• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena malčera ??!!!

neznalica

Član
Tu od
2 Svi 2013
Poruka
35
Originalni reduktori, kakvi se ugradjuju na roto malcere vidjene po nasim trgovinama i na Njuskalu, nabavljaju se u Italiji !! Zna li netko gdje i po kojoj cijeni ?? Mozda su cak i u Istri povoljniji !!?

Nabavljaju se u kini i moze pisat sta god hoces
Za talijane rade malo vise i imaju bolju kontrolu kvalitete a firma je Comer kolko se sijecam
Bitno je bilo da na njemu pise "for comer" jer su ti bili prosli kontrolu kvalitete

Ovaj SRMK 230 ti ima 3 prijenosnika 1 T oni su obicno 1:1 i dva multiplikatora koja ako si sam radis kolko se sijecam trema prijenosni odnos prilagoditi tome da ti obodna brzina nozeva bude oko 100

Ja sam kopiro SRMK 150 stim da je plast 5mm i svi ostali limovi su dosta pojacani u odnosnu na orginal ,zvijezda je 10mm i ima dodatni prsten na prirubnici reduktora i trokutna ojacanja s gornje strane a nozevi su od hardoxa450 10mm pigani u Z
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
Mozda je malo prebrz. Za malcer ti je omjer 1-2. Probaj traziti od samoutovarne prikolice za sijeno. On pase original.

moja ideja je smanjit malo prijenos remenicom. a remen bi služio sa ublažavanje eventualnih udara (ipak je remenski prijenost puno elatičniji nego da je nož kruto spojen na osovinu). a i pomoću remena bi dobio pomak u stranu, jer bi napravio da malčer "strši" 20-30cm bočno od traktora.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja se spremam na samogradnju roto malcera samo me jos muci dali staviti dvokraki ili trokraki noz. Reduktor imam od prikolice Mengele 1-2 valjak i jaram je gotov jos mi fale nozevi i kuciste.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Nabavljaju se u kini i moze pisat sta god hoces
Za talijane rade malo vise i imaju bolju kontrolu kvalitete a firma je Comer kolko se sijecam
Bitno je bilo da na njemu pise "for comer" jer su ti bili prosli kontrolu kvalitete

Jel znaš kakva je cijena u Italiji, i gdje se kod nas može nabaviti ovaj kineski i po kojoj cijeni ??
 

neznalica

Član
Tu od
2 Svi 2013
Poruka
35
ZA zgzac

Oprosti ja ne pratim forum redovno
Ovo ti je stranica od Commera sa Multiplikatorima
http://www.comerindustries.com/it/p...licatori-riduttori-e-rinvii.html#.UjZl8H_9nPg
model je LF-205J (strojometal fajić je reko da je to kod njega P pojacani) ja sam svog uzeo preko njuskala i mislim da je bio 1600Kn
S cim mislis pogoniti taj malcer ( kolko konja )??
Koliki ti je izlazni broj okretaja kardana??
Koliki zahvat mislis izraditi ???
Kojom brzinom mislis raditi samo kosnja ili krcenje??
Znaci treba prilagoditi da je obodna brzina nozeva oko 100 m/s to ti je za malcer od 150 cm zahvata multiplikacija od oprilike 2 puta ako smanjujes zahvat potrebno je povecat i prijenosni odnos da se drzis brzine oko 100m/s.......
Orginalni prijenosnici ti imaju gotovu cahuru koja se utice na zvijezdasto vratilo a tu cahuru varis na svoju zvijezdu ( moja preporuka da ides na tri noza radi stabilnost i mirnoce u radu ) i ima sigurnosnu maticu kojom osiguravas zvijezdu od vertikalnog pomaka a preko utornog spoja ( čahure i izlaza prijenosnika ) osiguravas prijenos momenta sto ti kod koje kakvih stari kvrga s njuskala opet moras rijesavat inace ce ti tu trgat zvijezu od rotora.
Moj malcer je zahvata 150 cm i vrti ga 539
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Pozz i hvala na javlanju mada sa zakasnjenjem, jer moj malcer je gotov !! Konacno !!
Mislim da bi bilo sasvim u redu da nesto o tome ukratko napisem posto sam zacetnik ove teme !
Dakle... Ideja se rodila o samogradnji iz tog razloga sto mislim da su cijene, koje se kod nas krecu, malo prenapuhane, a potreban mi je zbog kosnje, malciranja kukuruzovine i biljne mase kod zelene gnojidbe. Plocu, 12mm sam dobio ( ajd... nije bas bila zabadava, ali sam neku uslugu odradio, a to je prica za neku drugu temu ), reduktor sam kupio onaj isti cije sam slike, odnosno stranicu Njuskala, par postova prije stavio ovdje. Ne znam od cega je, ali omjer je 1:2,5 ! Sirina malcera je 140 cm, ganjam ga sa Ursusom 335 pez pol muke !! Isprobao sam ga na granju debljine cca 3cm.... Vecina je suhog granja bila i odradio je to sa jaaakooo malo muke obziroma da je granje suho. Travu kosi bez problema, naravno. Ima tri kovana noza i na svakom dijelu sam mislio na sigurnost, a sto je i najbitnije !! Zato sam dao istokariti nosivu glavu sa samozatezajucom maticom !! Zao mi se sto ne znam stavljati slike ovdje, ali.... malcer ko malcer.... Eto... ja zadovoljan,a koliko me je kostao... Paaaa negdje u grubom izracunu, sve zajedno sa utrosenim elektrodama, reznim i brusnim plocama, kavama.... ajde da stavimo i nesto utrosene struje..... oko 1700 kn !!
 

neznalica

Član
Tu od
2 Svi 2013
Poruka
35
Ajde drago mi je da si gotov i da si ga napravio za normalnu cijenu

Jedino sta ti sad mogu rec da si stavis ako vec nisi je odusak za uljne pare na prijenosnik.
On se stavlja na mjesto vijka kroz koij dolijevas ulje ( naj gornji ) i pomaze da se smanji pregrijavanje i kosta oko 20 kuna, odvini vijak i u ducanu s traktorskim dijelovima trazi neki kojem ti pase promjer i navoj ili odnesi tokatu da preradi navoj

Lijepi pozdrav
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Hvala na savjetu " neznalica " ..... pa bas i nisi neznalica !!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Takve sarafe s rupom,oduske ima vecina traktorskih freza na kucistu prenosnika.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ajde drago mi je da si gotov i da si ga napravio za normalnu cijenu

Jedino sta ti sad mogu rec da si stavis ako vec nisi je odusak za uljne pare na prijenosnik.
On se stavlja na mjesto vijka kroz koij dolijevas ulje ( naj gornji ) i pomaze da se smanji pregrijavanje i kosta oko 20 kuna, odvini vijak i u ducanu s traktorskim dijelovima trazi neki kojem ti pase promjer i navoj ili odnesi tokatu da preradi navoj

Lijepi pozdrav

Napraavil sam sam taj vijak..... ah ah . . hvalim se sam kad me nitko nece....
 

Najnoviji postovi

Na vrh