• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
deangalli, ja bih prije posumnjao na neishranjenost - manjak fosfora ili čak nizak ph zemljišta, pa hranjiva slabije uzima...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Gorane, samo nam nabijaš komplekse i pokazuješ kakav češnjak mi nećemo nikada imati... :rolleyes:
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
172
Kazu da je moguce jos suzbijanje za karate zeon, laser, neemazal, za aktaru nisam siguran dok neki kazu da ima popratno djelovanje i za muhu.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Gorane, samo nam nabijaš komplekse i pokazuješ kakav češnjak mi nećemo nikada imati... :rolleyes:

Ma da, nećeš jer i ne sadiš tu vrstu. Draže mi je vidit dobar proljetni kakav je tvoj nego išta.
Kad si ga sadio, dobro je velik za ovaj datum?

Dali zna tko dozu Chromorela za 10l vode za muhu?

0,1%, no kasno je za njega, predugu karencu ima.


Čime, osim Rogora, tretirate muhu?

Počela je...?

Ja samo Rogor, dobar je on za tu namjenu samo je bitno ništa ne miješati sa njim. Na muhu djeluje i Chromorel D ali nije registriran u češnjaku. Cythrin Max ide još od registriranih insekticida, ne znam doduše je li djeluje na muhu.
Ja sam zaštitu obavio prije dva tjedna i ne mislim više išta od insekticida, po meni je opasnost prošla...
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Dobar ti je jako, s obzirom da je onda imao svega mjesec dana.
Jesenski rani, samo sam htio reći da nije odlučujuće gdje se sadi nego je to takva vrsta, dosta velika stabljika i glavica budu. Ima tu nešto prije post od @sokol, veći joj je nego kod mene, ona je čini mi se u Zagorju...
Sve vrste imaju svoje prednosti i nedostatke ali kad bi se gledalo samo na kvalitetu onda je proljetni broj 1. Što se tiče zarade, meni je on uvijek bio uvjerljivo najgori, ne sadim ga više. Možda bi ga prodavao 5kn skuplje a prinos duplo manji, a gdje je još vađenje sredinom srpnja na +40°...
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
172
Ako nije problem dali moze netko uslikat muhu naljepljenu na zutu plocu da vidimo kako tocno izgleda, kod mene se naljepilo svega i svacega pa sam iz preventive napravio dva spojena tretmana u razmaku 15 dana, muhe sto su se naljepile izgledaju kao kucne nema slicnosti sa slikama sa interneta tako ukoliko se nezna sto gledati tesko je znati sto je sto.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
ove godine sam sadio češnjak u prvom mjesecu, nisam stigao u jesen, inače mi se jesenski dosta kvari odnosno trune već u 10. pa sve više prema 12. mjesecu, rekao da probam saditi u proljeće ili što ranije pa možda kvaliteta bude bolja, već desetak dana ga zaljevam jer ne sadim puno i vizualno čak ne zaostaje puno od jesenskog po okolnim vrtovima. malo je niži ali ne puno..

inače nikakve kemije ne koristim niti gnojivo nisam nikada dodavao, samo ga zapiknem u golu preoranu i izdrljanu zemlju..što se tiče prinosa zadovoljan sam uvijek je srednji do krupni samo je prošle godine bio sitniji, problem je što se kvari u ostavi ali prošlogodišnja sorta koju sam sadio je izdržala do današnjih dana iako je i tu dio istrunuo..
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
Da li je dovoljno sat i pol od špricanja do kiše ili treba ponoviti?
Ridomil i Laser su u pitanju.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
evo moga luka
 

Prilozi

  • Fotografija0053.jpg
    Fotografija0053.jpg
    143.3 KB · Pregleda: 27
  • Fotografija0054.jpg
    Fotografija0054.jpg
    160.9 KB · Pregleda: 28
  • Fotografija0055.jpg
    Fotografija0055.jpg
    164 KB · Pregleda: 27

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
prošlogodišnji
 

Prilozi

  • Fotografija0059.jpg
    Fotografija0059.jpg
    153.9 KB · Pregleda: 14
  • Fotografija0060.jpg
    Fotografija0060.jpg
    133.2 KB · Pregleda: 14

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Ako nije problem dali moze netko uslikat muhu naljepljenu na zutu plocu da vidimo kako tocno izgleda, kod mene se naljepilo svega i svacega pa sam iz preventive napravio dva spojena tretmana u razmaku 15 dana, muhe sto su se naljepile izgledaju kao kucne nema slicnosti sa slikama sa interneta tako ukoliko se nezna sto gledati tesko je znati sto je sto.


Uslikaj ti svoju ploču pa postavi ovdje ali u punoj rezoluciji nek bude. Ja ne stavljam te ploče..
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
172
Zivim u splitu sadim u lucanima pokraj sinja pa kada budem slikam nema problema.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Da li je dovoljno sat i pol od špricanja do kiše ili treba ponoviti?
Ridomil i Laser su u pitanju.
Ako nisi koristio okvašivač ,trebalo bi ponoviti ,zavisi i od vremena (doba dana) kad si špricao ,ako je to bilo predveče ,pred zalazak sunca ,onda vjerojatno nije stigao "povući" u sebe preparate.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
rani Vrgorački -Goranov češnjak na foliji i bez folije pa ćemo vidjeti kako će biti...zasad mi se čini da je onaj na foliji "zeru" veći ..a i nema oko njega okopavanja ..milina
sokol, imas li mozda sliku cesnjaka iz prvog mjeseca kada je bilo ledeno i s mrazevima?
 

Najnoviji postovi

Na vrh