• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Nisam nasao temu,pa otvaram ovu.

Planiram ove godine nesto cesnjaka posaditi u vrtu.
Sad me zanima dali je cesnjak moguce samo vegetativno saditi ili i nekim kupovnim sjemenkama?
Da nemoram jest onaj kineski :p
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Nisam nasao temu,pa otvaram ovu.

Planiram ove godine nesto cesnjaka posaditi u vrtu.
Sad me zanima dali je cesnjak moguce samo vegetativno saditi ili i nekim kupovnim sjemenkama?
Da nemoram jest onaj kineski :p

još uvijek se može naći sjeme domaćeg bijelog luka-češnjaka. u Hercegovini je potisnuo kineskog skoro u potpunosti a nadam se da će se taj val prenijeti i šire jer treba cijeniti ono što je dobro a to je domaće.

kupi sjeme od ljudi koji se tim bave jer ovi kupovni mogu biti ne samo kineski nego i holandski.

kod nas domaći postiže cijenu sad oko 7,5 eura po kg a do kolinja će biti i 12.5 eura.
 
N

nikolalon

Guest
Naručeno je 30 kg češnjaka po 30kn njega cemo saditi sada na jesen a na proljeće ćemo krumpir,luk i grah...
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Gdje ima domaćeg sadnog češnjaka za kupiti?? čekam odgovore,pomoć,sugestije sveee.........
 
N

nikolalon

Guest
Evo malo da se javim!
Pripremamo zemlju za češnjak koji mislimo posaditi sada krajem 10og mjeseca.Nabavili smo 30kg vrhunskog cesnjaka domaci slavonac...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
gdje si nabavio sjeme češnjaka......????

po kojoj cjeni????

može i preko privatne poruke......
 
N

nikolalon

Guest
Nije sjeme,nego je cesnjak domaci i treba ga ocistiti i posaditi znaci sade ti se oni češnjevi.Kupili smo 30 kg po 35kn
 
N

nikolalon

Guest
Sade se i srednji to su i nama govorili dosta ljudi ali sve to iz naroda,ali kaze mi ovaj iz poljoprivredne da se mogu i srednji saditi vazno je samo da su velicine ko i ovi okolni i svi se mogu sadit ;)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nije sjeme,nego je cesnjak domaci i treba ga ocistiti i posaditi znaci sade ti se oni češnjevi.Kupili smo 30 kg po 35kn


sve je to meni jasno što se sadi, samo mi je bitno da nije kineski.....

ajd daj koju sliku
 
N

nikolalon

Guest
Budem sutra posliko.Uglavnom prodavali smo malo i uspjeli izvuc cijenu od 70kn/kg :partyman::partyman: tj.nismo izvlacili nego smo rekli cijenu i ljudi su kupovali znaci da su zadovoljni ;)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sorry puknuti......:partyman:

pošalji mi slike na PM da nebrljamo temu......ja bi ga stavio, samo da nađem pravo naše sjeme
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
E pa ulažite onda ..češnjak je dobar izbor:partyman:
Jučer je pala kiša, i ovaj tjedan ide sadnja češnjaka; domaći, crveni. Materijal domaći, bar 30-tak godina uvijek isti (e di je onda bila Kina?).
Problem je jedino dobiti više sadnog materijala. Uvijek se puno potroši, i onda ostane malo za sadnju. Ove godine bi trebalo biti za 50 m dužnih sadnje :D. Inače je išlo oko 25-30 m dužnih.

p.s. Sadio bi i više, jer ga nije problem prodati preko ljeta, ali ne mogu naći "materijala".
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zvao me kum u petak i kaže da ima jedan kolega sa posla 100 kg baštovanskog češnjaka. Nije znao reći cijenu ali bi išlo po 30 - 35 kn/kg. Kaže da je krupan i da je sigurno domaći. Ako je netko zainteresiran neka me kontaktira na PP i nabavit ću direktan broj od toga baštovana da ne ide preko posrednika.

Ukoliko netko treba malo više kila onda tu imam kolegu koji prodaje u vrečici 35 kn/kg vijenac drastično skuplje. On je imao par tona ali bilo je i kupaca velikih tako da ne znam. Poz
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ja ga imam namjeru sijati onako za nas negdje oko 10-tak kila...kad daje najbolji urod mislim koja mu je agrotehnika ... sijali smo ga do sad ono klasično u redove bez đubra osim stajskog...nakon toga po vrhu opet bacim stajskog, pokrijemo granama zbog kokošiju da ne idu u njega i to je to...ne znam koliko je urod bio ali a je bilo...

Nesto sam našao na netu da mu treba za 1 m2 oko 70 grama 3 x 15 i na početku proljeća prihrana KAN-om...nisam to nikad radio pa me interesuje je li to tačno, i koliki bi bio prinos ???

Ove godine ću samo staviti prihranu KAN-a da vidim hoće li se poznati po urodu išta.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ja ga imam namjeru sijati onako za nas negdje oko 10-tak kila...kad daje najbolji urod mislim koja mu je agrotehnika ... sijali smo ga do sad ono klasično u redove bez đubra osim stajskog...nakon toga po vrhu opet bacim stajskog, pokrijemo granama zbog kokošiju da ne idu u njega i to je to...ne znam koliko je urod bio ali a je bilo...

Nesto sam našao na netu da mu treba za 1 m2 oko 70 grama 3 x 15 i na početku proljeća prihrana KAN-om...nisam to nikad radio pa me interesuje je li to tačno, i koliki bi bio prinos ???

Ove godine ću samo staviti prihranu KAN-a da vidim hoće li se poznati po urodu išta.


prava doza gnojiva je uvijek dobrodošla.no kakav će urod biti to ovisi o mnogo faktora,klima,navodnjavanje,korov,zemljište itd...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Zvao me kum u petak i kaže da ima jedan kolega sa posla 100 kg baštovanskog češnjaka. Nije znao reći cijenu ali bi išlo po 30 - 35 kn/kg. Kaže da je krupan i da je sigurno domaći. Ako je netko zainteresiran neka me kontaktira na PP i nabavit ću direktan broj od toga baštovana da ne ide preko posrednika.

Ukoliko netko treba malo više kila onda tu imam kolegu koji prodaje u vrečici 35 kn/kg vijenac drastično skuplje. On je imao par tona ali bilo je i kupaca velikih tako da ne znam. Poz



ja bi bio zainteresiran za par kg, ako je 100% naš domaći......pa bi ove godine stavio da imam sjeme za slijedeću jesen......
 

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
Koristan tekst za početnike u uzgoju češnjaka !

Koristan tekst za početnike u uzgoju češnjaka !
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    78.5 KB · Pregleda: 1,484
  • 002.jpg
    002.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 1,475
  • 003.jpg
    003.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 1,232
  • 004.jpg
    004.jpg
    79.6 KB · Pregleda: 998
Na vrh