• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Zašto bi onaj tko kupi u Slavoniji ili Podravini ili ima svoje pa ih proda u Lici ili Dalmaciji bio švercer? Šverceri su oni koji rade nešto protuzakonito. Imaš drugu varijantu, odeš u Konzum i kupiš prase kakvo hoćeš i ne moraš se s njim zafrkavati. Ili zašto se janjci prodaju po 60 kn i više po kili čiste vage?

Ja mislim da šverceri rade protuzakonito a ti dokaži da nije tako ,najprije jesu li registrirani za prodaju i jesu li prijavljeni u poreznoj , dali za svaku svinju ispisuju putne naloge ako još nešto hoćeš u slavoniji ucjenjuju ljude i kupuju jeftino i dalje preprodaju oni najviše zarađuju a seljak i krajnji kupac trpi . Dok to neko tolerira meni je svejedno , ja se sa svinjama bavim na malo imam za sebe a višak prodam po dobrim cijenama bez preprodavača.Najviše za držanje osobito u 4i5 mjesecu kada je najveća potražnja i najveća cijena . Uvjek prodajem istim ljudima jer imam kvalitetu a ljudi znadu porjeklo odojka ,za proljeće već imam sve naručeno ,Kod nas su sada odojci20-21 a za božić oko23 - 25 svinje za klanje kod švercera 15- 16 a domaće ( ako neko ima viška 1-2 ) 17- 18 sa klanjem uvjek 1 kuna više.Kod nas se janjetina može kupiti po50 kuna čiste vage cijelo janje , junetina 45,00 kuna prosjek.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Ovo što kaže Josipdolac je istina i u potpunosti sa slažem ... Kako nazvat ljude koji nemaju obrt za prodaju stoke i ne drže krmače ,krave itd... ,a imaju odojke i svinje za klanje nikako drugačije nemožeš ih nazvat nego šverceri...Ti ljudi idu po slavoniji plaćaju seljacima po najnižoj cijeni i onda prodaju u Lici i Dalmaciji skoro pa i 10-ak kuna više nego što kupe..
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

kako idu cijene odojaka meni bi trebalo 6kom za hranjenje
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

trenutno svi prodani po 20 kn,sljedeći krajem mjeseca budu za prodaju.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Dečki moji, ja sam rodom Slavonac, ispod Krndije, i otprilike znam kako se ljudi tamo ponašaju. To je sve upropastila SFRJ sa svojim radnim zadrugama i kombinatima. Ljudima su pouzimali zemlju u zamjenu za posao. Kada je socijalizam počeo propadati po kombinatima su za plaću dobivali smjesu i brašno. Tamo su ljudi naučili nešto napraviti-proizvesti a kooperacija je to otkupljivala. Nije bilo brige oko plasmana, a lova je stizala. Kada su se uvijeti promjenili ljudi su se izgubili u svemu tome. Zar nije žalosno da cijela Slavonije nema niti jednu klaonicu, preradu mesa i sl. A sve su to upropastili domaći baje. I onda im cijeli kombinat otkupi onaj protiv čijih se predaka borio Luka Imbrišimović. A kako se ne mogu dogovoriti niti sami sa sobom, a kamoli međusobno nastupaju spretniji, plate koliko plate i to je to. Nije kriv onaj tko me iskorištava nego ja koji se dozvolim iskorištavati. Po onoj izreci ako me netko jednom zariba neka ide na njegovu dušu, a ako to napravi više puta sam sam si kriv.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Odojci živi 25kn/kg očišćeni za ražanj 35kn/kn tovljenici 150-200kg po 20kn/kg tako ja prodajem svoje kobasice friške bez da ih zavjesim (važem prije ) po 60kuna a za dan dva (ovisi o buri ) 70kn ili više, kare bez kosti (ombolo, žlompard, pas, kanica ili po zagorski svinjska riba) izvađena iz soli bez sušenja po 100kn/kila. Sve.od mojih svinja "rođene" na mojem imanju
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Bome lijepe cijene imas i jel sve ode sta imas??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

U sunce ti žarko,pa koja je ovo fantastika,ja jedva sada prodao prije 5 dana jednog tovljenika 188kg po sramotnih 10 kuna,sada je jasno zašto jedan Graciano dolazi iz Pule i kupuje tovljenike tamo 8-9 mjesec težine oko 130 kg,pa taj na dvije ture zaradi za cijelu godinu
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Sve Ali su ubiti kod mene veci kukuruz je 150-200kn/kg pšenične poslije 1,66kn/kg pšenica ječam cca 200kn/kg i sl
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Onda ti se bolje isplati otic do unutrasnjosti i kupit od nekog na vise bilo bi ti povoljnije!!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

@maiky ako imaš tržište za proizvod ja ti izorganiziram robu,rješim prijevoz,papire i sve ostalo...nađemo se sa cijenom,tak da obadva imamo zaradu i riješena stvar...:(handshake):
Eto ako si za toliko spominjano spajanje zelene i plave HR evo prilike...netrebaju nam nikakve agencije,ministri,posrednici,nakupci.....ti tržište ,ja robu i svi sretni i zadovoljni....:drink:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Takve su cijene jer ljudi znaju da prodajem svoju robu
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

A to znači da mi u slavoniji neznamo cijeniti svoju robu.:icon_idea:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

lola,to je postao problem kontinentalnih krajeva,nema više srednjeg sloja da kupuje direkt od seljaka,za sve druge tu je kartica,poljoprivrednici iz Istre i Dalmacije to meso u većini slučajeva riješe kroz turizam a i iskreno malo im je i jači standard
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Niti 20% ne prodam za restorane
tovljenike, pršute , plećke (špalete) i ombolo kupe domaci ljudi pred novu godinu i odojke za tov (sad imam križance duroka i landrasa i baš nisu zadovoljni)
A odojke za ražanj bauštelci i to većinom bosanci i srbi (bez uvrijede) restorani nabavljaju ili preko Todoriča ili iz uvoza po nekim presmijesnim cijenama i takvi odojci koi su cijelo vrijeme na smjesi po okusu se ne mogu mjeriti sa ovim moima isprobano.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

ne znam dal može ovdje među svinje .
Htio sam pitati koliko maksimalno po kili 1/4 teleta ..ili polovica .?

Koliko kala ima tele od 180 kila ( ako je to tele) ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Za telad je 55-70%,kad smo već kod toga za svinje je 65-75%,za krave 45-55%,za bikove je 55-60%,za ovnove i ovce je 55-65%(tovljene).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Jeli prodaje tko odojke u okolici Siska ?
Trebal bi sutra nešta prodati a neznam pošto sad idu pa da baš ne oderem čovjeka.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

idu ti po 18,barem kod nas!
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Odojci živi 25kn/kg očišćeni za ražanj 35kn/kn tovljenici 150-200kg po 20kn/kg tako ja prodajem svoje kobasice friške bez da ih zavjesim (važem prije ) po 60kuna a za dan dva (ovisi o buri ) 70kn ili više, kare bez kosti (ombolo, žlompard, pas, kanica ili po zagorski svinjska riba) izvađena iz soli bez sušenja po 100kn/kila. Sve.od mojih svinja "rođene" na mojem imanju

Da li si rajmišljao o Crnoj Slavonskoj Svinji ?
 
Na vrh