• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena traktora po KS-usporedba

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
580
Ne znam dali ima ovakva tema, ni dali je pravo mjesto.
Zanima me dali je netko računao, kako se kreće cijena pojedinih marki traktora po konjskoj snazi?
pa da stavimo nekakvu odokativnu listu najskuplji-najjeftiniji, naravno za traktore približne kategorije.
 
I

ihorzic

Guest
Ne znam dali ima ovakva tema, ni dali je pravo mjesto.
Zanima me dali je netko računao, kako se kreće cijena pojedinih marki traktora po konjskoj snazi?
pa da stavimo nekakvu odokativnu listu najskuplji-najjeftiniji, naravno za traktore približne kategorije.

evo mislim da nema tema započeta i smatram kako je zanimljiva
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
da, tema je ok, sam neznam zast niko ne sudjeluje u raspravama. ja mislim da su polovni traktori, srednje kategorije oko 1000 kn/KS, ali samo opet od cca 50 ks do cca 90 ks, dok opet oni iznad toga izadju jeftiniji po konjskoj snazi.uzeo sam fiat traktore za primjer
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
da, tema je ok, sam neznam zast niko ne sudjeluje u raspravama. ja mislim da su polovni traktori, srednje kategorije oko 1000 kn/KS, ali samo opet od cca 50 ks do cca 90 ks, dok opet oni iznad toga izadju jeftiniji po konjskoj snazi.uzeo sam fiat traktore za primjer

cijene variraju.zavisi i od marke traktora, pogona (duplak ili ne) godista i stanja traktora.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ma znam da variraju. uzeo sam za primjer nekoliko fiata za koje znam, koji imaju gore navedene KS, prednji pogon, priblizno sate, itd, a za koje znam da su procijenjeni tako.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
za polovne traktore cijena dosta varira pa je tesko usporedjivati. sve zavisi tko koliko cijeni svoje i dali stvarno hoce prodati traktor ili ga samo reklamira u oglasniku.. imam mf-a pa njih malo vise zagledam. recimo od 70 do 110ks, godiste od 87. do recimo 90. imas cijene od 70tkn do 100tkn. i obicno manji budu skuplji od vecih.. i kako tu sada izvuci cijenu po ks?

druga stvar ako autor misli na cijenu novih. ali tu je opet razlika u osnovnoj opremi od marke do marke pa je vec to tesko usporedjivati. a kamoli kada se stavi nesto dodatne opreme..
 
I

ihorzic

Guest
ma znam da variraju. uzeo sam za primjer nekoliko fiata za koje znam, koji imaju gore navedene KS, prednji pogon, priblizno sate, itd, a za koje znam da su procijenjeni tako.

ajde stavi cijene koje znaš pa da usporedimo
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Ala ti vere! zive pomutnje oko cijena traktora! samo sam htio da kazem da sam vidio puno tih traktora izmedju 60 i 90 KS,naravno, koji na nesto liče, pa mozda cak i bez obzira na marku, da im je cijena koliko konja, toliko tisuca kuna! al, normalno pod uvjetom da nisu iz 1.svjetskog rata i da nemaju milion radnih sati! ja sam svog fiata od 70 KS platio 70tkn,isto kao i moj komsija masseya od isto Ks i isto tisuca kuna, oba su duplaci iz 89 i 88 god. i niko nemisli kao ja!!??
 
I

ihorzic

Guest
Dakle moj 880 - DT 5 uvežen iz Francuske sa regom i na cesti izašao 6500 €

što ispadne 548, 88 kn / ks točno

Prošle godine kupio Zetor 5711 3500 € - ispadne 466,66 kn / ks

Prodao Ursus C-360 za 24,000 kn ili 400 kn / ks

imam imt 533 koji prodajem i ne dam ga bez 16.000 kn što ispadne 457,14 kn / ks

Napomena svi traktori su u odličnom stanju bili ili jesu i sad se vidi koliko vrijedi 1 ks na pojedinim markama.

Evo ja sam otvorio sajam mojih ks - pa dajte i Vi da vidimo koliko ostali vrede
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
vidim da sam krivo shvacen! nisam ni mislio da mozes cijenu po KS malog fergusona usporedjivat sa cijenom po KS nekog stranog duplaka koji ima konja ko tri mala fergusona
 
I

ihorzic

Guest
Pa jbg dao sam ti cijenu fiata koji je iz vana , a ovo sam samo stavio 3 ostale marke usporedbe radi
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
sad da mi se da nasao bih ti barem 20 linkova sa njuskala gdje je cijena kako ja tvrdim!
80 % traktora oko 90. godista, duplaci,izmedju 60 i 90 KS imaju takve cijene!
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pogledaj na njuskalu tri samea, 2 mf-a jednog storeta i jednog univerzala kolika im je cijena! pogotovo od ovog zadnjeg! 83 KS - 83 TKN
 
Posljednje uređivanje:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
580
Pri pokretanju teme sam prvenstveno mislio na nove traktore, za rabljene ovisi i o stanju, godinama, izrabljenosti....
naime, nekoliko puta sam pročitao da je Fendt najskuplji, negdje za druge marke piše kako su povoljni ali zato kvarljiviji i sl. pa sam mislio na usporedbu npr traktora od 100ks različitih marki, približno opremljenih.
jasno da se ne može upoređivat traktor od 35 i od 100ks, jer kod većih cijena po ks pada.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ja sam za svoj novi napisao cijenu, a sad mogu i drugi napisat jer nisu to neke tajne, cijene za sve se mogu saznati, nemaju što ljudi kriti pa bi tako mogli biti više aktivni u ovoj temi.
 
I

ihorzic

Guest
Pri pokretanju teme sam prvenstveno mislio na nove traktore, za rabljene ovisi i o stanju, godinama, izrabljenosti....
naime, nekoliko puta sam pročitao da je Fendt najskuplji, negdje za druge marke piše kako su povoljni ali zato kvarljiviji i sl. pa sam mislio na usporedbu npr traktora od 100ks različitih marki, približno opremljenih.
jasno da se ne može upoređivat traktor od 35 i od 100ks, jer kod većih cijena po ks pada.

ma slažem se pokrenuo si temu za nove traktore , ali po meni je zanimljivije koliko ti novi gube na cijeni pa koliko vredi ks/€ polovni
 

Najnoviji postovi

Na vrh