• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nigdje ne mogu pronaci nikakvih slika iznutra i da se vidi mehanizam.
Koja je cijena toga?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Cijena je cca 28 000 kn nova

sadilica-luk-sijaca-zito-olt-slika-79784192.jpg
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Pogledaj malo bolje, skužit ćeš razliku, ovoj se nemože desiti da baci dva odjednom..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Svejedno cesanj padne kako on hoce, imas usporeno i nejednako nicanje. Ako je malo losija priprema, tek onda imas problem.
 

Bogi11

Novi član
Tu od
24 Kol 2016
Poruka
20
Sve je to isto sranje, ako nemas nikoga iza da sjedi zna proci po metar- metar i pol da ne uhvati nijedan cesanj. To ne vrijedi 5000 kn a kamoli 28 000.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Govoriš iz iskustva, sadio si s takvom sadilicom ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bogi11

Novi član
Tu od
24 Kol 2016
Poruka
20
Da, prvi put i zadnji, ne svida mi se nikako. Iza moraju sjediti 2-3 osobe zato sto hvata ili vise cesnjeva odjednom svaka lopatica ili oni ispadaju iz lopatice pa zna proci metar da ne baci nijedan cesanj. Prava originalna sadilica za cesnjak ne postoji, ona koja bi okretala cesanj na pravi stranu i zabadala u zemlju, a s ovima svima improviziranima nisam zadovoljan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlado67

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
6
postoji sadilica za cesnjak kinezi je imaju i sadiga ispravno samo je i mnogo komplicirana
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Dečki, sad ste mi dali povod za razmišljanje.... ustati ili odustati...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ako ikako mozes plati zene i neka ti posade. Vjeruj mi, isplatit ce ti se.

Ako ima vlage i pravilno je posaden, vani je za 7 dana, a sadilicom mu treba duplo vise.

Radim proljetni i radio sam sadilicom i rucno, razlika je velika.

Jesenskom i nije prevelika muka nicanje, ako se sadi sadilicom, ali proljetnom dva-tri dana mnogo znace.

Barem je takvo moje iskustvo, ne znam za ostale.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
U tome i je problem, kolko ja znam nema takvih kod mene, barem ne za takav posao...
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
bas da mi je znat kak bi netko posadio rucno npr 5ha...

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
618
Ne planira on 5 nego 1ha, to je cca 250 radnih sati za sadnju.
@steff: zašto proljetni, na veliko njega rijetko tko sadi, jesenski je tu puno bolji. Nego, lako za sadnju ali vađenje je barem duplo veći posao, bez desetak radnika na 1ha ti ne treba ni pomišljati.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
To si dobro rekao. Barem duplo veci posao!

Vadenje, ciscenje, skladistenje...
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Moram si još dobro razmislit, prije nego što "bacim" novac...

Gdje ga skladištite nakon berbe ?
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Steff ,skladištenje spada u nezgodnije stvari kad je češnjak u pitanju. Trebalo bi ga skladištiti da do njega nikako ne dopire sunce a da je prostorija što prozračnija ,idealno bi bilo neki stari drveni štagalj. Naravno ,mogu i neke druge prostorije ali prozračne i dovoljno velike da češnjak nije na hrpi. Govorim o skladištenju prvih petnaestak dana dok se ne prosuši dovoljno da se lako čisti. Imaju u ovoj temi slike gdje je Goran iskoristio tavan za to. Očišćen je lakše uskladištiti jer može čak i u podrum ali opet treba biti dovoljno cirkulacije zraka.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Imam tavan iznad garaže, velik i prozračan, nemože sunce doći, no brine me zimski period, dali mu škodi temperatura ispod nule ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh