• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CIJENE USLUGE KOMBAJNIRANJA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta
S

seljaček

Guest
Koliuko naplačujete uslugu kombajniranja po rali hektaru ili slično. Koliko je žito a koliko kukuruz i dal imate u planu povečavat cijenu. dali naplačujete PDV i zašto kako vam plačaju usluge odmah ili nakon nekog vremena.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
seljaček kaže:
Koliuko naplačujete uslugu kombajniranja po rali hektaru ili slično. Koliko je žito a koliko kukuruz i dal imate u planu povečavat cijenu. dali naplačujete PDV i zašto kako vam plačaju usluge odmah ili nakon nekog vremena.

ovak kod mene je kombajniranje žita 400kn po rali, kukuruz 500kn po rali, grašak 400 kn po rali, ljulj 500 kn po rali.
to je tak za keševinu i nikvi pdv se ne obračunava. a platiše su fenomenalni, kad siju imaju 10 rali a kad se to isto kombajnira onda imaju 7 rali, nekak se komad ščvrkne :mrgreen: a pare joj bog ti bu platio na sveto nigdarevo, loše su platiše, pa ima i pljenidbi, svađa i svega :shock:
neki još idu po cijeni sve za 400 kn po rali , a neki i po 300 kn po rali
 
Č

Čugi

Guest
Kod mene je prošle godine žito bilo 40, a kukuruz 50 eura/jutro.
 
K

KRESO

Guest
ja radim 400 kn jutro i pšenicu i kukuruz sa i bez sječke ...neki plate odmah neki poslje neke moram loviti ...inače zanimljiv sport ...mislim dići na 500 ove god
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
KRESO kaže:
ja radim 400 kn jutro i pšenicu i kukuruz sa i bez sječke ...neki plate odmah neki poslje neke moram loviti ...inače zanimljiv sport ...mislim dići na 500 ove god
Kod mene 440 kn/kj + PDV, s tim da na tabli spustiš 10%, ili onima koji imaju puno.
Plaćaju kod mene dosta dobro, al ima par izuzetaka koji su 3-4 god dužni :twisted:
branje 550 kn/kj
 
M

mladen

Guest
kod mene prosle godine i psenia i kukuruz su bili po hektaru 150km iliti 77e bez pdv , platisa ima svakaki , ima oni koji docekaju sledecu godinu a ima i koji cekaju na uvratinama . ove godine mislim dace biti skuplje makar 90e/h
 
B

bojan

Guest
kod nas je vec odavno 200 KM (102,5eur) po he zito i kukuruz,znam vrlo dobro jel placam svake godine...i to zito mi radi zmaj 142 to je katastrofa...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kod nas je ral kombajniranja 400 kn, za žita i kukuruzu, dok je ral branja u klipu 500 kn!
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Kod mene pšenica i takkve 500 kuna a kuruza 600 kuna.Po jutru naravno.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
ja berem kukuruz u klipu s sip tornado 70 po 550 kn/RAL i za sad neću povećavat a ko ima više tu je i neki popust
 
T

tbakovlj

Guest
Kod nas je ral pšeničnog branja 400 kn, kukuruzno kombajniranje i branje 450 kn, ali mislim dici zbog cijene nafte
 
M

mladen

Guest
radil ko od procenta (18%) ili ti od vrece ( 6 vreca )
ako se osvrnemo na procenat i vrecu onda bi kombajniranje trebalo biti od 800 do 900 kuna po hektaru.
molim komentare :!:
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ove godine bude cijena sigurno preko 500 kuna kod nas, po jutru.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
da pa i treba je povisiti..
cijena goriva samo raste a uopče ne pada..
 
T

tbakovlj

Guest
Ovisi opet o tome kolko netko dobije zrna na 1 jutru :mrgreen:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
evo da se i ja ukljucim

Bilo bi lijepo da svatko kaze otkuda je pa da znamo slagati i cijene ....


Ovako:

Istra Opcina Bale (znam da velika vecina nezna gdije je to pa recimo blizu Rovinja ok)
cijena po žurnadi ove godine 230 kuna bez baliranje slame baliranje bala 3 do 4 kune
(nemojte balu slame zamijeniti za Opcinu Bale :D )
da prevedem :
žurnada = 2000 metara kvadratnih ili 5 zurnad jedan hektar

230*5= 1150 kn/ha


a iskreno mislim posto su ovdije jako male parcele manje od 1000 m2 cijena bi trebala biti barem 1500 kn/ha


pozdarv iz Golaša
 
Č

Čugi

Guest
Kod mene je od 50-60eura/jutro, zavisi da li je zadružni ili privatni kombajn.
 
Na vrh