• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena sjemenskog kokuruza

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA kaže:
gnoj s rasipačem bacaš prije sjetve, tj po oranju i onda ga zatanjuraš, ide ti NPK 15-15-15, a možeš i mješati malo UREE s njim, za omjer se raspitaj oko susjeda, sve ti ovisi o zemlji u kakvom je stanju pa tako i gnoji, ak želiš imati super gnojidbu, to se dogovori s bogecom, on ti bude potanko napisal u kilu, jer je stručnjak :D

Ja mislim da bi po jutru trebalo 200 kg npk prije sjetve, pa isto toliko kan-a u kultivaciji, ureu ne moraš koristit ak ne želiš, kod nas neki mješaju ureu i s kanom kod kultivacije

ovako ako čemo o potrebama kukuruza kao biljke i iznošenje hranjiva za ciljani prinos, za takvo što če bit sigurno paleta gnojiva na ha a to je večini skupo

zato čemo ovako kod tanjuranja tj prije razbacaj na ha cca 300kg npk 15ice i 200kg urea, to zatanjuraj, i naravno u kultivaciji odi sa cca 200kg kana na ha, to češ vidjet u kakvom je porast kukuruz tj da li da povečaš il smanjiš

kod mene su gnojidbe drugačije jer prije kukuruza je uvijek neka kultura bio to ljulj ili grašak,a ako se uzme u obzir da grašak ostavlja dušik u tlu, da ljulj ne može potrošti se gnojivo u tlu, dolazimo do toga da gnojim sa podosta manjim količinama gnojiva, tj nema kultivacije jer ima jako puno dušika u tlu
 
N

nikivz

Guest
bok narode ...
zanima me koliko mi treba repromaterijala z sijetvu kukuruza za 2,6 hektara zemlje
znaci sjemenskog kukuruza bc 408 b umjetnog gnojiva za pocetak urea koja ide s rasipacem po zemlji....
sijem s mehanickom sijacicom

unaprijed hvala
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
osam vrećica kukuruza po 25000 zrna
400kg urea-e
900kg N-P-K 15-15-15
550kg KAN-a
neznam točno na koji se razmak sije BC-408 i vjerovatno će ti nešto malo ostati sjemena ali 7 vrećica ti neće biti dovoljno za tu površinu.
 
N

nikivz

Guest
neznam lani sam posijal na 4,5 rali kukuruza 5 vreca i 30 vreca ureje i prinosi su bili oko 18 tona. tako cu i ove godine pa
sto bude bude sanader se vraca da nas opljacka do kraja i znam da nece bit za poticaje a iz svojeg đepa necu davat nista previse
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Pozdrav! Ev vidim da raspravljate što i kako u kukuruzu ev i ja sam se dosta zanimao za tu temu jer ulaganja su velika ako se sve radi kako treba a korist upitna! Pronasao sam od Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku zanimljiv rad pa evo koga zanima i ima vremena i volje čitati tu ima sve!

http://www.obz.hr/vanjski/CD_AGBASE2/HTM/kukuruz.htm
 

Najnoviji postovi

Na vrh