• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena sjemenskog kokuruza

H

Helena

Guest
Zanima me dali već znate kolika je cijena za sjemenski kokuruz?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
U Karlovcu je 399kn vrećica 25000zrna Pioneer-a. Di je to vreća Pioneer-a 325kn?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kod nas je pioneer po 310 kn 1. cijenovna grupa
305 kn 2. cijenovna grupa
290 kn 3. grupa
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sa PDV-om, ali još samo nekoliko dana, onda če svaki tjedan po malo rasti i rasti ;) ;)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
toma84 kaže:
U Karlovcu je 399kn vrećica 25000zrna Pioneer-a. Di je to vreća Pioneer-a 325kn?

a koliko zemlje tim možeš posijat?
 
T

tarana

Guest
breza kaže:
kupih 5 vrečica pr38a24 po 325,50 kuna
kod vas je još gore. 500 kg merkantilnog kukuruza za setvu po jutru. teško svima nama.
ja sam isti kukuruz platio 3400 din. to mu dođe 267 kuna.
u mađarskoj je cena skoro identična kao u hrvatskoj.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Jesu to stare zalihe ili nova pošiljka?
Ne znam točno koliko treba ali za ral nije dosta vrećica od 25 000 zrna
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
toma84 kaže:
Jesu to stare zalihe ili nova pošiljka?
Ne znam točno koliko treba ali za ral nije dosta vrećica od 25 000 zrna

koliko trošite sjemena i umeta na cca 10 000m2 ili ak se ne varam 1 hektar.
ono da znam kupit a ne u pol njive da nemam viš pa trči kupit.novi sam u tom.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
ja sam lani na jutro i pol kupio 300kg npk 15-ice, za sjetvo,i 300kg kana za kultivaciju,ureu nisam stavljao,ali ove godine mislim smanjit npk i dodat uree.sad se nemogu sjetit sto sam sijao,znam da je pioneer,al neznam jel 38b ili 36b!cijena je bila oko 350kn za jednu vrecu od 25000 zrna(da sam platio gotovinom imao bih 10% popusta na to,znaci za keš bi bilo 315kn),ove godine mislim isto pioneer sijati!potrosio sam skoro obje,ostalo je neznatno malo ,mozda za šaku sjemena...sad me nemojte pitat koji razmak redova,jer tetak mi obrađuje zemlju,ja samo gnojivo,sjeme i gorivo kupujem!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Sad u to ti nisam upućen pošto time se bavi moj stari, ja sam ti zadužen trenutno za pripremu tla ,a on za sjetvu pa on je u to upućen
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
potrošnja sjemena vam ide uzavisnosti od razmaka u redu i po preporuci proizvođača
kad bi imali razmak između redova 70 cm i u redu 19 cm potrošili bi 75000 ili tri vrečice
znači jedna vrečica za 933 čhv, a sad neko sije rijeđe a neko gušće (za silažu npr.)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Sijao sam na razmaku 18 cm, širina redova 70 cm, oko 3 vrećice na ha Pinoner-a.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
koliko trošite sjemena i umeta na cca 10 000m2 ili ak se ne varam 1 hektar.
ono da znam kupit a ne u pol njive da nemam viš pa trči kupit.novi sam u tom.[/quote]
napiši za koju namjenu češ sijati i kakvom sijačicom (mehanička če ti uvijek malo više potrošit (pogotovo ako je već pomalo u rashodu)u odnosu na pneumatsku.a što se tiče gnoja da li ćeš ga bacit širom rastepačem ili (i)deponirat sijačicom
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
breza kaže:
napiši za koju namjenu češ sijati i kakvom sijačicom (mehanička če ti uvijek malo više potrošit (pogotovo ako je već pomalo u rashodu)u odnosu na pneumatsku.a što se tiče gnoja da li ćeš ga bacit širom rastepačem ili (i)deponirat sijačicom

još nisam siguran koju ču izet 2 ili 4 reda al mehaničku mislim na OLT.
pa namjena je za šrot za svinje,kokoši i nešto da ostane u zrnu,mlel bum po potrebi.ne za silažu.
a kaj mi je bolje rastepač ili deponirat sijačom?
jel ovaj sused kaj mi je sijal do sad bacal je rastepačom,on je sve odradil donesel račune +oranje,sijanje ja platil.
aj berbu mi ni računal nikad.cca za sve mi uzimal oko 2500kn.po rali (jutru) al ja nisam imal brige s ničim.
e da nisam gledal kad je rastepačom bacal umet jel je prije ili poslje sijanja.
ak je prije kaj ga treba zatanjurat pa sijat ili ne?

šanana:znači dobro sam računal 3 vreče po 25000zrna na nekaj manje od dva jutra i 300kg npk + 300kg kana.za kultiviranje,a ta urea kad se ona i kak omjer neki posipava?
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Jel ima tko iskustva sa NS hibridima 3014 i 4015 ? Novosadski, ali dorađen... Cijena je dosta povoljna.
 
I

ivica

Guest
tu kod mene je bila akcija 1 grupa pioneera po 280kn ,a za 50 vrecica mogu uvjek dobiti tu cijenu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
daniels kaže:
e da nisam gledal kad je rastepačom bacal umet jel je prije ili poslje sijanja.
ak je prije kaj ga treba zatanjurat pa sijat ili ne?

šanana:znači dobro sam računal 3 vreče po 25000zrna na nekaj manje od dva jutra i 300kg npk + 300kg kana.za kultiviranje,a ta urea kad se ona i kak omjer neki posipava?

gnoj s rasipačem bacaš prije sjetve, tj po oranju i onda ga zatanjuraš, ide ti NPK 15-15-15, a možeš i mješati malo UREE s njim, za omjer se raspitaj oko susjeda, sve ti ovisi o zemlji u kakvom je stanju pa tako i gnoji, ak želiš imati super gnojidbu, to se dogovori s bogecom, on ti bude potanko napisal u kilu, jer je stručnjak :D

Ja mislim da bi po jutru trebalo 200 kg npk prije sjetve, pa isto toliko kan-a u kultivaciji, ureu ne moraš koristit ak ne želiš, kod nas neki mješaju ureu i s kanom kod kultivacije
 
Na vrh