• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cidokor vs Herbcor vs Total 480

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Kakva su vasa iskustva sa totalnim herbicidima na bazi glifosata iz naslova? Koji je za preporuciti ili je svejedno?

Usput ....
Planiram kao pripremu za jesensko oranje i sadnju lijeske sada pokositi parcele na kojima godinu dana rastu razne vrste raznih korova te ih onda dva mjeseca prije oranja, dok su korovi veliki 10-15cm, pospricati. Sto mislite o tom planu?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Radio sam s dosta tih preparata na bazi glifosata i mogu reci da su svi jednako bili ucinkoviti.
Najradije koristim Clinic jer mi je najjeftiniji na ovom podrucju. Pakiranje od 10 litara dodje 550 kn sa pdv-om. Znam da se moze naci i jeftinije, ali meni je ovo ok i neda mi se u svom poslu traziti par kuna jeftinije pakiranje.
Samo ga raspali, bez obzira s kojim radis, 8 litara na hektar, naravno ako imas ostroumne ;) korove. Ta bi doza u najpovoljnijoj fazi korove trebala unistiti bez iznimke o kojem se preparatu radi.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
U medjuvremenu sam dobio sugestiju od jednog covjeka da sada preskocim kosnju nego da jednostavno sada pospricam kombinacijom Totala i Sledge i da ce to drzati do jeseni. Neka iskustva?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ne znam. Ja sam znao u prljece kad je korov u najbujnijem porastu poprskati s totalnim herbicidom, ali uvijek se neka nevolja od trave navukla do jeseni ako ne diram zemlju. Moja bi ti preporuka bila da prskas sa totalnim negdje u 6 mjesecu i onda negdje pocetkom osmog da posijes raolu za zelenu gnojidbu, tako da je u jesen mozes zaorati. Dosta dobro popravlja strukturu tla.
 
D

dalmatino

Guest
Dali je sada kasno izvršiti prskanje Cidokorom radi suzbijanja troskota. Još je dosta zelen unatoč ovim velikim vrućinama. Koju koncentraciju preporučate?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Vidim da je tema davno stala… Da li ste vidjeli nove cijene glifosata (Total, Cidokor, Boom efekt)? 😱
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
3 godine od dana proizvodnje. Ali more se i duže ako je ispravno skladišteno…
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kaj se mene tice, mogu ga i zabraniti.
Ja ga nikad ne koristim.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Pa i budu kroz neko vrijeme. Ja u ratarstvu skoro nikako, ovako oko kuće sitno.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
A kaj radite sa strništima? Sijete zelenu gnojidbu, tanjurate, gruber?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Ja strništa orem i sijem zelenu gnojidbu. Da imam tešku tanjuraču ili gruber, onda bi time pripremio i posijao zelenu. Začas nikne i raširi se i uguši sav korov.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Al je i puno skuplje u odnosu na total. Barem je bilo do sad. Recimo gruber sa APV-om mi se čini najbolja sllucija…
 

Najnoviji postovi

Na vrh