• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CIJENE USLUGE KOMBAJNIRANJA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
pa ima i jedna slika od gudovca, od onog masseya, i on se navrnio ali ja mislim da su mo tolčkovi isto ravno
 
T

tomonh

Guest
Kolka je kod vas cjena kombajniranja na veliko uljana repica i pšenice sa sječkom i bez.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
dečki i mene zanima koja će biti cijena kombajniranja ove godine po 1 ha.
volio bih da se javi netko i iz like ili dalmacije sa cijenom
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Evo da obnovimo gradivo, s obzirom na stanje u ratarstvu podižem cijenu kombajniranja žitarica na 1000 kn/ha isto tako i kukuruz u zrnu, a kukuruz u klipu 1200 kn/ha. Baliranje kockak bala 5 kn/kom tko voli nek plati, ak nema love ne radim. Pozdrav svim poljoprivrednicima.:drinkers:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja sam prosle godine vrsio uljanu sa sijeckom za 550 kuna hektar i .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sretno ti bilo sa tim cijenama,mada znam,jer imam rodbine blizu Vrbovca,još 2010 tražili 800kn za berbu beračem u klipu a kod nas 450kn,a što se tiće male bale kod nas max 2,5 kn,nema više ,pa imamo u selu na 5 km duljine oko 20 roli upravo zbog poskuoljenja usluga a nitko od davatelja usluge ne izdaje račun
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Evo da obnovimo gradivo, s obzirom na stanje u ratarstvu podižem cijenu kombajniranja žitarica na 1000 kn/ha isto tako i kukuruz u zrnu, a kukuruz u klipu 1200 kn/ha. Baliranje kockak bala 5 kn/kom tko voli nek plati, ak nema love ne radim. Pozdrav svim poljoprivrednicima.:drinkers:


Super, a bale prodaješ po 10 kn, a kupuješ ih za 7-8. Svaka ti čast:toimonster:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Bojim se da ces slabo imat posla.

Znam al drugač mi se ne isplati nikam ić, još mi duguju unazad 3 god. za usluge, nekih par tisuća eura.

Super, a bale prodaješ po 10 kn, a kupuješ ih za 7-8. Svaka ti čast:toimonster:

Slušaj, a što ti nisi tako pametan pa uloži u kupnju bala 2-3 tisuće eura pa ih prodaj, da održiš mušteriju ha pametni.8)
Kaj sam ti ja nekaj skrivio ili ti platio manje :scratch nerazumijem, ustvari uopće te ne poznam :twisted:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ne poznajem ni ja tebe, ali nije li licemjerno tražiti za uslugu baliranja 5 kn, a ti ljudima plaćaš za gotovu balu 8? Prodaješ za 10? Pa što ima u tom baliranju da je toliko skupo, što tu dodaje vrijednost proizvodu-sijenu???

Ove godine, ako Bog da da se bude radilo, ja dižem cijenu male bale sa 12 na 14 kn.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
sretno ti bilo sa tim cijenama,mada znam,jer imam rodbine blizu Vrbovca,još 2010 tražili 800kn za berbu beračem u klipu a kod nas 450kn,a što se tiće male bale kod nas max 2,5 kn,nema više ,pa imamo u selu na 5 km duljine oko 20 roli upravo zbog poskuoljenja usluga a nitko od davatelja usluge ne izdaje račun

Kužim te, al sad vi shatite mene, u okolici svi koji vrše usluge sa poljoprivrednim strojevima prošle godine išli su sa cijenom od 100 eura po rali a ja 600 kn, imao sam posla da se se usereš a na kraju mi je 30% ljudi ostalo dužno. znači ja ove godine krećem s cijenom 1000 kn/ha što bi otprilike bilo 750 kn/ral.
Stvar je u tom da su me neki kombajneri naganjali zbog niske cijene al dok im objasniš ode baba s kolaćima.
:drinkers:
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
bolje i neka stojevi stroje u šupi i skupljaju prašinu nego ić radit za "đabe" napraviš hektara i hektara usluga i onda "dobre gazde" ganjaš 5 godina da ti isplate
pa tako da radim samo zasebe ili neka mi odma na uvratini pokaže keš i onda radim pa makar i po manjoj cijeni :weedman:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
bolje i neka stojevi stroje u šupi i skupljaju prašinu nego ić radit za "đabe" napraviš hektara i hektara usluga i onda "dobre gazde" ganjaš 5 godina da ti isplate
pa tako da radim samo zasebe ili neka mi odma na uvratini pokaže keš i onda radim pa makar i po manjoj cijeni :weedman:

Mislim da je to preskupo,neče se ljudima isplatit sijat,600kn je plafon jutro
pa mi po tolko hektar radimo na večim površinama,sad čemo na 650 zbog goriva,
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Kužim te, al sad vi shatite mene, u okolici svi koji vrše usluge sa poljoprivrednim strojevima prošle godine išli su sa cijenom od 100 eura po rali a ja 600 kn, imao sam posla da se se usereš a na kraju mi je 30% ljudi ostalo dužno. znači ja ove godine krećem s cijenom 1000 kn/ha što bi otprilike bilo 750 kn/ral.
Stvar je u tom da su me neki kombajneri naganjali zbog niske cijene al dok im objasniš ode baba s kolaćima.
:drinkers:

Nebi ti ni ja platio da mi izračunaš po formuli 1000kn/ha=750kn/ral....
1000kn/ha=576kn/ral !!!!!
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
kod nas ljudi plačaju kombanj 500 kn ral kome se kombanjira više od 10 rali cjena je nešto manja srečom kod nas u selu ima puno kombanja pa se ljudi baš previše ne natječu sa cijenama usluga sretni su kaj bar nekaj dobiju
 
B

BAGERISTA

Guest
Kužim te, al sad vi shatite mene, u okolici svi koji vrše usluge sa poljoprivrednim strojevima prošle godine išli su sa cijenom od 100 eura po rali a ja 600 kn, imao sam posla da se se usereš a na kraju mi je 30% ljudi ostalo dužno. znači ja ove godine krećem s cijenom 1000 kn/ha što bi otprilike bilo 750 kn/ral.
Stvar je u tom da su me neki kombajneri naganjali zbog niske cijene al dok im objasniš ode baba s kolaćima.
:drinkers:

Pele podržavam te,i potpisujem,,jer nažalost,,,i ovdje ista pijesma......žalosno ali istinito,,,reka prijatelj,,da mu je više polovice ostalo dužno.....:twisted:pa kaže sad ovu sezonu,,prije kojbaniranja,,,ima da plati od lani i pola odmah za ovu,,ako ne pelji dalje i fertik...........:supris:

Stari kad je radija,,,,,onda je bilo drukčije,,,,ama baš svaki nonič,,,i svaki čovik,,,dali na penziji ili plačli,,je odša,,,doma i donija da riješi račune,,,,,,,a danas te gleda i smije ti se,,,i viče evo sutra........
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
kodmene se kreću cijene 700 kn/ha + 80 kn/ha sječkanje ili kukuruz tarupiranje ako ide na veče površine onda se uvjek dogovori nešta povoljnije :weedman:
tako je to več godinama mada nema puno posla sa uslužnim kombajniranjem a i da ima nebi išo jer je problem isplata a uložiš svoje ulje, mazivo, gorivo i onda ganjaj pare :weedman:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Stari kad je radija,,,,,onda je bilo drukčije,,,,ama baš svaki nonič,,,i svaki čovik,,,dali na penziji ili plačli,,je odša,,,doma i donija da riješi račune,,,,,,,a danas te gleda i smije ti se,,,i viče evo sutra........[/QUOTE]


e NEKADA su ljudi živjeli pošteno,dobije plaču i plača dugove ,a danas ode na kavu -- a tebe ako je veći račun i nepozna što je najgore- ja imam osječaj čovjek se naljutio na mene :( -zato što mi je dužan
 

Najnoviji postovi

Na vrh