• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene žitarica

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
A po kojoj cijeni se kod vas trzi kukuruz? Pitam za vecu kolicinu.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Neki dan kolega prodao preko 50 tona po 110, prije jedno mjesec dana 20 tona isto po 110.
Cekao je 130 ali nema te cijene,i mislim da je cak niti u ljeti nece biti,maaax max 130 (pricamo naveliko),puno stoke se isprodalo,lanjska godina je kako tako bila dobra za kukuruz,ima ga i ne trazi se... Treba ga se rijesit prije nego sto krenu vrucine tj. moljac,a i treba mjesta u silosima za psenicu,treba ga pripremit,ocistit,ospricat itd.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
A po kojoj cijeni se kod vas trzi kukuruz? Pitam za vecu kolicinu.

Suha je od 180€ tona to ak kupiš 10+ tona, to sam videl, vsi čekaju na dobre cjene a kaj kad ko ni imel je kupil u jesen. Ali opet kaj ti bu dobra cjena ak ne dobiješ novce na kraju.
Problem je sa uvozom iz hrvatske kaj je bilo problema sa kukuruzom - aflatoksin.

http://www.dnevnik.si/slovenija/mleko-je-okuzila-s-strupom-obogatena-hrvaska-koruza-

Dosta traže analizu prije kupnje.
2013 je bila dobra cjena, u 4 mjesecu več 300€ i išla do 400+ na kraju.
Kolko vidim ljudi dosta manje sade kukuruz, više ide žitarica - ječam i tritikal.
Za silažu idu ranije sorte (dosta lg) i nekaj probaju silažu krmnog sirka.
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ima li gdje bolje cijene za suhi kukuruz? Sve nesto kilavo da nemze bit kilavije...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja sam prošle godine i šrotirao i uvrećavao i svašta nešta, i više-manje, otišlo je što sam mislio prodati. Sad ga još nisam ni ovršio, nas par genijalaca je izmišljalo toplu vodu, nismo ga htjeli voziti u sušaru, jer ljudi su za 30 metara mokrog dobivali 8 metara suhog. Što kaže susjed, ko da si ga prodo za 30 lipa. A sad kad pogledam da ljudi suhog, uvrećanog prodaju po 1 kn, čak mi ni ne smeta što ga nisam još ovršio, samo da nije ovoliko vlage...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Možda kod vas, ovdje ne vjerujem da će preko 1,20-1,30 kn/kg. Može jedino pomoći to što je malo strnih žitarica posijano, pa će možda nekima faliti hrane u 7-8 mjesecu, ali do tada ko živ ko mrtav. A i stanje u stočarstvu je tako da neće baš biti nekog povećanja stočnog fonda. Jedna susjeda kaže kako je kod njenog rođaka ostalo preko 20 bravaca, svi iznad 200 kg, ništa nije prodao. Jedu same sebe. Nekima su već 2-3 puta vozili krave u prošloj godini, pola farmi je zatvoreno... Tko će pojesti taj kukuruz?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam posljednje iskombajnirano dao osušiti, oko 5t i to na malo prodajem kroz 11. i 12. mj po 100 kn, sad planirma dići onda barem na 110, naravno uvrečano.

Ostatak stoju i čardacima, svi su puni s nadogradnjama :) nadam se ljetu da se to proda na veliko barem po 140-150 kn, jer ja kukuruze imam za svoje potrebe dovoljno i još toliko za prodati.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja sam se prosle godine malo zeznul sto sam cekal 8. mjesec, a u 4. i 5. je bilo 10-15 lipa skuplje..
Sad neznam sta napraviti, dali cekati ljeto ili odmah poslije sjetve ju rjesavati..
A i za ovih 15 t sto sam prodal vlaznoga mi je uzasno zao.. Trebal sam potraziti po selu prazne koseve i sigurno bi duple novce zaradil..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ovo kod nas je lutrija,ali glavni problem je što je stočarstvo umiralo u dvoznamenkastom postotku i još umire,prošla godina je za neke zemlje u okruženju bila ekstra dobra po pitanju kukuruza,pa su veliki igraći tamo dobili povoljniju cijenu.Evo prije neki dan u razgovoru sa čovjekom koji vozi oko 1,5 tonu kukuruza negdje dolje u južne krajeve jednom tjedno, kaže da je koma to uspjeti prodati ,još pogotovo ako si novi u tome.Sve u svemu ,čistim ratarima isto dolaze crni dani i gladne godine,jedino ako se pojave neke nove dohodovne kulture.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ratarima je bilo gladnih godina i u proslosti, stocarima isto tako, sve ide u nekakvim intervalima. Nije dobro sto je jedne godine turbo cijena a druge godine nema ni za kruh. To su opcije.
Mene zanima trenutna situacija znaci koju cijenu danas nude otkupljivaci u vasim krajevima i nude li uopce sto?
Cekati 6, 7 ili 8. mjesec se svakako isplati samo bojim se da ove godine necmo docekat ove gore pomenute cijene.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Oko 90 lipa je sada ja mislim. S pocetnih 80. Po meni su 6,7 i 8 rizicni i cesto bude niza cijena nego u proljece. Između proljetne sjetve i žetve ječma je vecinom neka gornja granica cijene.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Slušao sam nekakve prognoze za jesen i cijenu soje.Prognoze su da če je jako puno biti posijano,i da bi u jesen otkupna cijena mogla biti ispod 2 kune,čak oko 1,8 kn.Činjenica je da je sve više interesanata za soju i stalo se povečavaju površine po njom,a i svakodnevno slušam od prijatelja ratara kako pričaju da maksimalno smanjuju sijanje kukuruza.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Uf onda ja imam bogovsku cijenu kukuruza, 1.8 kn a na tonu i više 1.7 kn.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo ja ti dovezem po 150 i istrpam ti ju, pa ti lako prodaš po 180 dalje, ja sretan ko beba, ti još sretniji :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh