do sad naucio pa se nadam da cu i ja vama biti od koristi!
To bi bilo osnovno a ako nekog interesuje nesto vise nek slobodno pita. :D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pozdrav i dobrodošao!
Bavim se prvenstveno stocarstvom tj. tovom junadi
Ja se također bavim tovom junadi,nadam se da če mo razmijeniti iskustva o tovu u temi predviđenoj za to,i nadam se ugodnom druženju...
Koliko toviš junadi i na koji način?
:D
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
Pozdrav za tovljace junadi. Da se prikljucim i ja, tovim junad 40-50 kom. Kakva je cena kod vas u Hrvatskoj i kod kolege u Vojvodini posto se javljam iz centralne Srbije. Pozdrav.
 
C

cesc007

Guest
Hvala na dobrodoslici! :)
eto, kod nas opet kisa a ja bih da kosim lucerku :!: :(

Dino, trenutno imam 7 bikova i 2 junice i drzim ih u slobodnom tovu. Naravno, u planu je prosirenje proizvodnje tj izgradnja ozbiljnije otvorene stale. sve sam ja osmislio i projektovo na papiru ali se to uvek nekako izjalovi kad dodje do zadnje stavke tj. financiranje! :scratch

Vetmed, danas sam cuo najnovije cene - 130din/kg (1.3euro/kg)! Moji bikovi bi ubrzo bili za prodaju jer su oko 570kg prosek ali za te pare bolje da stoje u stali, koliko god bilo potrebno! :x bio sam u Backoj Topoli na vasaru i pitam coveka posto prodaje telad a on kaze 550 eura/komad. E sad, ja bi za bika u proseku dobio 700eura pa da onda platim tele 550 ili 500eura?!?!? Gubitke ne smem ni da racunam! :x sramota!!! Kakve su cene kod vas i posto su telad?
 
M

Massey4455

Guest
pozrdav i dobro došao na forum.....
daj stavi malo slika sa junadi ak ti nije problem... hvala unaprijed
 
C

cesc007

Guest
Bude slika Massey! ;)

drmr, izlazak sunca cisto da se naglasi, mada nije ni bitno. Vazna je poenta. :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
dobrodošao. ajd kad uhvatiš vremena nabaci sliku strojeva usput. bobo če te ubiti kad čuje da pored imt-a planiraš parkirat trpeda :blackeye :mrgreen: (šala)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Samo ti daj slike svoje robe i strojeva :D
Kod mene su cijene muške simentalske teladi:
70-80kg=28kn
85-100kg=26kn
105-125kg=24kn
125-150kg=21kn
preko 150kg=15kn
A bikovi su: 11-12 kuna
Evo to su najnovije cijene koje je izbacila jedna firma u mojoj okolici!
 
C

cesc007

Guest
Haha, Bobo fan imt-a! :D ne bih ja ni razmisljao o Torpedu samo da imt ne trosi toliko dizela! :roll:

Dino, hvala na cenama!! koliko vidim nisu ni kod vas tako jeftina telad ali kad bih bikove mogao prodati po toj ceni od 1.65eura/kg - ni minuta razmisljanja nego odmah u klanicu pod noz! :mrgreen:
 
C

cesc007

Guest


mali ferguson se muci sa kosacicom od 165cm, na ovratinama su mi tockovi neretko u vazduhu. :?
 
V

vedo

Guest
Pozdrav i dobro došao na forum!Vidim da imaš IMT 560(kao i ja) pa bi li mi mogao reći kako te služi??U tebe je novija tipa,koje ti je godište IMT??Vidim da je kod tebe akumulator postavljen sa vanjske desne strane,da li si ti to uradio ili je to fabrički napravljeno?? ;)
 
C

cesc007

Guest
vedo kaže:
Pozdrav i dobro došao na forum!Vidim da imaš IMT 560(kao i ja) pa bi li mi mogao reći kako te služi??U tebe je novija tipa,koje ti je godište IMT??Vidim da je kod tebe akumulator postavljen sa vanjske desne strane,da li si ti to uradio ili je to fabrički napravljeno?? ;)

Ovaj tip imt-a ima par fabrickih gresaka - kocnice, unutrasnji saraf kod servo volana i jos ponesto. :? sa sarafom od serva je problem sto se od vibracija unisti navoj pa mu tamo curi ulje! :!: nosac za akumulator smo napravili sestrin muz i ja. Fabricki je ispred hladnjaka a to mi neprakticno i nepristupacno! :!: premestis ga ovamo i miran si! :D '86 godiste. Inace, zadovoljan sam traktorom - sluzi, radi svoj posao i slusa! :D kako tebe sluzi tvoj?
 
V

vedo

Guest
cesc007 kaže:
vedo kaže:
Pozdrav i dobro došao na forum!Vidim da imaš IMT 560(kao i ja) pa bi li mi mogao reći kako te služi??U tebe je novija tipa,koje ti je godište IMT??Vidim da je kod tebe akumulator postavljen sa vanjske desne strane,da li si ti to uradio ili je to fabrički napravljeno?? ;)

Ovaj tip imt-a ima par fabrickih gresaka - kocnice, unutrasnji saraf kod servo volana i jos ponesto. :? sa sarafom od serva je problem sto se od vibracija unisti navoj pa mu tamo curi ulje! :!: nosac za akumulator smo napravili sestrin muz i ja. Fabricki je ispred hladnjaka a to mi neprakticno i nepristupacno! :!: premestis ga ovamo i miran si! :D '86 godiste. Inace, zadovoljan sam traktorom - sluzi, radi svoj posao i slusa! :D kako tebe sluzi tvoj?

Ma dobro me služi IMT,samo što on to ne bi bio kad ne bi imao nedostatke.Znači moj IMT je 81' godište,ima stariju masku i svjetla su mu sa vanjske strane,a ne u maski kao u tebe.Ima mehanički volan :( i bez kabine je.Od dodatne opreme nema ništa(da se tako izrazim).Mane su mu kočnice(nikako ne rade),paljenje na ključ kod nas ne radi(ali taj kvar treba ubrzo popraviti),voda mu iz hladnjaka curi,pa je moram stalno dosipati(to neznam što).I iako ima sve ove kvarove dobro me služi,dobar je orač,ima težinu i brzinu,ali mu to ne daje okretnost,no to mi nije baš bitno.


P.S Zaboravio sam te pitati-rade li kod tebe kočnice na IMT 560 :?: :?:
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
Kod nas je cena teladi 2.8 - 3 e/kg, a bikovi 1.5 ali se ceka za pare po mesec dana. Sta se ovo desava sa cenama nije mi jasno. Vidim da imas deutz-fahr 320 balirku, pa me interesuje kakva je, kako te sluzi. Ja imam deutz-fahr HD300, mislim da su slicne samo sto je kod 320 veci pick-up. Jel se kod tebe kardan lomi na sredini, (ima nosac na pola puta od zamajca na balirci do traktora?) Sto se tice Torpeda imam 4506 i 7506A, dobri su traktori, strasno mali potrosaci. Kod mene nisu na prodaju. Pozdrav.
 
C

cesc007

Guest
Vedo,
kocnice su standardni problem na imt-u ovog tipa. Kod mene trenutno "rade". Nedavno smo promenili cilindre i par creva i sada, recimo rade. Mada, znam da to nece dugo potrajati. :? Hladnjak, koliko znam i nije toliko skup kao pre, pa bi ti najjednostavnije bilo zameniti ga. Ako ne, nadjes nekog ko moze da ti zakrpa hladnjak. To volim kod torpeda, nema hladnjaka, vodenih pumpi i creva a sve od navedenog je potrosni materijal pa u jednoj sezoni bar nesto mora da se popravlja. :!:

Vetmed,
ovo sa cenama junadi stvarno postaje besmisleno! :!: Ako vec i prodas bikove ili bilo sta, cekas za pare pa ti onda jos i to iscepkaju na rate. Inace, balirku ne zelim da hvalim pa da je ureknem ali u ovih 6 godina, kako je kod mene imao sam jedan kvar na vezacima i promenio sam jednu gumu. :) Sinoc sam je malo aktivirao za usluge pa sam radio do 22.30. Kod nas svaki dan (kao i ovog momenta) pada kisa tako da svaki zrak sunca moramo iskoristiti. Kardan je iz jednog dela, znaci, ne lomi se i nema nosac na sredini. Pretpostavljam da je i tvoja takva? One vece verzije ovakve balirke (hd360,hd400...) imaju takav kardan, koliko ja znam. Kako si ti zadovoljan sa svojom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh