• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena kukuruza u otkupu

HEKTAR007

Novi član
Tu od
23 Velj 2022
Poruka
11
Pozdrav
Kako se krečću cijene otkupa kukuruza kod vas?
Imam malo više hektar kukuruza pajdaša zasijanog za prodat sa jedne parcele.

Jeli tko zainteresiran za otkup? računam da bi prinos trebao biti oko 10 tona.
 

HEKTAR007

Novi član
Tu od
23 Velj 2022
Poruka
11
Agrocereal 1.90 kn/kg sa 25% vlage
Kod mene nude do 25 % vlage 1.95
Ispod 20 % nude preko dvije kune...u Zagorju


Je li tko brao kukuruz ovih dana? Kolika je vlaga u berbi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

HEKTAR007

Novi član
Tu od
23 Velj 2022
Poruka
11
Zlatar... zvao me danas čovjek privat otkup 10 tona ako bude vlaga 20 ili niža plača dvije kune
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,126
Mi smo na poslu skidali jučer vlaga je bila 17-18, neki dekalb grupe 350 sjetva je bila 6.4.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pričamo o krunjenom kukuruzu, branje s kombajnom na njivi pa kipanje u kamion direkt i odvoz ili kukuruz u klipu? malo sam izgubljen, sorry ako je pitanje glupo...
Ako se ne bere u klipu, odoše berači SIP u povijest, isto kao u SLO gdje sve rade kombajni...
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
62
Prica se o zrnu okrunjenom, znaci kombajn i odvoz k otkupljivačima. Iako osobno berem u klipu i u potrazi za beračem jer to je ipak jednostavnije skladištenje.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
I ja sam u potrazi za beračem.... ovdje moj dio hrvatskog zagorja okolica huma na sutli je totalno bez berača... ljudi unajmljuju Slovence kojima nije problem dojti kod nas prek granice, a kod nas je sve problem... Ali Slovenci imaju samo kombajne, opakog kapaciteta a ja nemam kam sa krunjenim friškim zrnom...

Razmišljam svaku godinu da kupim berač ali za jednu subotu na godinu? Evo neki KK 30 potpuno remontirani se prodaje u Radoboju, ja mislim da bi zadovoljil za vreću i pol posijane kuruze.... normalno da je apetit EOL 40 ili barem 40 , ali mi se ne isplati iskreno....

E da, ima i jedan čovjek Bourgoina 3 reda, ali taj računa tak kaj mi nije vrijedna ni ta koruza i njivu bi trebal prodati da podmirim dugove,... koliko sam skužil kupil je krš, svako malo kvar pa je skupo, radije mu doma stoji ak kožu ne može oderati..
 

HEKTAR007

Novi član
Tu od
23 Velj 2022
Poruka
11
Cuo sam se sa frendom jucer. On je imao berbu kukuruza u zrno. Rekao je da mu je cijena po hektru ispala 1500 kuna
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
62
I ja sam u potrazi za beračem.... ovdje moj dio hrvatskog zagorja okolica huma na sutli je totalno bez berača... ljudi unajmljuju Slovence kojima nije problem dojti kod nas prek granice, a kod nas je sve problem... Ali Slovenci imaju samo kombajne, opakog kapaciteta a ja nemam kam sa krunjenim friškim zrnom...

Razmišljam svaku godinu da kupim berač ali za jednu subotu na godinu? Evo neki KK 30 potpuno remontirani se prodaje u Radoboju, ja mislim da bi zadovoljil za vreću i pol posijane kuruze.... normalno da je apetit EOL 40 ili barem 40 , ali mi se ne isplati iskreno....

E da, ima i jedan čovjek Bourgoina 3 reda, ali taj računa tak kaj mi nije vrijedna ni ta koruza i njivu bi trebal prodati da podmirim dugove,... koliko sam skužil kupil je krš, svako malo kvar pa je skupo, radije mu doma stoji ak kožu ne može oderati..
Iskreno i ta jedna subota mi puno znači jer barem mogu računati kad će bit berba. Ovako moljikanje i sve ostalo volje nemam. Isto ako bi kupovao kupio bi 40, al susjed ima 3500 eko koji stoji i ne želi prodat al možda se smiluje.

Što se tiče Bourgoina 3 reda isti problem kod mene, ne znam po kolko bere al se užasno kvari. Redovito je šarafanje na njivi.
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
62
Kad bi bila u pitanju vrečica i pol sjemena to bi bilo super, al nije. 😄
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,295
vidim muku mučimo svi sa istim problemima...polako je branje u klipu svugdje problem...nema berača, sve ide s velikim kombajnim u zrno...a to je sve posljedica toga da puno manje ljudi hrani svinje...
ja sam isto malo gledal te berače...od 3000€ na dalje...malo mi je puno ali ako nebude izbora moral budem uzeti...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki, problem je da nitko neće delati.... pa pogledajte mlađe, od 15-30 godina starosti, tko mi ih najde 6 za pomoć, plaćam 300 kn za ruke. evo dojde 1800 ko i berač, ali nitko neće...
 

Najnoviji postovi

Na vrh