• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena transporta po km sa traktorm

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Pozdrav,

zanima me kak se uopče kreču cijene po kilometru za prijevoz sa traktorom?
Recimo da je u ponudi neka tura od recimo u jednom smjeru pun tereta oko 100 km...
Treba naravno u kalkulaciju ubacit i "prazni hod", tj put doma, a to se sigurno plača po nekoj manjoj cijeni.

Koja bi uopče bila realna cijena za km?
Kak uopče računaju za kombije i kamione?


kak vi to naplačujete ak se sretnete sa takvim "problemom" :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
5 kn povratni kilometar, ak ideš doma prazan. Ili 2,5kn/km ak voziš u oba smjera.
Ti se isplati tak daleko s traktorom?
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
meni trebutno ne,al pitam onak informativno :D

al kad gledas da nemas po zimi kaj radit s traktorom i da se pruzi nekaj prevozit nebi se splatilo?

bolje i 200 kuna zaradit nego niš...barem je moje takvo mišljenje...
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
s nekim koji ne trosi vise od 10 litri plavca na vuru.
znaci nekaj do 100 konja

sve iznad bi morala biti i veca cijena po transportu jer inace nebi se uopce splatilo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Skladištar, ti bi vozil s nečijim traktorom ili za nekoga?
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Pa za sad još ne :?
Al pitam onak informativno kak se kreču cijene i ispod koje cijene se uopče ne isplati izači na cestu.
Kaj pa bi ja sa svojim hurlijem napravil..nič..i još bez kabine, ovak sam prehlađen i glava mi puca od mojeg cabria... :blackeye
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
200-300 kn prijevoz npr.kukuruza sa traktorom i prikolicom 9-10,5 tona do nekih 12km
evo tak sam ja naplaćival ili po dogovoru ipak ne radim ovo svaki dan
a kako bi bilo najbolje računat prijevoz da se radi na veliko neznam ni sam ali dogovor najbolje pali
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Si probal iskalkulirati cenu traktorske vure.
Gorivo na vuru, amortizacija cene traktora na vuru (za cca 20 god x broj vur koje oddelaš godišnje), trošak servisa i eventualnih popravkov (ukupno planirani i sveden na vuru). i na kraju cena tvoje vure ili vozača kojeg platiš. Traktorske vure su efektivne (samo dok dela), a vozačeve bruto (utovar, istovar i vožnja).
Probaj na taj način. Bilo bi zanimljivo doznati do kakve cene si došel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Kamion dobiš za 5kn povratni kilometar. Ak si skuplji, ne prolaziš, bez obzira na sve kalkulacije...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
moje je mišljenje da se isplati na bliže relacije 10-15 km,a sve dalje je teže naplatiti koliko bi to vrijedilo da ti se isplati gorivo,amortizacija,rad i utrošeno vrijeme.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
znači došli do zaključka da se u to uopce ne isplati ulaziti, osim kakve kratke ture..

A u toj cijeloj kalkulaciji kolko treba racunati postotaka na amortizaciju?
20%-30%?
više, manje?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
kombinat kod mene uzima za prevoz grozdja 5000kg 310kn sa pdv-om,dakle oko 20 km prazan dojde do mene sofer,traktor,prikolica,ceka cjeli dan da se napuni i onda pun 20km do kutjeva...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
swizach kaže:
kombinat kod mene uzima za prevoz grozdja 5000kg 310kn sa pdv-om,dakle oko 20 km prazan dojde do mene sofer,traktor,prikolica,ceka cjeli dan da se napuni i onda pun 20km do kutjeva...
Dakle 25km, povratni km 10kn + PDV, malo skupo, no ak je čekanje uključeno, onda OK.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
swizach kaže:
kombinat kod mene uzima za prevoz grozdja 5000kg 310kn sa pdv-om,dakle oko 20 km prazan dojde do mene sofer,traktor,prikolica,ceka cjeli dan da se napuni i onda pun 20km do kutjeva...

...e kad je kombinat u pitanju onda je u redu šoferu nije teško čekat on je već plaćen, vrijednost posla koji traje cijeli dan 310 kn :scratch
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pa pitaj posto su platili grozđe pa ce vidjeti da i nisu oni na gubitku :mrgreen: ;)
 
V

valtra_8550

Guest
evo ja sam vozio ove god nesto kukuruza.znaci s polja do silosa i nazad.recimo da je to nekih 20 km tamo i toliko nazad.vozio sam max 15 tona. cijena..450-500 kn. to znaci nije previse?
 

Najnoviji postovi

Na vrh