• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Karlovac i okolica, ima netko odojka ? trebam tam za sljedeći vikend za na ražanj...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Striko je sa klanjem 150-kilaša naplatio 13 kuna prije par dana.
Odojci kod nas u Podravini 25-27 kn.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
U subotu prodao polovice(75kg) po 20 kn.
Razmišljao o kupnji odojaka ali pošto mi nude po cijeni od 28 kn i težine od 32-35 kg za sad sam odustao. Bit će ih u 5-tom mjesecu dosta pa se nadam i nešto manje cijene.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Koja je cijena odojka, i dali ih uopće ima ili je sve rasprodano za novu godinu.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
774
Cijenu svinja vam je najbolje pratiti na njuskalu s tim da je tam uvijek cijena malo prenapuhana s obzirom kak mesari placaju.
Sad je sezonski malo jaca cijena, s tim da nakon Nove godine, po mojoj procjeni, cijena svinja ide do dna.
Vec sad ima svinja u klasi na njuskalu po 10 kn, odojaka bi se moglo i po 15 kn nabaviti.
Kam to sve vodi, dragi Bog zna.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Kolega Marko1986, apsolutno se slažem, ali moramo znati da jedna kvalitetna krmačaće u prosjeku dati 10 odojka po praše ju, i da ih čovjek prodaje po tim cijenama koje su gore navedene ispada 100 eura po odojku, tj. 1000 eura po okotu, sigurno se praksi 2 puta godišnje, a ovca uz svu muku može dati 2-3 janjaca i to je to,a cijena janjeta je kod nas u dalmaciji 100 eura za janje od nekakvih 22-25kg,a čim se prijeđe Velebit, ta cijena ide na 600 kn
Tako da su to jako pristojbe cijene odojka, i naravno tržište zapovjeda, zakon ponude i potražnje.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
774
Ove godine mi je covjek negdje od bjelovara nudio janjce po 16 kn zive vage. Bogu za plakati.
A sto se tice proizvodnje odojaka, ja sam od krmaca odustao jer je to vrlo nesiguran i naporan oblik proizvodnje u kojem vrlo cesto ispada da cijena uzgoja odojka od rodjenja do nekih 30 kg bude jednaka cijeno da se taj odojak utovi na cca 120 kg.
Uglavnom, ako imalo pratite cijene svi jetine vidite da je u ducanima svinjetima u bescijenje. Odojak 22 kn, sv. Vrat 15 kn.. Smijesno.
Sad uz jednu prosjecnu hrvatsku placu, na to mislim max 5000 kn, ljudi to kupuju. Ja ih razumijem, iako to ne podrzavam. I sad traziti jednaku cijenu za odojka zive vage i odojka pakiranog u ducanu, ima li tu smisla??
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
Ljudi, sretna nova godina! Evo da se osvrnem malo na kolegu marka. Za Božić u konzumu pečenica s ražnja bila 45kn/kg, pa jel to normalno? Kaže druga žena ona kupila u Lidlu po 19kn/kg očišćenu četvrtinu, ljudi moji. Dajte vi meni recite koliko netko mora biti entuzijastičan ili lud da krene u proizvodnu prasadi za prodaju u tov ili tov svinja za klaonicu tj. koju klaonicu? Koliko netko mora biti mazohist da uživa u tome da ga se tlači i maltretira i vrijeđa s cijenama u trgovačkim centrima?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Kolega u mom kraju, polako raste broj krmača i odojka , a s tim i tovljenika, onih koji se hrane najmanje 8-9 mjeseci , jer je to tražena roba.
I hvala Bogu na tom, a što se cijene tiče nju će određivati ponuda i potražnja.
Jedino što treba mijenjati je svijest kupaca da shvate da je bolje zdravije i ukusnije 1kg,domaćeg proizvoda nego 1,5-2 kg nečeg upitnog.
 

Najnoviji postovi

Na vrh