• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CIJENE USLUGE KOMBAJNIRANJA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
Meni je vrseno po 500kn/jutro slama sjeckana...

U mom kraju je tako kod svakoga. Bez sjeckanja nesto malo jeftinije...
 
K

KRESO

Guest
ja radim 500kn sa ili bez sječke ...tko hoće hoće tko neće ne mora, sa svojih 40-tak jutara sam skinuo oko 200jutara jućer sam poćeo zob radit i tritikale i gotovo danas ili sutra ......... i onda ode na more 8) 8)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
kod mene je 400 kn/jutro bez tarupiranja, a sa tarupiranjem neznam kolko je, malo je više.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
vidim da u Istri baliranje plaćaju 4 kn??? a kod mene se bune za 2,5 kn..i ja opet nemam neke velike zarade,tako da na godinu više nećemo radit uslugu.. :twisted:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod nas ce bit 500-600kn po jutru zbog goriva. A kaj se tice baliranja po 2.5kn po bali i dade se zaradit. Racunaj koliko je plavi dizel i koliko ti prode spage za bale.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a ne gledaš koliko se tu traktor trga,pa servisi balirke,pa se uvijek nešto potrga,još kad uračunaš vlastiti rad,jednostavno se ne isplati...isplatilo bi se bolje posijati jedno 5-6 jutara travne smjese pa prodati te bale po 15 kn,a znaš šta baliraš i baliraš na livadi,a ne po starim voćnjacima i pripizdinama koje su pune jaraka,panjeva i starih grana...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A gle trga se ak ne pazis i ne servisiras. Uz redovito servisiranje ide.Npr. ulje mjenjam u traktoru redovito, a neko ne po godinu, dve, a radi dosta. Normalno da nece tak dugo.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
naravno svake zime servis onog što se mora servisirati,izmijenit remenje,piksirat ležajeve i sl... i servis radim redovito,da ne bude zabune.ulje u traktoru redovito,oko 3 puta godišnje,čak i više..prije sezone baliranja,prije oranja to je obavezno.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
žito 450-500kuna jutro, kuruzu ako ću brati (KLIP-sip berač jednoredni)računat ću najvjerojatnije 700 kuna
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kod nas je 25KM po dulumu = 1000kn po hektaru.
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Ja kombajniram žito po 1200 kuna po hektaru, ovde kod mene su sela brdovita tako da morom ić tako skupo jel mi kombajn više troši, a i moram vršiti puno sporije. A usluge branja kukuruza dosad nisam radio. Interesuje me kolika je normalna cijena branja kod vas?
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Da je kod nas taka cijena svi bi bili milijunasi :D

Ajde kad ti bude trebao neki Deutz-Fahr kombajn koji ima Balance sistem za penjanje uzbrdo javi, ili pogledaj na ponudi, prava stvar za vas u brdima, dize i spusta zadnji kraj...
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Ne treba meni ništa veće od zmaja 133rm. Kolki se kreću ti što kažeš da imaju balance?
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Kod mene je 22 000 + PDV, Deutz-Fahr 35.80H Balance. Jako rijetko je nac Fahra koji ima to dizanje i spustanje. Ima i ziroskop pa ga automatika sama dize i spusta, ovisno jel ide uzbrdo ili nizbrdo...
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Ne, ovaj nema nagib lijevo-desno, samo dizanje i spustanje zadnjeg kraja, original sistem.
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Šta su ti mašine. Eh da mi je jedan takav bio bih najsretniji na svijetu.
Bobo,da li znaš koliko su kreću cijene od ovakvih?
 

Najnoviji postovi

Na vrh