• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
30 kn po kilometru ili ?
Zanima me zapravo kako pojedinci točno definiraju.
Ne naručuje mi svatko 10 tona. Netko 500 kg, netko 1.000 kg, netko 2.500 kg... za sad isporučujem max 1,5T ili ti ga 2 kubika pijeska kakvu najvecu prikolicu imam, ili manje od toga.
1 tona je 85 kg "nule" a 8-16mm je 100 kg 1 tona i to se zna unaprijed, no preostaje mi samo sad transport odrediti cijenu. Čak ne znam ni koliko mi traktor troši, to nikako da provjerim... hahaha...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,207
....
1 tona je 85 kg "nule" a 8-16mm je 100 kg 1 tona i to se zna unaprijed, no preostaje mi samo sad transport odrediti cijenu. Čak ne znam ni koliko mi traktor troši, to nikako da provjerim...
Ovo meni nije jasno ... molim te pojasni... 1 tona je 85 kg nule ?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Jel ja ne kužim nekaj ili mi može ko pojasnit, to je sve u fušu se dela, imate firme za te usluge? se izdaju fiskalni računi nakon posla kaj se napravi?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
30 kn po kilometru ili ?
Zanima me zapravo kako pojedinci točno definiraju.
Ne naručuje mi svatko 10 tona. Netko 500 kg, netko 1.000 kg, netko 2.500 kg... za sad isporučujem max 1,5T ili ti ga 2 kubika pijeska kakvu najvecu prikolicu imam, ili manje od toga.
1 tona je 85 kg "nule" a 8-16mm je 100 kg 1 tona i to se zna unaprijed, no preostaje mi samo sad transport odrediti cijenu. Čak ne znam ni koliko mi traktor troši, to nikako da provjerim... hahaha...
Kao što sam napisao 30 kn puta koliko tona naručiš, za relaciju koju meni otprilike treba oko 50 minuta traktorom. Sad su možda cijene otišle i gore. Znači ako mi vozi 10 tona šodera to je 300 kn usluga plus naravno cijena samog agregata. Male količine si ljudi voze u autoprikolicama ili kupe gotove smjese za radove.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
30 kn po kilometru ili ?
Zanima me zapravo kako pojedinci točno definiraju.
Ne naručuje mi svatko 10 tona. Netko 500 kg, netko 1.000 kg, netko 2.500 kg... za sad isporučujem max 1,5T ili ti ga 2 kubika pijeska kakvu najvecu prikolicu imam, ili manje od toga.
1 tona je 85 kg "nule" a 8-16mm je 100 kg 1 tona i to se zna unaprijed, no preostaje mi samo sad transport odrediti cijenu. Čak ne znam ni koliko mi traktor troši, to nikako da provjerim... hahaha...
Ti si se nesto deelo umrsio u tim racunima
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,366
Dva dana sam se motal oko vinograda i sad pred večer idem pogledati na vrt. Kad ono neko mi potanjural bez pitanja🤔. Sutra moram vloviti suseda da ga našpotam. 😉
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Nekad ispod 100kn nisam palio traktor, nakon toga za 200kn nisam palio traktor a sada sam na min 300kn sat rada traktora hoces neces, frezanje racunam kao i malčiranje 350kn sat, prikolicu izbjegavam al recimo za nekih 300kn bi prebacio turu do 10km, a iskreno generalno sam poceo odbijat te poslove jer mi se neda za par kvadrata selit priključke, prednost kod mene je šta imam monopol jer nitko ne radi usluge bez obzira na broj od 130 traktora u mojoj sredini, i uz sve to ljudi i dalje zovu a mislim da ako se ovako nastavi ce min bit 350-400kn pa ti zovi, svaki k... koji moze prdnut na traktoru kosta ko 10 sati rada traktora, više mi se isplati samo sebi radit nego radit za pare i onda tu zaradu potrošit na servis, a o cijeni novih bolje da ni ne razmišljam ac major pred 3 godine kad je bio nov znaci nova serija bio je 160, sada je isti taj ista serija 210 a ništa nije poboljšan, gledam cijene polovnih, pa to je ludnica, sve raste a ja da radim za čavle? Bolje ležat doma nego za ništa radit i još štetu radit.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Budimo iskreni, pa 40kn je realna cijena za neku manju udaljenost.
Nebi se složio..
Zakopčaj cisternu,dojdi do adrese,ispumpaj grabu i moras nekam odvest kamo znaš,za 40kn ?..ni Liter i vodu nemreš kupit za to :ppozdrav:

10L nafte(prave) je večinom bila cijena kod nas,cisterna 3000l...
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
dobro, tu je forum sje*an sam po sebi jer ne mogu uredit post posli 10 minuta, a nisam ni čitao što sam napisao.
1 tona je 85 kg "nule" a 8-16mm je 100 kg 1 tona i to se zna unaprijed, no preostaje mi samo sad transport odrediti cijenu. Čak ne znam ni koliko mi traktor troši, to nikako da provjerim... hahaha...
"1 tona je 85 KUNA "nule" a 1 tona 8-16mm je 100 KUNA "
brzopletost :)

Nekad ispod 100kn nisam palio traktor, nakon toga za 200kn nisam palio traktor a sada sam na min 300kn sat rada traktora hoces neces, frezanje racunam kao i malčiranje 350kn sat, prikolicu izbjegavam al recimo za nekih 300kn bi prebacio turu do 10km, a iskreno generalno sam poceo odbijat te poslove jer mi se neda za par kvadrata selit priključke, prednost kod mene je šta imam monopol jer nitko ne radi usluge bez obzira na broj od 130 traktora u mojoj sredini, i uz sve to ljudi i dalje zovu a mislim da ako se ovako nastavi ce min bit 350-400kn pa ti zovi, svaki k... koji moze prdnut na traktoru kosta ko 10 sati rada traktora, više mi se isplati samo sebi radit nego radit za pare i onda tu zaradu potrošit na servis, a o cijeni novih bolje da ni ne razmišljam ac major pred 3 godine kad je bio nov znaci nova serija bio je 160, sada je isti taj ista serija 210 a ništa nije poboljšan, gledam cijene polovnih, pa to je ludnica, sve raste a ja da radim za čavle? Bolje ležat doma nego za ništa radit i još štetu radit.
Ovo si jako dobro napisao i skidam kapu na ovom. Čak je možda bolje cijenu definirati u radnim satima nego kvadraturi.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Po jutru..ili rali..sijanje 300,kn,prskanje 200,oranje 500,odvoz iz septičke cisternom od 3000 l..100 kn....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh