• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene i nacin kupnje mineralni gnojiva!?

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Održan sastanak u svezi cijene mineralnih gnojiva, [5.3.2009]




Danas, 5. ožujka 2009., u Ministarstvu poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja se održao sastanak na kojem su prisustvovali potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva, rada i poduzetništva Damir Polančec, ministar poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja mr.sc. Božidar Pankretić i predstavnici Petrokemije d.d. – Tvornice gnojiva Kutina, na kojem se razgovaralo o mogućnosti plasmana mineralnih gnojiva na tržište u nadolazećem razdoblju proljetnih radova u poljoprivredi.


Na sastanku je dogovoreno:
1. odgoda plaćanja na 4 mjeseca za sve kupce mineralnih gnojiva
2. dodatni popust od 4% za sve kupce koji plate gnojivo bez odgode plaćanja.

Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja i dalje će pratiti cijene i stanje na tržištu mineralnih gnojiva i pokušavati olakšati poljoprivrednim proizvođačima proljetnu sjetvu.


Sta bi sada ovo znacilo?Dali ja mogu otici i kupiti npr 6 tona kana i dobiti odgodu do zetve??Ako ne ,sta to nama znaci...nista.
Koliko placate gnojivo i kako ide sa placanjem??
 
B

Bobo

Guest
Gnojivo kao i sav ostali repromaterijal uzimam "na teku" u lokalnom kombinatu. Na obracunu se sve rjesi i tako se nama svima iz ovog kraja pokazalo kao najbolje rjesenje...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
ja isto ugovaram i dizem vecinu materijala,ali evo sada je situacija takva da imam psenice i repice a ta firma nema gnojiva a trenutno nemam novac za kupiti gnojivo.
Cekam svaki dan da mi javi za gnojivo ali jos nista.....

A trebalo bi ici u prihranu hitno.
 
T

tomonh

Guest
Takoav problem ima i kolega,koperireal sa agroprereadom za repicu,a sad nemože dobit kan a može navodno dobit bilokakvo sjeme zaštitu.A na gnoj su mu kamate 8%
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ova je obajva totalno nejasna
ko tu dobiva odgodu na 4 mjeseca :?:
tko i što je garancija za tu 4 mjesečnu otplatu :?:

ako je na čekove to je standardno, ustvari ko ih ima, ako je na kredit za proljetnu sjetvu ko što ima uvijek naša županija, onda su ove mjere nepovoljne jer kredit dolazi na naplatu tek za godinu dana

ja sam uzeo gnojivo na kreditno pismo na mljeko a to mi odmah ide na 4 rate

tak da stvarno mislim, ko tu koga , ko kome šta prodaje, ko kome daje taj silni popust

a šta sa onima koji su kupili gnojivo, el če im vratit lovu pa dat na rate

stvarno :shock: u tom textu nema jedne konkretne rečenice, a danas je moja stara zvala sve ustanove koje mogu imat veze s tim, i svi u šoku, prva vijest, ko to reko, gdje to piše, ma netko se šali

:shock:
 
S

seljaček

Guest
Kupujem kak imam novaca ak nemam novaca uzmem na dug u zadrugi i platim sa odojcima i tak da nikad nemam novca. :scratch, a mjere su donešene da budu svrha same sebi.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
to mi više zvuči kao da će trgovine dobivati gnojivo sa tom odgodom-popustom jer su one u principu morale uzimat za gotovinu :scratch
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
breza kaže:
to mi više zvuči kao da će trgovine dobivati gnojivo sa tom odgodom-popustom jer su one u principu morale uzimat za gotovinu :scratch

uh i kolko je to pomoglo tebi ili meni il nekom trečem :?: ništa

ak sam ja več uzeo na otplatu, šta mene briga kak je trgovina kupila :!:

svi mi uzimamo gnojivo na razne načine jer je to podosta veliki izdatak odjednom, od gotovine, pa do bilježnice, kompenzacije, kredit.............
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
možda je ideja bila da će prodavač tebi dati robu na odgodu (što i onako dobiješ) ali uz povoljniju cijenu jer on ne mora investirati svoj novac u kupnju od petrokemije već čeka tebe i tvoje rate ili cjelokupnu,jednokratnu isplatu nakon 4 mjeseca.znam da je to sve sa previše možda i ako ali lijepo zvuči od strane politike koja će tako moći reči kak se brine o nama
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
To vam je onaj princip, dajmo seljacima sad, a oni nama plate kad pokombajniraju pšenicu. Skinut ćemo cijenu žitu, tak da im na kraju ništ ne ostane. Kažem vam ja, sve je to jedno veliko maslo. Pitam se kome sad najviše u državi treba gnojivo :blackeye
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ja sam zvao u petrokemiju...
Ja pitam:
Na koji nacin ide sa odgodom placanja.
Kaze ona:
Gospodine nema nikakve odgode placanja.
JA:kako nema ,procitao sam da ima odgoda od 4 mjeseca.
Ona:Ahaa,pa vidite morate imati od bakne garanciju tek onda moze.Ali to se neprakticira bas.
Ali na to vam idu onda kamate......
Ja:eek:k hvala...nevidjenja!

milslim,jako su nam pomogli.....
Ovi nasi politicari novac stalno preusmjeravaju vamo tamo ali kod nas nista....
Tj kroz nase ruke samo prode novac i ostanu zuljevi....
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Pa kod nas koliko ja znam nisu pale...i nece.
Koliko je u bosni npk,kan urea??
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
zsolin kaže:
Pa kod nas koliko ja znam nisu pale...i nece.
Koliko je u bosni npk,kan urea??
Nemogu ti reci,posto neznam,ali sam tako u razgovoru tako cuo kada smo nesto pricali svezi poljoprivrede.

Daj recite kakve su cijene u HR,(ja sam Svici ovo mi je veza i sa HR i sa BiH)ovaj formu mi pomaze da barem malo budem u toku i da podosta toga naucim.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
kod mene urea 280kuna 100kg ,7-20-30 580kuna-100kg ,15-15-15 400kuna 100kg, kan 222 kuna 100kg
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
breza kaže:
kod mene urea 280kuna 100kg ,7-20-30 580kuna-100kg ,15-15-15 400kuna 100kg, kan 222 kuna 100kg

kOD MENE SLIČNE CIJENE-+/-5 KN!
 

Najnoviji postovi

Na vrh