• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CHlas

B

BAGERISTA

Guest
Vidi je stara ,,konbinirkica,,ali dere,,dela bez greške...........:supz::supz:
I kod vas krenuli muško radovi..
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Bome jesu.. Mašinerija samo što nije došla, a ništa nismo pripremili, čekali da snijeg otopi pa onda u akciju, do kraja tjedna se šupa treba zatvorit, uvest struja u nju, pa onda ubacit mašine, osposobit ih i bacit u pogon...Prva tura bi već ovaj tjedan mogla da stigne..
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast................:supz::supz:

I ovdje se dere punom parom..:mrgreen::mrgreen::p
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Evo vratio se iz Njemačke...
Fino smo pogledali prikolicu, koja nas jako zanima,
19554328.jpg


Jako sam se iznenadio kada sam vidio kolika je, visoka je oko 3 metra, duga 9 metara a široka 2 i pol.

Zatim smo otišli da kupimo presu.Fino, došli mi, platili i kad je trebalo utovarit počeli problemi...

asdadyo.jpg

48950126.jpg

20749417.jpg


Spala dugačka vila, a 5 sekundi prije nego što je spala moj stari je bio pored nje... Sva sreća nikom ništa nije bilo, a Švabo nije htio 100 € da dadne nazad zbog te nesreće...


Vozio je rođak sa Mercedesom 180 KS :gitarist:

71177256.jpg



Ovako je izgledao natovaren...

74513067.jpg


Pa smo stali malo u Welsu i nakupovali sebi hrane i pića da možemo stić kući :finga:

70640334.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Ajd vidim da se preša nakrcala,,,i nek je sa srečom,,,,a dobrio je da se nije niš desilo,,,,,,,,da nije neko glavu pustija ispod....
Neka dugo služi i radi bale bez greške,...:supz::supz:pa da je i zalijkemo kako triba..:drinkers::drinkers:

Nek mu je tih 100€,,,,vrag ga odnio,...:rolleyess::rolleyess:

jeste gledali prikolicu,,,šta kaže,,koliko pijeva,,,,a vidim na slici,,,strojevi unutra dosta uredni..8)
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Taj čovjek koji ju prodaje, drži servis John Deerova i prodaje novu mašineriju.. Tako da tamo nema šta nema...

2600 € je, ali snizit ćemo mi to još.
Prvo je bila 3500€ i kada smo mi došli, fino smo je pokrenili, al kad je vlasnik vidio da se mi razumijemo u prikolicu, odmah je počeo spuštat cijenu.
Pokretanje je bilo super, sve radi kako treba, ima tu par stvari za zamjenit, popravit i dovest tu prikolicu u top stanje.
Samo nam je problem, jer je prjevoz iz Njemačke do nas 1600 € :madmana:
 
B

BAGERISTA

Guest
Na kraju ono šta spustiš,,,,če bit taman,,da si prijevoz platiš....opet dobro...
Niš ti ne preostaje,,nego da nađeš nekog pa da ti u povratnoj turi,,,uzme,,,,pa če bit manje love,,,a i ako je još neko,,,pa da podijelite troškova,,,,....takop sam i ja radio,,,samo je do onog koji vrši prevoz....
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
E pa problem je šta taj u povratnoj turi traži 1600 €...
Ma problem je šta je ona jako velika, pa će se morat i rasklapat da stane u prikolicu...

Al' sve u svemu će da bude od koristi :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Jeste je kaparirali,,,,,:!::!:
A ništa ruke na muke,,,i nekako nač,.,,pa dovest,,druge nema..:supz::supz:ako si zagriza,,,gotovo je,,nema povratka,,,ili uzmi,,ili čekaj bolju priliku(ako bude)

Koliko bala stane u nju,,po meni je veča.........ovako sa slike,,,,,,,,,,,,,,,a i vidi si,,,ako stane u đambo prikloicu,,po visini,,,,,,ja mislim da su one ispod stepenice,,negdje oko 3,10 visine,,,jer je moja bila 2,80,,,s običnim kotačima,,,,,a i probaj vidit šta dobiješ ako skineš kotače s nje...........:!::!:sve opcije poglej,,pa si sam vidiš..
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Nismo stavili kaparu..
Otići ćemo u Njemačku opet, kad se skupi love, pogledat i drugu prikolicu, istu takvu.
Stane 125 bala, tako piše...
Kad se skine gornje željezo, točkovi i nogara na koju je oslonjen prednji kraj prikolice taman stane u kamion.

Jučer su imali izložbu tih svojih mašina, pa je rekao vlasnik, ako je danas ne bude na internetu, znači da je prodana, al oglas još uvjek stoji,,,

Možda i nadogradimo drugu osovinu zbog veće stabilnosti...
Ali sve to ako je kupimo uopće :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Vidit na više mista,,,,pa di bude povoljnije,,i roba urednija,,,,,,,,,,,,,,i oni če skidat,,kad vide da se okreneš,,,,mada i sami znaju koliko..

A niš pomalo,,,skupit lovu,,i gas,,,
Balirku si ima i prije,,ili,,je prva,,,,jeli stigla doma,,,daj koju sliku,,da malo vidimo stroj..
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Rođak je sebi kupio balirku..
Welger AP 53, sinoć je stigao kući, bilo je malo problema sa carinjenjem i granicama ali sve smo rješili :D

Uglavnom balirka je malo radila, ima katapult, nova vrsta petljača, novija vrsta 53-ke...
I et :D

A u vezi one prikolice..
Gle, ona samo kod njega stoji i nitko je neće kupiti zato što kod Njemaca je sve u rolo balama, dok je kod nas u zaostalim državama mala kockasta bala zlato..Tako da će on snizit cjenu još samo da ode iz dvorišta...
 
B

BAGERISTA

Guest
To sigurno,,,,,mada nema krme ko šta je bila u malim balama.......;);)

Kakvi su ti petljači,,,nešto novije,,,,ali princip je isti..:?:

Normalno je da je kod njih to izbačeno,,,svi na okruglima...ali nemoj mislit da on nezna da je to kod nas hit...nisu ni oni glupi..:blackeye:blackeye
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Njemu je samo da je otjera iz svoje avlije...

Ti petljači, ne znam šta je novije, ali su kvalitetniji... Moram pitat rođaka šta još, ali 53-ke su najtraženije i najskuplje od Welgerovih malih kockastih balirki
 
B

BAGERISTA

Guest
Ajde,,,baš me zanima,,,,pošto sam ima masey ferguson,,,i bila je ne odlična,,več,,milina od balirke,,,pa me malo zanima...

a to,,je samo da proda............:supris:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovakve,,,je imala i maseyka,,,,,,,,,,,,,,,,koliko sa slike morem vidit..
 
B

BAGERISTA

Guest
Nije ni bitno,,,,,,najbitnije je da veživa bez greške,,i da radi,,ko singerica,,,,,a radi svaka,,ako je uštimana,,i ispravna,,da nemaju petljači lufta,,nepoderani,,,itd..
samo održavanje,,,,nama naša,,nije nikad štekala,,,,samo je trebaš,,održavat,,,,a svako je ima neki problem,,puka lanac,,ili neka glupost,,,puno mase,,malo zelenije,,i velika količina,,i ide,,vida od zaštite..
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Mi smo našu prošle sezone svaki dan podmazivali i provjeravali...
Jedino što nam se desilo jest da se nakupilo špage oko petljača, to je bilo kada smo promjenili špagu. Kada smo kupili kopiju špage od ove koju smo kupovali ( izgledaju isto ) počeli problemi, 9 bala razvezanih, deseta zavezana... Al' eto.. Sada je sve super..


P.S. I vi drugi, ajde pitajte šta, prokomentirajte :weedman:
 
Na vrh