• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena traktora po KS-usporedba

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene su svi kupljeni ganc novi, ali sad su več stari :)
IMT 540 - 1977.
IMT 560 - 1986.
IMT 565 - 1989.
IMT 539 - 2001.
SAME Explorer 95 - 2006.

560 je prodan, a ova 4 su stalno tu.
Ako čemo gledati cjena nekad i sada, mislim da se nema tu nešto puno za uspoređivati, novac više ne vrijedi koliko je vrijedio u ona vremena i daans se jako teško kupuje novi traktor jer ni bik, ni prase, ni krava, ni svinja ne vrijede kao što su nekad vrijedili, nadam se da se razumijemo!!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Zetor proxima clasic 90 ti je 33000 eura sa klimom, a sa full opremom ti je mislim oko 38000 eura ti je cijena s pdv-om. Znači ovaj sa osnovnom opremom i klimom ti je 250 000kuna ja ti imam njega.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ko jos danas u irvatsko moze kupit traktor za kes novi i jos od 200000kn i da jos s njim radi da fakat zasaduje tak da mislim da jor bumo krparili svoje starudije ili kupovali rabljeno do 70000kn i pitanje jel se bude tolko delalo da se brzo otplati. A da ne pricam o raznim kreditima...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zasto bi morao biti keš? Moze u kešu trecina ili cetvrtina a ostalo na kredit. Najbolje bi bilo kad bi se moglo dogovorit s bankom ili nekim vec da se otplati u robi recimo psenica, kukuruz, meso... cijene bi bile mozda neznatnio vise ali bi seljaku takav nacin placanja mozda bolje odgovarao. Traktor kojemu je neto cijena 200tkn sa ucescem 30% se moze bez greske otplatiti u nekih 4-5 godina, govorim za prosjecnog proizvodjaca. Ovi veci igraci opet pucaju na nesto vece pa su i vece rate ali oni imaju i veca primanja.
Recimo da se da ucesce 50000kn i ostatak na 5 godina to je godisnje 30000kn, u bekonima je to 15 komada. Mozda nesto krivo racunam ali 15 bekona moze svak uhranit a da nebude te godine gladan i bez struje.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
New holland t5030 75ks 285 000kn s pdv.
Claas elios 80 ks ili ti jd 5g, mf 3600 je oko 235000 s pdv
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma to su prekrasni traktori al danas je to uzasno puno novaca a naplata je koma.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
@ Kićo- sve to lijepo izgleda na papiru,ali na taj nacin su se mnogi ljudi odveli u propast,samo su banke dobro prosle. kako kazu oficir i šanana,danas je tesko doci do novca,a i kad ga imas, malo vrijedi. što ako dođe bolest pa svinje pocrkaju? ili ovi opet izmisle nekakvu kugu? sto kad se ponove godine kao sto su bile zadnje 3? poplava,suša,suša...kažu da ce i ove godine isto biti svega. pa nema poticaja,prinos slab,troskovi lete u nebo,a cijena nasih proizvoda ostaje ista. u mehanizaciju treba ulagati,ali su mnogi ljudi uzimali nove traktore za 30 000-50 000e,i onda radili sa prastarim i nekvalitetnim priključcima.
necu lagati niti se hvaliti,ali kad sam ove zime kupovao traktor,bio sam u situaciji da iskeširam novi 70-80ks,sa nekom srednjom opremom,i par osnovnih prikljucaka za njega. ipak sam uzeo rabljeni,i dobio mlad,za moje potrebe dosta jak,relativno udoban traktor,adekvatne novije prikljucke,a ostatak novca mogu uloziti u navodnjavanje,kupiti koju krpicu zemlje,i slicno. on ce isto obraditi moju zemlju kao i neki novi,a poboljsat cu proizvodnju što još puno više vrijedi. ali,opet se i kaze,ko ne riskira,ne profitira. ima nesto u kupnji novog,skupog... ja nemam dovoljno hrabrosti za takav rizik i u ovim vremenima,pokusavam,koliko je god to moguce,igrati na sigurno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
N
@ Kićo- sve to lijepo izgleda na papiru,ali na taj nacin su se mnogi ljudi odveli u propast,samo su banke dobro prosle. kako kazu oficir i šanana,danas je tesko doci do novca,a i kad ga imas, malo vrijedi. što ako dođe bolest pa svinje pocrkaju? ili ovi opet izmisle nekakvu kugu? sto kad se ponove godine kao sto su bile zadnje 3? poplava,suša,suša...kažu da ce i ove godine isto biti svega. pa nema poticaja,prinos slab,troskovi lete u nebo,a cijena nasih proizvoda ostaje ista. u mehanizaciju treba ulagati,ali su mnogi ljudi uzimali nove traktore za 30 000-50 000e,i onda radili sa prastarim i nekvalitetnim priključcima.
necu lagati niti se hvaliti,ali kad sam ove zime kupovao traktor,bio sam u situaciji da iskeširam novi 70-80ks,sa nekom srednjom opremom,i par osnovnih prikljucaka za njega. ipak sam uzeo rabljeni,i dobio mlad,za moje potrebe dosta jak,relativno udoban traktor,adekvatne novije prikljucke,a ostatak novca mogu uloziti u navodnjavanje,kupiti koju krpicu zemlje,i slicno. on ce isto obraditi moju zemlju kao i neki novi,a poboljsat cu proizvodnju što još puno više vrijedi. ali,opet se i kaze,ko ne riskira,ne profitira. ima nesto u kupnji novog,skupog... ja nemam dovoljno hrabrosti za takav rizik i u ovim vremenima,pokusavam,koliko je god to moguce,igrati na sigurno.

Tako je:drink:

I decki ja se ne bavim na velikom proizvodnjom ali pratim i zadnjih 6god drzava obecava i ova i prosla vlast sve za seljaka za izvoz za cjene zita mljeka itd. Al bas nis od toga nego sustavno unistavaju pardon unistili su i sad ko moze biti toliko naivan necu rec glup ali granici s ludoscu da ide na kredit uz takozvanu pomoc od drzave kupit traktor zat250tkn i prikljucke pa taj je osuden na propast.
Vidite da zele sve na uvoz prebaciti i seljaka unistiti.
Ajmo cesnjak sadit pa kaj bu bu.:icon_weed:
 

Najnoviji postovi

Na vrh