• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene umjetnih gnojiva

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bome ove godine skupa umjetna gdje kupujete i po kojoj cijeni?
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
U poljoapoteci Zaprešićanka je KAN 75 kn (25 kg) a NPK 15-15-15 95 kn, išo budem uskoro u Sloveniju pa kad saznam cijene napišem ih .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
U poljoapoteci Zaprešićanka je KAN 75 kn (25 kg) a NPK 15-15-15 95 kn, išo budem uskoro u Sloveniju pa kad saznam cijene napišem ih .

Može ali ovo je sramota koja je cijena umjeta naspram plina .
Sve dolje oni lihvari samo dignu ako je jeftin u Sloveniji isplati se otići
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Koja je razlika između petrokemijine i adriatica vukovar petnajstice. Kod mene je razlika u cijeni 10kn. Vukovarska je po 85kn
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Može ali ovo je sramota koja je cijena umjeta naspram plina .

Baš bezobrazno i lihvarski. Prošle godine smo kupovali 3x15 od petrokemije po 85kn za 25kg a sad kad je plin 40% jeftiniji gledajući EU tržište energenata(veleprodaja) cijene umjetnog otišle gore. Kao da nije dovoljno da su cijene plina za kućanstva ostale iste
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,879
Petrokemiji sigurno nije otišao plin 40% dolje!!!!nije ni 4%...tako da ono što je u EU,ne vrijedi kod nas...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Zasto mislis da nije? Pala je cijena plina dosta, 20-30% plus sto je dosla konkirencija rwe i nudili su povoljniju cijenu od hepa. Ja sam sve prebacio na rwe jer su ponudili manje i pokrenuli to uopce inace hep ne bi trzao uopce. Sezonski se trosi 10-15000 kubika i to je usteda
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Petrokemija ima drugačiju cijenu plina nego ti doma. Do sada su zgrtali stotine miliona kn dugova godišnje pa ako im je i pala cijena plina, to nije razlog da spuste cijene gnojiva, jer se tim cijenama kupovao socijalni mir radnika i seljaka.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Industrijsku struju i industrijski plin placam no nebitno, cijela kompanija posluje kako posluje, osvrt je bio da je pala cijena plina i u hr a ne samo u ostatku eu kako je kolega naveo

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,879
Radim u petrokemiji pa znam da nije pala cijena plina.A ionako je dogovorena cijena plina vezana ugovorom od nekoliko mjeseci pa ako i padne cijena ostaje onakva kakva se ugovorom dogovorila(obično nepovoljna).
Urea se već mjesecima proizvodi i prodaje s gubicima,jedino kan i npk drze solidnu cijenu vani pa poslujemo kako poslujemo.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Nama su nudili visegodisnje ugovore, ili jednogodisnje, a vidis kak se to mijenja. Ak znas stvari iz prve ruke to je ok. Nece tu onda ni biti nikakvih pomaka, niti cemo mi krajnji to osjetiti da na trzistu bude neznam sto.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,879
Baš tak..nije mi jasno zašto na svjetskom tržištu urea košta npr 400usd/tona,a kod nas je 800usd/tona..izmislio sam brojke,ali nisam puno niti fulao...a plinski biznis je mutan posao..
Nama u poslovanju plin iznosi 67% ukupnog troška..da padne 40% cijena pa to bi bio urnebes..
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Nije mi cilj bio stvoriti tolike prijepore; iznio sam podatak napamet jer sam nedugo čitao veliki broj članaka da uvidim što da očekujem u vezi cijena naftnih derivata pa sam od toga zapamtio i da je plin otišao dolje i to dosta. Točan podatak je da je cijena plina po kojoj se uvozi u EU (napominjem i mi smo dio) za 29% niža. Što se može naći na ovom linku: https://ycharts.com/indicators/europe_natural_gas_price

Mene sam čudi kako ove godine plaćamo gnojiva sad skuplje nego prošle godine u ovo doba. Dali su neki drugi nameti porasli, troškovi ili su se gnojiva prošle godine prodavala ispod cijene.

I sad ono kaj sam pitao prvi put ali nisam dobio odgovor. Kakva je vukovarska petnajstica, dali ima smisla, opravdanja platiti tonu petnajstice 400kn više da bude kutinska??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nezz meni se taj vukovarski nije nikako topio uvjek ga nađem i prestao kutina još ajde.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,879
Sve 5 kolega,samo ako si lani sklopio ugovor do npr 15.6 2016 za tu i tu cijenu plina,pojeftinjenje ti nema nekog smisla...a lani da se to npr nije potpisalo mogli bi gaće na štap objesiti...
PPD nam je izašao u susret,svaka čast,ali eto,još uvijek najskuplji plin u Europi plaćamo..

Ono što sam čuo je da se u vukovaru miješa petrokmijsko i talijansko valjda ili neko drugo...sad to potvrditi nemogu...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
I sad ono kaj sam pitao prvi put ali nisam dobio odgovor. Kakva je vukovarska petnajstica, dali ima smisla, opravdanja platiti tonu petnajstice 400kn više da bude kutinska??

Ja sam uzeo tu 15icu
Po kojoj ti ju cjeni nude i tko
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
PPK Valpovo, Zlatar
Cijena te je 85 kn za 25kg dok je kutjevačka po 95kn za 25kg.
 

Najnoviji postovi

Na vrh