• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cijena sumskog,poljoprivrednog,građevinskog zemljista

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Kašina, Prigorje, 8 km od Sesveta.

1čhv=3.6 m2

Kod mene je općinska cijena poljoprivrednog zemljišta procijenjena na 40€čhv i kad kupuješ većina se vodi tom luđačkom cifrom koju je nemam pojma tko i po kojim kriterijima odredio :mad:. Ako se uspije spusti ispod ispod 15€1čhv to je jako povoljna kupovina. Mi smo ove godine kupili 2300čhv (od 10 vlasnika, strašno usitnjenjeni posjedi) poljoprivrednog po prosjek 20€1čhv, (puno ali ima potencijal da postane ubrzo građevinsko). Građevinsko zemljište se kreće od 100-200 €1čhv. Prije ove krize, oko 2005-e cijene su bile još više, sad ipak ljudi puštaju.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
dobro kad je to tak, da pitam i ja za Vaše cijenjeno mišljenje...
poljoprivredno zemljište, na njemu plastenik i sad je po novom nacrtana županijska cesta po tome...
niko niš nije još pitao, al sva je dokumentacija za cestu spremna.
kak se tu postavit?:?:
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
dobro kad je to tak, da pitam i ja za Vaše cijenjeno mišljenje...
poljoprivredno zemljište, na njemu plastenik i sad je po novom nacrtana županijska cesta po tome...
niko niš nije još pitao, al sva je dokumentacija za cestu spremna.
kak se tu postavit?:?:

A niš, zabraniti prolaz cesti ne možeš. Možeš prihvatiti njihovu procijenjenu cijenu zemljišta ili ih tužiti s obrazloženjem da tebi ta zemlja ima puno veću vrijednost od ponuđene. Takvi slučajevi relativno lako prolaze na sudu. Dobar odvjetnik kojem obećaš nekih 20ak % od dobivene cifre i da vidiš kak to onda ide.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
za moj slučaj, ja nisam mislio poljoprivredno uz tu ruševinu urbanizirat nit ista slicno, ja sam samo mislio reći da se to može sparcelirati kako oćeš, znači da ne trebam prodat svih 2,8ha nego se može i manje, želim reći da lik može dobiti kućiću od 100m2 i recimo 3000m zemlje oko nje za puno manje novca nego inače jer bi inače u većini slučajeva morao kupiti građevinsko zemljište a njemu naravno ne treba, bitno da je zemljiste, da ima neku okućnicu ne :)... a sada meni je jedan tip koji se bavi stime rekao ako je ucrtana ruševina mislim ono ča meni je jer je pogledao rekao da to mogu srušiti i napraviti kuću bez straha da će mi je ko rušiti, sada ja neznam, nisam baš provjeravao...

evo moji primjer http://www.njuskalo.hr/nekretnine/poljoprivredno-zemljiste-jezenj-60000-m2-oglas-664750

koliko ljudi traze, mislim ako to proda onda stvarno...

i jedan na lindaru traži 60€ kao građevinsko, ja da prodam po 20 svojih 4500m2 io bi sretan

evo jos ovo, mislim ko je tu lud, piše prilika http://www.njuskalo.hr/nekretnine/njuskalo-oglas-305002
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Mislim da se može graditi do 35 kvadrata spremište/skladište za opremu.
Znam slučaj da je osoba kupila 30 ha polj. zemljišta po bagatelnoj cijeni (imao je povlaštenu informaciju) onda je postao dasa i to zemljište je postalo građevinska zona, pa onda industrijska i prodavao je to za 300 eura kvadrat. koliko je to sami si izračunajte. S tim da je pristup cestom širokom tri metra i bez komunalija. Nije prodao.[/QUOTE]

Kolko možeš graditi svaka općina odredi za sebe, prostornim planom.

pa kud su procjenili 1čhv na 40e?
kod mene je poljoprivredno procjenjeno na 10e/m2 a nalazi se unutar 1km od mora (to je bila procjena za otkup prilikom gradnje ceste).

darijus- ako znaš točnu trasu ceste i ako imaš mjesta oko plastenika, nasadi bilo kakvog voća.
u dalmaciji najviše plaćaju za maslinu. u unutrašnjosti neznam,, al pretpostavit ću orah. ali nalupaj bilo čega, jer plaćaju po komadu (i naravno ovisno o starosti).
za državnu cestu imaju pravo izvlaštenja, pa plaćaju po njohovoj procjeni. koliko znam za lokalne ceste nema još uvjek izvlaštenja, tako dok ne plate koliko tražiš cesta stoji. ne znam kako je za županijsku.
U Zd ima jedan krasan primjer toga, ulica se širila na obje strane (inače jedna od glavnijih ulica u gradu) al na jednom mjestu nije proširena jer nisu otkupili dvorište (cca 2m širine i 50 duljine). očito je vlasnik previše tražio.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
A niš, zabraniti prolaz cesti ne možeš. Možeš prihvatiti njihovu procijenjenu cijenu zemljišta ili ih tužiti s obrazloženjem da tebi ta zemlja ima puno veću vrijednost od ponuđene. Takvi slučajevi relativno lako prolaze na sudu. Dobar odvjetnik kojem obećaš nekih 20ak % od dobivene cifre i da vidiš kak to onda ide.

meni su dvije parcele presekli po pola, al to je bilo davno tako da ja neznam nista, al sada kako je sve zaraslo i sve mogu reci da mi je to i dobro doslo, aj uzelo se nesto zemlje al barem imam svoj put do njih, ne trebam po nicijem nit ista, prije je bio isto put do njih koji je bio ''javni'' al toliko ruzan da mozes samo s traktorom i to kada je suho...

al znam slučaj s jednim drugim kojimu isto nije bilo to u interesu i nakraju popustio jer vidio da nemoze dobit :(
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Zemljište vrijedi toliko koliko je netko spreman za njega platiti. Ljudi naravno krenu o visoke cijene, a kad im se pola godine nitko ne javi na oglas ipak postanu realniji.

meni su dvije parcele presekli po pola, al to je bilo davno tako da ja neznam nista, al sada kako je sve zaraslo i sve mogu reci da mi je to i dobro doslo, aj uzelo se nesto zemlje al barem imam svoj put do njih, ne trebam po nicijem nit ista, prije je bio isto put do njih koji je bio ''javni'' al toliko ruzan da mozes samo s traktorom i to kada je suho...

al znam slučaj s jednim drugim kojimu isto nije bilo to u interesu i nakraju popustio jer vidio da nemoze dobit :(

Jel to bilo za vrijeme bivše države. Tad te nije nitko pitao jel daš ili ne.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
kod mene bi otpalo otprilike petina zemljišta za tu cestu, problem je što bi je digli na nasip i bila bi oko 4 metra viša od okolnog zemljišta...
samim time mi svi ostali plastenici dolaze "ispod" ceste, trenutno je prometnica oko 150 m daleko, i to mi je idealno da mi ne praše po plastenicima i da nema posljedica za povrće od ispušnih plinova...
isto tak bi mi zasjenili dobar dio plastenika, tak da do podne nebi vidjeli sunca...
a ak još nadodam da bi mi preasfaltirali jedinu parcelu koju mi poplava ne ugrožava...:rolleyess:
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
kod mene bi otpalo otprilike petina zemljišta za tu cestu, problem je što bi je digli na nasip i bila bi oko 4 metra viša od okolnog zemljišta...
samim time mi svi ostali plastenici dolaze "ispod" ceste, trenutno je prometnica oko 150 m daleko, i to mi je idealno da mi ne praše po plastenicima i da nema posljedica za povrće od ispušnih plinova...
isto tak bi mi zasjenili dobar dio plastenika, tak da do podne nebi vidjeli sunca...
a ak još nadodam da bi mi preasfaltirali jedinu parcelu koju mi poplava ne ugrožava...:rolleyess:

Izračunaj pluseve i minuse ali bez konzultacije s odvjetnikom nemoj ništa potpisivati. ;)
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
neznam dali se može al da ti daju neku drugu zemlju u zamjenu za tu, i preseli plastenike... nu ti ćeš vidjet najbolje, znam da gubiš al tako je moj nono bio napravio s lozama jer ili bi bio dobio neke sitne pare i drek na zbice od svega tega pa je uzeo tako
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Hehe ovakvi oglasi me uvjek nasmiju do suza, znam da po obali ljudi hoće prodati kvadrat vinograda ili maslinika i po nekoliko stotina €/m2. Baš je jedan moj poznanik isto tako imao plan stari maslinik prodavati po 300 €/m2 pa eto prodaje to već osmu godinu, no još ništa od para, ali neda se on.

Inaće znam da su u Češkoj, Slovačkoj cijene poljoprivrednog i građevinskog pale nakon ulaska u EU.

Teško ti je tu biti pametan, danas je stvarno teško prodati nekretnine.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
opcija zamjene zemljišta neće ići, kao što rekoh to je jedina parcela u mojoj široj okolici na koju se nemogu popest ni Kupa ni Dobra...
a izmještanje polovice plastenika (frtalj uzme cesta, frtalj mi je odma ispod nje, pa ni to ne računam) je opcija u pm..., i ovak imam samo 20 parcela, al ajd bar su plastenici na jednoj, sad još i to da rascjepim...
Dobrog advokata tražim!!!
:finga:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
taj za 300e maslinika je jako nadobudan. kod mene je 1 red uz more maksimalno 200e (bilo je i 250 al došla kriza), naravno građevinska zona.


darius, moj prijedlog je da probaš isposlovati da ti onda otkupe i onaj manji komad koji ti ostane ili cijelo zemljište, ili da sve uzmu i daju drugo zamjensko.
probaj se raspitati koliko daju za plastenik i trajne nasade.
kod mene se širila državna cesta, pa je jedan suseljan dobio 4-5 puta više novaca za vinograd nego za zemlju na njemu.
i naravno, konzultirati se sa upućenim odvjetnikom.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ja si mislim ako to stignu prodat po toj onda s vragom sve... jer ovaj isto s tim poljoprivrednim ne odustaje... a netko je napisao po 1kn ili do 5kn, to bi i ja kupio da je tako, da mi je za hektar dati 10 000kn to bi uzeo i radio zemlju
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Da ne citiram sve, uglavnom sve ove visoke cijene zemljišta su posljedica "povlaštenih informacija". Ovo 300 eura je u zagrebačkom prstenu.
Ljudi kupe zemlju za sitniš od nekoga tko je u gabuli, dođu na položaj i onda promjena GUP-a i ostalih zona i to je rezultat toga. Zamisli da je morao plaćati par milijuna kuna prenamjenu. Ovako to ide milina. Kupiš i sam si prenamijeniš. Isto tako je u susjednoj županiji jedan mili hrvatski gradonačelnik kupovao zemlju za koju je znao da će se preko nje raditi cesta.

Procjena općine ili nekog je jedno, a drugo je koliko netko traži ili može dobiti. Tko radi i vodi te poslove nije ni čudo što su takve cijene i procjene.
Može on tražiti i 50 lipa po kvadratnom metru, a možda dođu vremena kad ljudi neće imati za wc papir, pa će i tih 50 lipa biti kao 500 kuna.

A što se tiče odštete, meni je t-com '96 raskopao i uništio voćnjak, sud je rekao da je to od višeg državnog interesa i mogu se jebat. Nije doslovno tako ali lijepo upakirano. Dan danas moram navažati zemlju da bih poravnao jarak koji su napravili.

Sve je to lutrija. Ja koliko mogu i mislim da je poštena cijena ponudim, o prodavaču ovisi da li će ju prihvatiti i koliko dobro pregovaram, da ga ne raspalim.

U vezi ovog na Žudeki i 4 ha za 15 mil kuna. Bolje onda u Slavoniji kupiti 14 ha hrastove šume stare 90 godina za 13 milijuna kuna iako je i to previše.
 
I

Iki_Piki

Guest
Skoro 7 hektara sume u lici

Dobar Dan svima, kao sto pise imam skoro 7 hektara sume u Lici vecinom je Hrast star je oko 100 godina stabla su ravna do 30 metara u visinu, i izmedju pola do 2 metra u sirinu, drvo je u idealnom stanju. Suma je na imanju koje je 15 hektara i zemlja je na prodaju ali ljudi nisu toliko zainteresirani za obradivo zemljiste. Odlucio sam da prodam, ali posto nisam u domovini nisam toliko upucen u cijene i kako, i kome da se obratim po ovom pitanju.

Zamolio bih sve ljude dobre volje da mi daju neki savijet ili prijedlog ako su u upuceni u ovako nesto.

Nisam jedan od onih koji hoce djedovine da se rijese za bilo kakve pare, samo da napomenem jer vidim da ima takvih po forumu.

Unaprijed zahvalan
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Dobar Dan svima, kao sto pise imam skoro 7 hektara sume u Lici vecinom je Hrast star je oko 100 godina stabla su ravna do 30 metara u visinu, i izmedju pola do 2 metra u sirinu, drvo je u idealnom stanju. Suma je na imanju koje je 15 hektara i zemlja je na prodaju ali ljudi nisu toliko zainteresirani za obradivo zemljiste. Odlucio sam da prodam, ali posto nisam u domovini nisam toliko upucen u cijene i kako, i kome da se obratim po ovom pitanju.
Zamolio bih sve ljude dobre volje da mi daju neki savijet ili prijedlog ako su u upuceni u ovako nesto.
Nisam jedan od onih koji hoce djedovine da se rijese za bilo kakve pare, samo da napomenem jer vidim da ima takvih po forumu.
Unaprijed zahvalan

Ne želim te kritizirati ili ti rušiti cijenu, ali moraš biti svjestan da je sada došlo vrijeme kada se većina ljudi rješava djedovine. Iskreno, ako ti nije hitno i bitno ostavi si to. Pogotovo ako se nalazi negdje gdje baš i tvoja rodbina koja živi ovdje ne zna gdje je.
Inače odeš na njuškalo.hr i tamo si pogledaj koliko se cijene šumska i poljoprivredna zemljišta.
Sretno.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
zavisi koja je točna lokacija, ja znam koga bi zanimala zemlja, naravno ne za badava, čovjek ima novaca i treba mu zemlja, i najvažnije pošten je, ne gleda di će nekoga zajebati.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ja bi platio čovjeka da mi to čuva, održava, kosi, po potrebi sruši nešto u šumi... Šteta prodavati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh