• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kod mene u subotu posadeno 110kg na oko 1800m2, sa sadilicom od 5 redi, zanima me kako ce uspjeti na mojoj zemlji.....
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
sadi li netko cesnjak na istoj parceli bez plodoreda vise godina? ako da kakva je prica sa bolestima?
 

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Mi smo ove god prvi puta probali, (ostalo nam oko 80 kg cesnjaka viska, da ne spremamo drugu parcelu stavili smo na ovu koja je vec bila spremna za nesto drugo )
Javim rezultate u 6 mj :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
nekak si mislim da je plodored bio bitan dok nije bilo herbicida, pesticida i umjetnig gnojiva, takodjer i u eko poljoprivredi.
ne znam da li konvencionalna poljoprivreda uz upotrebu tih sredstava treba plodored.
jer ako mi treba plodored onda moji planovi da radim samo cesnjak padaju u vodu.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
619
Ne možeš u nedogled saditi na istoj parceli, neki maksimum je dvije godine zaredom češnjak pa onda iduće dvije nešto drugo ili ništa nakon čega može opet češnjak.
Sadio sam najviše 3 godine zaredom na istoj parceli i to treba izbjegavati jer ako se tu uvali neka bolest kao npr bijela trulež onda ta parcela više nikad ni neće biti za sadnju luka.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
e to mijenja moje poglede na uzgoj. ako trebam plodored onda trebam i 12ha da sadim na 4ha svaku trecu godinu...tolko nemam...

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ekipa, koju sadilicu mi preporučate za sadnju češnjaka, godišnje bi se sadilo 1 hektar ?
Novu, do nekih 25 000 kn? Rabljene ne želim.

Oltova sadilica, vrijedi li ona išta ?
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Ekipa, koju sadilicu mi preporučate za sadnju češnjaka, godišnje bi se sadilo 1 hektar ?
Novu, do nekih 25 000 kn? Rabljene ne želim.

Oltova sadilica, vrijedi li ona išta ?

Petoredna sadilica ti dođe oko 6.500,00 sa PDV nova
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
I trebas troje ljudi koji ce sjediti na njoj, jer nekad fula a nekad uhvati dva.....bez toga nemoj ni pomisljati raditi....moje iskustvo
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
ta sadilica za 6500 je k a ne sadilica...dobra sadilica ne treba ljude kao pomoc

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
probal sam u par navrata sadilicom...al nije prinos jednak ručnoj sadnji, nit su glavice ujednačene...bar tak vrijedi za moj ilovak na bregu...u nizini ne smijem saditi (a bolja je zemlja) pak zbog poplave...
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ta srpska sadilica za 6 500 kn ne dolazi u obzir, mislim da ću uzeti OLT-ovu, cijenovno mi je prihvatljiva i ima malo bolje riješeno uzimanje sadnog materijala...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Koja je to OLT-ova sadilica? Nisam uopce znao da ih proizvode.

Koje kolicine planiras saditi?
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Da li je netko radio s njom da ima iskustva?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh