• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cijena sumskog,poljoprivrednog,građevinskog zemljista

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ma bi bilo jedan voz drva, ako se popili sa zelenim lišćem. :(giggle):
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
negdje pred tri godine sam se bavio problemom ceste preko mojih plastenika...naravno u ovoj temi...
e danas smo došli do konkretnih brojki...za kvadrat poljoprivrednog zemljišta katastarske kategorije vrt-plastenik izračun vještaka iznosi 34.32 kune

nadam se da to nije i ponuda hrvatskih cesta, ali ajd, komentari...
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Što toliko ti nude?
A što reći. Mi ti živimo u zemlji blagostanja i sreće. Zakonom je određeno da ti mogu oteti privatno zemljište ako je to od većeg interesa, iako u Ustavu stoji da je privatno vlasništvo neotuđivo.
Ja kad bih kupovao poljoprivredno zemljište sada ne bih davao za to zemljište više od deset kuna, ali za poljoprivednu proizvodnju.
Ako bih to isto zemljište kao tvoje išlo za gradnju ceste po 34 kune ne bih pustio u dvor bagru koja ga želi "otkupiti", tako da bi onda neko njihov na gradnji mogao zgrnuti par "neoporezovanih" milijuna.
On ako želi graditi neka plati koliko ti tražiš.
Zgražali su se neki dan od ljudi koji nisu željeli DATI par kvadrata zemljišta za nogostup. Zašto bi dali? Baba je lijepo rekla da je ona to zemljište kupila i platila.
Ti isti ljudi plaćaju toj općini prirez, zarez, komunalne naknade i još kojekakve naknade. Neka se općina odrekne tih poreza od dotične umišljene babe i evo im ta tri kvadrata zemlje. Ali ne, oni bi badava, pa da se kur.. kako su oni napravili nogostup, koji usput u mojoj ulici izgleda tako da možete dobiti morsku bolest i već trava izbija kroz asfalt.

Nadam se da si shvatio što sam želio reći :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
negdje pred tri godine sam se bavio problemom ceste preko mojih plastenika...naravno u ovoj temi...
e danas smo došli do konkretnih brojki...za kvadrat poljoprivrednog zemljišta katastarske kategorije vrt-plastenik izračun vještaka iznosi 34.32 kune

eto, otprilike svake tri godine novi podatci...ono što su se Hrvatske ceste namjerile kupiti još pred 6 godina (toliko o brzini i novom zakonu o izvlaštenju), je nakon treće procjene vrijedno 34,51 kunu (u drugoj je bilo 34,12 kuna).
Kako sada stvari stoje, moguće da za još jedno tri godine cijena poraste 20 lipa...:(giggle): Inače, da ispravim svoj citat, cijenu iz 2015., nije katastarska kultura vrt-plastenik, već su računali oranicu...
danas vrt-plastenik vrijedi ipak 41,9 kuna, a livada 29,58 kn/m2.
...tek toliko da budete u tijeku...
 

ante1981

Novi član
Tu od
13 Pro 2017
Poruka
1
Poštovani članovi foruma imam jedno pitanje oko okvirne cijene šume koju bi htio prodati a neznam kolko to vrijedi.
Šuma je podijeljena na tri čestice površine cca 6000 m2 svaka, s tim da su dvije čestice zajedno a treća je 200 metara dalje.
Šumu je kupio moj djed poslije drugog svjetskog rata a posljednji put se rušilo u njoj 1989. godine.
Bio prošle godine u šumi te ima najviše bukve, graba, hrasta, divlje trešnje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh