• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
e to je već pitanje za nekog s više moći od mene. možda vidovitog milana :) šalim se.
ko će znat koliko će koštat, za pšenicu se ne zna ni nakon žetve, a di će se ovo znat :icon_e_wink:
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Ima li tko kakvu ideju da se svi proizvođači češnjaka udruže i prodaju češnjak na strano tržište i bojkotiraju domaće .
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
zato posadite ovako nešto,komad 25kn i da vidiš love,i bez konkurencije :(smirk):
1409763791-1500-x-1125px-WP_20140827_001.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovo je jedan rezanj od kapitalca. Bila su svega dva takva cesnja
 

Prilozi

  • 2014-09-12 17.14.55.jpg
    2014-09-12 17.14.55.jpg
    27 KB · Pregleda: 84
  • 2014-09-12 17.15.34.jpg
    2014-09-12 17.15.34.jpg
    34 KB · Pregleda: 88

Demetra

Novi član
Tu od
18 Velj 2014
Poruka
23
Ova tema je utihnula ko i prodaja češnjaka.
Jel ima netko za prodat 200-300kg kvalitetnog sjemena za sadnju, al da nije slavonac sa kukuljicom u sredini.
 

mariov

Novi član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
5
Ove godine prvi puta sadim češnjak. Imam nekih sto kilograma, što preporučate, čime tretirati prije sadnje i na koji način? Kupio sam Kentaur 5 G. Što kažete na to? Bio bi zahvalan da odgovoru.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ima li tržišta za češnjak, mislim kad bi se sadila na veče, pa da neko oče odjednom uzet odprilike 500-700 kg, može li se to izvesti da se proda u inosenstvo
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
češnjaka nikad manje prodano,barem kod mene,svi su ga posadili valjda. a priča se da samo nama treba duplo više nego je posađeno a gdje još za izvoz,a već sad na to malo se desi zastoj. problem je što nitko ne barata sa količinom,a na malo se neće nitko zezati.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ima tu puno više problema od toga. od udruživanja, prodavanja magle, boktepitaj kakvog sjemena, neralnih očekivanja, neimanja nikakvog iskustva u poljoprivredi, inerciji i mišljenju da će se tržište samo od sebe naći... u kauflandu je kinez 27,99 :)
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Da nasi mediji imaju solidarnosti, koliko nas uvjeravaju da imaju, onda bi odavno ljudi znali da Kinezi u proizvodnji češnjaka postižu prinos od 23t/ha(sam Bog zna kako) a europski je prosjek 7-8 tona.Tad više nikom normalnom nebi palo na pamet kupiti gram Kineskog češnjaka.
 

harlekin

Novi član
Tu od
2 Tra 2013
Poruka
5
Pozdrav vrijednim ljudima.
Prije par stranica pisalo se o zaštiti koprivom i bazgom.
Za koprivu je netko napisal kak se priprema sredstvo ali o bazgi još ništa.....jel može neko sa iskustvom napisati još koju pametnu na tu temu?

Inače prošle godine smo prvi put posadili češnjak, ništa nije prodano jer smo sve ostavili za ovogodišnju sadnju koja je već polako u pripremi.
Krenuli smo sa ekološkom proizvodnjom pa upijam i učim sve tajne ovoga zanata:(happy):

Pozdrav iz Turopolja....
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Taj češnjak se proširio kao kuga i sve se više razmišljam da li da sadim na proljeće ovo što imam, ili ne? Pa kome to prodati?
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
ja sam nov u tome interesira me kad je najbolje doba za sadnju cesnjaka dali treba gledati mijeseceve mijene ili su to samo price pozdrav hvala
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
@harlekin, vidim da ti nitko ne odgovara a siguran sam da to čita barem stotinu proizvodjača, pa da ti barem kažem da sam bazgu koristio za rastjerivanje krtica s travnjaka i bilo je učinkovito, pa vjerujem da bi imalo efekt i za muhu, kad već krticama dovoljno smrdi da ne ruju.Ja sam to "odoka", dakle, kantu od jupola napunim listom i cvijetom bazge (ak nema cvijeta, onda samo list) bez natiskavanja, napunim do vrha vodom, nakon 24 sata procijedim u špricu i opleti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh