• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Napisao je da je velika mogućnost da će se razviti bolesti jer je jako oštećen, a ne da je bolest.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Tako je.

Ne znam Mario, nisam imao tu situaciju. Recimo da tebi sada češnjak izgleda kao kod nekoga tko ima jaki napad hrđe na češnjaku. Tu prinos bez lisne mase bude dosta loš, maksimalno do 50%.
Inače ti se slike slabo vide, kad se zumira samo je gore. Ili postavi bolje ili mi se javi na WhatsApp/Viber...
 

mariopag

Novi član
Tu od
4 Lis 2016
Poruka
24
Poslat cu ti evo pada kisa da spere sol,zadnjih 20 dana je padala kisa a onda 2 bure u par dana ali ova zadnja je sve potukla na otoku sto raste.Nema nista od poljoprivrede,ovi sto se bave vinigradarstvom su na koljenima.Zamislite kada se sol zaljepi za plod i onda dode malo vlage po noci to ga jede.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Meni na komadu iza kuce gdje ista stiti od vjetra se cesnjak dobro razvijao. Sve si mislim da vi koji imate problema s burom posadite neku zelenu ogradu kao stit.
Prekjucer napravio super mix za spricanje, 2kg acrobat mz + hrpa za folijarno. Krenem s traktorom i ode u blato bar 50cm duboko.
Sada mi bar 500kn stoji u sprici i ne znam sto s time? Mislim da to ne moze stajati duze od par dana. IMG_20190518_113542.jpg IMG_20190518_113601.jpg
 

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
Lako za 500 kuna u sprici,veće pare su u polju . Jesi razmišljao o motornoj šprici,na 6 staviš i dok ne potrošiš. Sorry ako je glupa idea
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Nisam iskreno. Necu to vise nis sad dirati da ne zajebem. Poceo se glaviciti pa neka bude sto ce biti. A i karenca bi sad mogla jebat.
 

Bazgaeko

Novi član
Tu od
21 Svi 2019
Poruka
19
Pozdrav,

Nova sam u sadnji cesnjaka.. Imam parcelu gdje se prije sadio vrt i krumpir, a sad stoji jer starci vise nemogu sam htjela probati sa cesnjakom.
Imam neka pitanja i sva pomoc i znanje vas iskusnih su mi dobrodosli.
Pripremamo tlo za jesensku sjetvu, imam povrsinu malo manju od jednog hektara. Ima tko za prodati jesenski cesnjak za saditi?
 

mariopag

Novi član
Tu od
4 Lis 2016
Poruka
24
Pozdrav,

Nova sam u sadnji cesnjaka.. Imam parcelu gdje se prije sadio vrt i krumpir, a sad stoji jer starci vise nemogu sam htjela probati sa cesnjakom.
Imam neka pitanja i sva pomoc i znanje vas iskusnih su mi dobrodosli.
Pripremamo tlo za jesensku sjetvu, imam povrsinu malo manju od jednog hektara. Ima tko za prodati jesenski cesnjak za saditi?
Ja sam uzeo od goran 1985 i mogu ti reci nisam pozalio,malo je skuplji ali zato je dobar cesnjak i on ce ti dat prave savjete koji kostaju jakooooo puno,i covjek zna posao.Ne reklamiram ga nismo u rodu ni porodu,ovo ti savjetujem iz vlastitog iskustva,kupovao sam od dosta drugih i vjeruj mi pozalio_Od njega naruci i postom ti dode sto je povoljnije nego da ides po njega i doce ti ono sto si platio...
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
I ja od Gorana. Nema sta. Odlican support i luk. Ako ce netko trebati imati cu za mjesec dana.
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
Gdje gledate koja su sredstva dozvoljena za primjenu u češnjaku?
Ova tražilica od ministarstva je katastrofa...što god ukucam nema sredstva...🤯
 

Nico1606

Novi član
Tu od
13 Svi 2019
Poruka
10
Ljudi pozdrav,novi sam na forumu, imam jedno pitanje,prije nekoliko dana sam zamjetio da mi češnjak žuti po sredini stabiljke,što bi to bilo?i kod presjeka se vidi žutilo po sredini..... 20616 20617
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Netko kaže da je to plamenjača koja se spustila do glavice a netko da je botritis. U oba slučaja kasno ti je za bilo što. Moraš ga dobro osušiti nakon vađenja jer inače će ti otići i na češnjeve...
 

mariopag

Novi član
Tu od
4 Lis 2016
Poruka
24
Gorane kisa mi pada skoro vise od mjesec dana skoro u komadu,ako spricam protiv plemenjace u tekucinu stavim i ljepilo kolko to drzi,morao bi i prehranu malo isto pospricat.Imali li to ucinka kada samo kisa pada.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Ne znam što reći pametno kod ovakvog vremena, savjetovati čime prskati, ne znam ni u kojoj ti je fazi češnjak. Ljepilo se kaže u žargonu no ono je ubiti okvašivač, razbija površinsku napetost vode da se što bolje razlije po listu kad se prska. Sve preko 10-20l kiše se može smatrati da je isprano. No ako se išlo sa sistemičnim fungicidima prije kiše oni su ušli u biljku i valjda rade svoj posao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh