• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Po jutru..ili rali..sijanje 300,kn,prskanje 200,oranje 500,odvoz iz septičke cisternom od 3000 l..100 kn....
Tocno sve duplo vise nego kod nas, a svega 50 km smo udaljeni.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
249
Kako može oranje od nekoliko sati pod velikim opterećenjem biti samo 200kn skuplje? Ono bi moralo biti barem 700, ako je sijanje 300.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Ral se posije za 20 min i potrosi se 1-2 litre goriva i da netko to plati 300 kn, nebi bas islo.
Kod nas nema usluznog oranja, sami si ljudi oru.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,737
Da, al s novom sijaćicom koja košta tolko i tolko. Ne gleda se samo potrošeno gorivo, tu je i amortizacija strojeva koju rijetko ko računa.
Kome je skupo nek kupi sijaćicu, uredi ju da bude ispravna pa nek vidi bi naplaćival sjetvu
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,310
Ja sam prije nekoliko dan cca 2500m2 oranja naplatio 500 kn,i nije bilo komentara,ledina nekoliko godina nije dirano .
Za žetvu mislim da nebude išlo ispod 1600kn ha,bez vezivanja slame,a sa vezivanjem 2400, baliranje livade i lucerne sve ispod 5,50 -6 kn je pušiona,jer znamo da je lani bilo gorivo 3,80 a sad 9,36,ili jednostavno ne raditi,i samo svoje obrađivati i povećati vlastitu proizvodnju.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Da, al s novom sijaćicom koja košta tolko i tolko. Ne gleda se samo potrošeno gorivo, tu je i amortizacija strojeva koju rijetko ko računa.
Kome je skupo nek kupi sijaćicu, uredi ju da bude ispravna pa nek vidi bi naplaćival sjetvu
Olt psk 4 stara 25 god u tandemu sa Imt 539.
Druga brza i po plinu, ral je gotova za 20-30 min.
Za jedan radni dan se posije komotno 15-20 rali, ovisno o velicini i udaljenosti parcela.
Kad bi sjetva bila 300 kn jutro, ta sijacica se otplati za 3 radna dana.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
Bez sijanja gnoja, bez sijanja mikrogranula, na velikim i ravnim parcelama…
Ja sam jučer sijal soju sa žitnom sijačicom 3 m i 7245. 3 rali sa 10 čoškova. Nema šanse ispod 40 min/ral a niti nije moguće sijati sa 539 jer bi ga dizalo ili uopće nebi mogel dići sijačicu. Nemremo generalizirati jer svaki teren je specifičan.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,400
I onda se svi čudimo ko puran glisti kaj imamo toliko zapuštene zemlje. Puno je ljudi kaj imaju ral,dve zemlje i nemaju mehanizaciju. Po tim cijenama usluga je čisti minus već sad,a do berbe da ne govorimo. A sve zbog toga jer neko oće imat dnevnicu 2000 kuna kad odbije troškove i amortizaciju. Za račun ni ne pitaj. Čemu plačati porez na usluge,dosta je da se koristi subvencija na plavac i poticaj za nabavu strojeva. Nemam ja ništ protiv nikog i znam da sve košta,ali bi ipak cijena sata rada morala biti realna. Uništavamo sami sebe. Nažalost
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,376
Ja to gledam iz drugog kuta, ako frizeri računaju 50 kn za mušku frizuru od 10 minuta posla , onda valjda i onaj koji na tuđu njivu dopelja 50, 100 ili više tisuća kuna, eura, nebitno čega vrijedne strojeve je red da zaradi 200 kn po satu ako je pošteno odradio posao. Ipak strojeve treba kupiti, ja osobno ne radim usluge za novac pa me to previše ne muči, ako mogu pomoći kome odradim i to je to. Ali ipak ima i kod nas ekipe kojoj je glupo kupiti neki stroj jer ga treba jednom u godini i sve im je skupo, a dok ja kupujem željezo i strojeve oni hodaju po moru i uživaju.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,400
Nećemo sad iz krajnosti u krajnost. Svaki obrtnik pa tak i brica ima pun kufer davanja,od poreza,režija,najma prostora itd. Govorimo o radu na crnjaka za masnu satnicu. Evo,upravo sad kod mene majstori restauriraju kapelicu za 40 kuna po satu. Oni su onda očito idioti. A ovi koje si spomenul da se šeću po moru,takvima polje i tak smrdi
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,400
I da,kolega jocc,ak je sijanje 300 po rali,onda je satnica 600 minus gorivo i amortizacija. Kaj je preveć ni s kruhom ne valja
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
I kod mene su sad digli sijanje sa 200 na 300 po rali tak da sam si sam posijal iako sam mislil nekog iznajmiti. I meni se to čini puno. Al svejedno imaju posla i po toj cijeni... Ako siješ sa dvorednom sijačicom na malim parcelama i bregima nemreš za sat vremena posijati 2 rali. Nemreš ni jednu posijati…
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,400
Sat icb kombinirke je 250 do 300 kuna. Nije baš stroj usporediv sa sijačicom za kuruzu. Ko ni znanje operatera
 
Na vrh