• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

A kod mene se zove Bepo

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Danas prodao 13 odojaka,tražio sam 18kn,čovjek htio 10komada, i velim mu ako uzmeš sve dam ih za 17 i prošlo.
Ima par tabli uz cestu pa sam neki dan stao i pitao pošto idu,rekli su mi da ispod 20 nedaju,ali nitko niti ne pita..tako da sam ja svoje uspio utopiti,iako nikad nisam imao ovako kasno odojke..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Od ovih mogu biti odlične kobasice i suho meso krajem iduće godine. :)
Samo polako hraniti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

rekli su mi da ispod 20 nedaju,ali nitko niti ne pita

To mi je najbolje. Kad god pitaš pošto idu odojci svi trkeljaju neke svoje cijene a mene uvijek zanima cijena po kojoj se prodaju a ne cijena koja se traži.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Ja kupio, prije mjesec dana, dva 50 kilaša po cijeni koju je u Sesvetama ( Zagreb ) švero tražil za jednoga. Ti na tom sajmu stvarno nisu normalni sa cjenama....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Ja sam zadovoljan(zaradio) i po 17kn.
Pogotovo sada kad je lošiji dio godine za odojke u našem kraju.
Definitivno bi se trebao sa nekim iz dalmacije skompat da malo na more proširim ponudu.Naš lokalni prekupac daje 15kn po kili za odojke,prodaje ih po 23kn-25kn u dalmaciju..nit oro nit kopo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Jednom je jedan svinjogojac na telki izjavil da bi on bil sretniji kad bi odojki uvijek bili po 17 kn nego da cijena varira od 13 do više od 20. Ni jedna ni druga nisu realne.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Slažem se kolega..i to je sasvim ok,ali teško izvedivo.nekad su janjci bili skuplji od odojaka a sad je veci dio godino obratno.
Ja radije za 700kn kupim janjca nego odojka(bez obzira na težinu) ako se vrti na ražnju za nekakvu prigodu(rodjendan,krstitke,itd...)
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

neznam kako kod vas ali kod mene za odojka od 700kn se najedu 20 ljudi (uz prilog) a za janjca od 700kn 10

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Da li netko ima za prodati 5-6 odojaka cca 25-30 kg za daljni tov, trebam za sebe, okolica Zaprešića?

Može i na pp
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Jel zna tko cijenu odojaka u madarskoj?Zanima me samo muška roba koperant to trazi..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Kod nas nema ? Barem bi u tvom kraju trebalo biti kvalitetne robe.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Ma najveci mi je problem to sta hoce samo musku robu,a to je gotovo nemoguce kod nas..
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Jel se popravila cijena tovljenika cca 110-120 kg ili je jos uvijek ponizavajuca? Mislim, ipak smo zagrizli velik zalogaj, krecemo u misiju u kojoj cemo nahraniti Kineze gladne svinjetine. Hahaha
Za odojke znam da su kao suho zlato
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kakve su trenutne cijene odojaka 30-35 kg?
Nudi li možda netko duroke u okolici Vž ili u Zagorju?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj je svinjogojstvo totalno propalo? Odojkov nema ili je cijena takva da nije za pisati?
Ne bumo se valjda morali više orijentirati na ptice. Nema mi ptice do prasice. :)
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Ima odojaka ali jako malo! Ja sam svoje leglo od deset komada rasprodao tako reći prije nego su se polegli. Ali nedmam srca držati neku cijenu kao što sam čuo oko Božića da je jedan prodavao čiste po 45 kn. Ugledao se na supermarkete.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Ja sam sad 9,dakle dan prije pazara išao vidit što nude u benkovcu na sajmu, planirao uzet 4-5 komada za držati. Cijena je bila previsoka za težinu cca do 25-26kg su tražili 850kn,a za malo veće i po 1000.
 

Najnoviji postovi

Na vrh