• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

tko ima više krmača taj si može planirati ali onaj koji nema taj ne propušta tjeranja :icon_madu:

Šta mu vrijedi ako ju pripušta kada se tjera pa mu se oprasi za Petrovo i onda nema kome prodati. U tom slučaju je bolje ostaviti dva-tri odojka od zimsko proljetnog legla i prodati ih u jedanaestom mjesecu, veća zarada nego ljetne hraniti do 40kg i prodavati za 500kn.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
821
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Trguje li se išta sa svinjama svinjogojci?? Ja sam zadnjih 10-ak dana klao kod kuće po 13 kn.. U prosjeku su bili cca 110 kg. Mršava cijena..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Jel prodaje tko odojke i po koliko ?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Zar tak malo. Da ih kupujem bilo bi me sram toliko ponuditi bilo kome. Pitam jer prodajem po 16 kn težine oko 30 kg ali na malo.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Ja trentno nemam ništa za prodati al sam isto čuo da su po 13-14 kn po kili odojci, tovljenici po 12, valjda bude za nekih mjesec dana cijena malo porasla, onda bi trebao imati dosta odojaka i tovljenika za van.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

kako se kreću cijene svinja od 100 do 200 kg
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Bio neki dan kod mene mesar o reko da plača 13 kn od 100- 125 kg tezine.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

prodao 5 kom po 13 kn težine od 100 do 170 kg
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Bok ljudi evo zanima me cijena za dva odojka CSsvinje i ak nije previse daleko od medimurja.:(wasntme):
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Kod mene u Lici odojci idu trenutno po 20 kn,ali kažu sada ovi šverceri kako se budu približavali blagdani cijene budu oko 22 kn,pa možda i više...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Neznam kakve su to CS svinje,ali moja susjeda je prošli tjedan dopeljala po petnaest kuna -eh, jel iz Preoga ili Otoka ili Svetog Križa - ma tu negdje,imaju ljudi puno krmača a i tridesetak velikih pajceka za prodati.
Imali su oko trideset kila.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Blago tebi kolega, ja svoje dao po 15, bili su doduse po 33 kg prosjek, al opet je to slabo. A tovljenici još gore, gotovo nitko da ni ne pita, jedino mesar iz Like zvao da bi došao za vikend po njih, po 12 kn plača. Teški su cca 150 kg.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Blago tebi kolega, ja svoje dao po 15, bili su doduse po 33 kg prosjek, al opet je to slabo. A tovljenici još gore, gotovo nitko da ni ne pita, jedino mesar iz Like zvao da bi došao za vikend po njih, po 12 kn plača. Teški su cca 150 kg.

kod mene bekoni 13 kn,a za odojke imam dnevno po nekoliko poziva,trenutno su 16 kn,al če iči dosta gore do Božića jel ima puno kupaca.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

I ja bi rado po 13, al nažalos od 12 više nitko ne nudi. Ja ću kroz 2-3 tjedna imati opet odojaka pa se nadam da bi cijena trebala biti viša, ak me dobro sjećanje služi prije Božića su lani išli po 18 kn.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Zašto bi onaj tko kupi u Slavoniji ili Podravini ili ima svoje pa ih proda u Lici ili Dalmaciji bio švercer? Šverceri su oni koji rade nešto protuzakonito. Imaš drugu varijantu, odeš u Konzum i kupiš prase kakvo hoćeš i ne moraš se s njim zafrkavati. Ili zašto se janjci prodaju po 60 kn i više po kili čiste vage?
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

evo ja danas prodao 2 kom. negdje oko 40kg prije više nego manje po 17kn/kg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

opa , vrijeme je da se jedu odojčeki ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh