• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena pripreme zemlje - rigolanje

  • Temu pokrenuo Beshla
  • Datum prvog posta
B

Beshla

Guest
Juce sam dogovorio sa covekom da mi izrigoluje parcelu od 1.5 ha na kojoj planiram podici vocnjak. Nisam nasao pravi rigoler, vec covek ima pravljeni jednobrazni plug koji moze ici na 50-60 cm. Trakor je Belarus od 100Ks. Inace, zemlja je poprilicno glinovita. Dogovor je da pored troskova za rigolovanje ja platim i gorivo. Interesuje me koliko bi ovakav traktor pri ovim uslovima mogao trositi po ha?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Beshla

Guest
Hajde ljudi, treba mi vase misljenje. Danas bi trebalo da ugovorim cenu za ovaj posao!
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Dobo je puknuti i rekao.
Naj bolje je da se dogovorite za kompletnu cijnu, da mu platis i da nemas nista s tim, i preporucujem da cijelo vrijeme budes tu da bi bila prava dubina i to, kada nema gazde hoce plug iskakati iz zemlje i tko to :mrgreen:. Eventualno da se dogovoris da dodje sa punim rezervoarom i to naravno provjeris i da na kraju posla naspes koliko je potrosio. A potrosnja zavisi od i od traktora, i od pluga, a naravno i od zemlje, a nekih 50-70 L mozda i vise, sve zavisi :?
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Hajde ljudi, treba mi vase misljenje. Danas bi trebalo da ugovorim cenu za ovaj posao!

Meni je za podrivanje lik uzeo 500kn he,podrivao je sa 100ks Same dubina 90 cm svaki 0,5 metra širine,tako kada sam uzeo jednobrazni plug i rigolovao sa imt 542 50 cm dubine ali sastrane od smjerova kojima se on kretao. Za rigolanje su tražili 2500-3500kn 80cm.
 
B

Beshla

Guest
Kod nas rigolovanje u vocarsko-vinogradarskim krajevima naplacuju od 1000 do 1500 eura! Kod mene nema postenog vocnjaka ni jaceg traktora sa plugom u krugu 100km! Ovaj tip mi trazi 250 + moje gorivo.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Kod nas rigolovanje u vocarsko-vinogradarskim krajevima naplacuju od 1000 do 1500 eura! Kod mene nema postenog vocnjaka ni jaceg traktora sa plugom u krugu 100km! Ovaj tip mi trazi 250 + moje gorivo.

Sve zavisi kakav je teren i kakva je dostupnost strojeva npr.u mom selu min 20 traktora preko 150ks a ima i 3 fendonje preko 300ks.
Moj teren je ravan i prije pripreman 3 god za voćarstvo pa je dosta rahla zemlja.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Neznam mozda grijesim ali za mene je dobro podrivanje mnogo bolja opcija od riglovanja, jer opet kada riglujemo na sezdesetak cantimetara opet se na toj dubini stvori tabajuci sloj sto kod riglovanja nema. Kada smo zadnji put sadili bas smo gledali ima li ko podrivac i iako je bas poljoprivredni kraj i ima mnogo velikih traktora ali podrivaca niko ni za lijeka :madmana:. A cijena riglovanja se krece negdje oko 350e po ha za dubinu oko 60cm.
Ta cijena od 250e+gorivo po ha za riglovanje je od prilike i korektna, a ovo riglovanje po 1000-1500e to je da se se nasadis na glavu :rolleyess:. Da je u to ukljucena i sadnja bilo bi na granici sa skupim. Da je tako kod nas odmah bi kupili plug za riglovanje i na posao.

Njoko@
Podrivanje 500kn po ha je bas jeftino pa to nije ni 70e
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Njoko@
Podrivanje 500kn po ha je bas jeftino pa to nije ni 70e[/QUOTE]

Hehe neka i ja jednom dobro prođem,ma suseljanin nije znao kolika je cijena pa toliko tražio e da i 2 gajbe jabuka8) sada je to puno skuplje a 5-6 podrivača ima u selu.Podrivao sam 2008 god.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Kod mene nema postenog vocnjaka ni jaceg traktora sa plugom u krugu 100km!
Ti rece da se nalazis u okolini Beograda, gdje preziznije. Jer cim malo izadjes iz grada pocinju velike poljoprivredne povrsine s tim i veliki traktori i prikljuci
 
B

Beshla

Guest
Ti rece da se nalazis u okolini Beograda, gdje preziznije. Jer cim malo izadjes iz grada pocinju velike poljoprivredne povrsine s tim i veliki traktori i prikljuci

U Obrenovcu. Imao sam ponude iz okoline BG-a za 1000E, ali moj prevoz! Neki iz moje okoline koji imaju 'makine' preko 150ks trenutno su angazovani na oranju ratarskih povrsina koje su ogromne, a neki kazu nece da 'lome' traktor sa plugom rigolerom. Razmisljao sam i da negde iznajmim podrivac sa 2-3 tela, ali opet zemlja je dosta teska, pa ne znam sta bi ga vuklo?!

Naravno da mi ova ponuda od 250 + gorivo odgovara. Tip je sam napravio plug i ima rusa od 100ks. Interesuje me samo koliko taj rus pije? :partyman: Sta pravi veci otpor, plug ili podrivac na npr. 60cm?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
kod nas je cjena od 0,60 kn do 1 kn. m2 za rigolanje pogotovo tu kod tebe trebalo bi biti jeftinije kad nema kamena kod nas je 1 eur m2 u kamenu s tim da nakon rigolanja prođe freza što drobi kamen i melje ga u papar
 
N

nnedelkovic

Guest
Druze i ja sam iz Obrenovca, kako je proslo rigolovanje, i da li moyes da mi da br. telefona tog koji rigoluje za 250 e + gorivo, unapred hvala!!!!!!
 

Llijeska

Novi član
Tu od
1 Svi 2017
Poruka
15
Cijena pripreme zemlje za nasad lijesnke

Gospodo, dali neko zna da se iznajmljuje traktor za dubinsko oranje 3ha u okolici Novske i Gline, koliko to realno koje koštati?

Dali je trenutno prerano za dubinsko oranje?

Nakon dubinsko oranja(70cm) dali je pametno posijati nešto kao pripremu prije drugog oranja ili odmah da bacam stajnjak, di se o n može kupiti i platiti da se doveze i razbaca?

Kad dobijem analizu zemljišta kada se primjenjuje potrebna sredstva?

Nakon ovog ide ograda pa nasadi krajem listopada.

Dali sam nešto fulo (glup sam katu dečki, ružan cure) pa nemoj da ovo opet ispadne prepucavanje ko ima manji
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Cijena pripreme zemlje za nasad lijesnke

Teško ćeš nać takav traktor i plug, zbog toga se najčešće rigola bagerom. Uzet ćeš bager od 350-400kn/h ( ne kombinirku već gusjeničara) koji će ti preokrenut zemlju u budućim redovima. Koštat će puno makar ovisno u dužini koju može prerigolat. Kod mene je za 600m na brdu, širine 3m i dubine 70cm trebalo skoro dan i pol.
Prvo analiza, pa stajnjak ili NPK, ne treba ništa sijat kad prerigolaš makar bolje možda da baciš rauolu nego da raste korov iako neće biti puno trave nakon rigolanja. Sta se tice termina već si i zakasnio sa rigolanjem, najbolje bi bilo da se odradi godinu prije sadnje da se slegna zemlja i da zima razmrvi gromade zemlje, samo nemoj radit po blatu.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
280
Re: Cijena pripreme zemlje za nasad lijesnke

Daj zemlju na analizu da dobiješ preporuku gnojidbe.... reći će ti kada, kako i što gnojiti... pa onda to možeš ukomponirati zemljane radove po potrebi....
 

Llijeska

Novi član
Tu od
1 Svi 2017
Poruka
15
Re: Cijena pripreme zemlje - rigolovanje

Aje je na zemlji rađena analiza prije 3 godine, a nakon toga na zemlji nije rađeno ništa dali je bolje napraviti novu analizu ili je zemlja bez uporabe nakon 3g mogla postati samo bolja :)

Dali negdje postoje neke okvirne cijene pripreme zemlje iz usluge (preoravanje, uklanjanje šikare, malčijanje i sve ostalo potrebno da od zapuštene zemlje dođem do dobro pripremljenu zemlju za zimski nasad lješnjaka?

I opet napomena, nisam seljak (želio bi postat), pa nemojte mislit da sam seljačina ako sam postavio neko glupo pitanje :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Re: Cijena pripreme zemlje - rigolovanje

Nemoj se toliko ispričavati. Nema ni razloga ni potrebe.
Svi mi nekaj ne znamo i nije sramota pitati.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Cijena pripreme zemlje - rigolovanje

Aje je na zemlji rađena analiza prije 3 godine, a nakon toga na zemlji nije rađeno ništa dali je bolje napraviti novu analizu ili je zemlja bez uporabe nakon 3g mogla postati samo bolja :)

Ta analiza je dobra, na osnovu nje će ti svaki ozbiljni agronom tj. tvrtka moći napravit plan gnojidbe.

Šta se cijena tiče one jako variraju, središnja hrvatska je dosta skuplja od Slavonije. Šikara stara 3 godine se rješava sa malčerom, kod mene 350kn/h.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Cijena pripreme zemlje - rigolovanje

Aje je na zemlji rađena analiza prije 3 godine, a nakon toga na zemlji nije rađeno ništa dali je bolje napraviti novu analizu ili je zemlja bez uporabe nakon 3g mogla postati samo bolja :)

Dali negdje postoje neke okvirne cijene pripreme zemlje iz usluge
(preoravanje, uklanjanje šikare, malčijanje i sve ostalo potrebno da od zapuštene zemlje dođem do dobro pripremljenu zemlju za zimski nasad lješnjaka?

I opet napomena, nisam seljak (želio bi postat), pa nemojte mislit da sam seljačina ako sam postavio neko glupo pitanje :)
a jel bi ti dozvolio da ja tebi za tvoje usluge mašem ispred nosa s nekakim cjenikom "sfejzbuka" ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh