• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

Luka93

Aktivni član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
103
Top proizvod, ima ga prijatelj
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Da, 03.05. prodao prvog.
Nije još za masovno vađenje, vadim koliko mogu prodati dan poslije.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
699
Ove godine mi ga je hrđa dosta napala.. Inače svake godine kasnim s vađenjem pa sad ne znam je li već vrime s obzirom da je dio već i polega i lagano se suši
IMG_20240514_143522.jpg IMG_20240514_122518.jpg
 

cpinter

Novi član
Tu od
15 Svi 2024
Poruka
2
Vadi, više neće rasti, nemoj rezati zelenu lisnu masu odmah, čekaj da se posuši 2-3 tjedna.
 

Katvi

Novi član
Tu od
25 Ožu 2024
Poruka
3
Pozdrav,
kako vam je s plasmanom, oni koji nemaju registriran OPG( kao ja, znači privatna osoba)? Sve na kućnom pragu ?
Zanima me na području Osječko-baranjske kome da prodam veće količine?
Kakve su cijene za promjer 3-4 c, 5-7 cm? toliko je sad promjer najslabijeg i najboljeg .
Hvala na savjetu
Vadi, više neće rasti, nemoj rezati zelenu lisnu masu odmah, čekaj da se posuši 2-3 tjedna.
je li se to odnosi na sve ili samo na ovaj-da se vadi ubrzo i da se ne reže lisna masa odmah ?
Kad većina planira vaditi? U OB županiji?
Hvala
 

cpinter

Novi član
Tu od
15 Svi 2024
Poruka
2
Vadi se onaj češnjak kojem su listovi požutili i ostalo je samo 3 do 5 gornjih zelenih listova. Ako se svi listovi posuše u zemlji onada glavica češnjaka neće imati ovojnice i češnjak će se "rascvasti". Bez obzira na veličinu teško ga je onda prodati i ima nižu cijenu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dario669

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
20
Ostalo nam je nesto cesnjaka duze u zemlji zbog kisa i ljuska im se raspala i vide se češnjevi kao na slici.
Zanima me dali je to dobro za sjeme ostaviti s obzirom da su zdravi i tvrdi ali eto nemaju ljuske.
 

Prilozi

  • 20240622_085540.jpg
    20240622_085540.jpg
    66.3 KB · Pregleda: 18

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
919
Ako ne krenu truliti do jeseni i ako krene kličica u njima mislim da mogu biti i za sjeme. Kod mene je češnjak izvađen i sada se suši na tavanu ali svi imaju vanjsku ljusku.
 

dario669

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
20
Ako ne krenu truliti do jeseni i ako krene kličica u njima mislim da mogu biti i za sjeme. Kod mene je češnjak izvađen i sada se suši na tavanu ali svi imaju vanjsku ljusku.
takvo je i moje mišljenje, vidjet cemo do jeseni sto ce biti.
I moji su vecina dobri ali eto jedan komad je ostao malo duze zbog blata i sad vise nisu za prodaju pa se nadam da ce bar za sjeme biti
 

dario669

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
20
Radi netko uslužno runjenje češnjaka za sadnju u blizini Bjelovara, Zagreba, Zapdna Slavonija?
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Ima na njuškalu jedan iz Ivanić grada, da ga ne reklamiram/linkam ovdje ali lako ćeš ga naći jer ima plaćeni oglas...

I ako budeš išao kod njega snimi video da vidim koliko kvalitetno razdvaja. U mene je JJ Broch runilica, kod njega je ERME.
 
Posljednje uređivanje:

dario669

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
20
E hvala, nasao sam oglas.
Snimim ako cu ici k njemu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh