• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene žitarica

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
A koje su onda istinite cijene ? Zašto onda šleperi voze cijele dane kukuruz prema Sloveniji i Italiji ako nije dobra cijena.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Jedan iz mog kraja prodaje Talijanima kod njega po 1.10 kn do prije par dana a ako je porasla sad malo cjena Morti i kaj vise dobije.
Voze ju van jel su ju kod nas kupili po kunu a prodaju po 1.05-1.10
I zarade a kad ce kod nas faliti onda ce ju uvesti i opet 10 lipa zaraditi.
 

AgriTrade

Novi član
Tu od
16 Lis 2013
Poruka
16
A koje su onda istinite cijene ? Zašto onda šleperi voze cijele dane kukuruz prema Sloveniji i Italiji ako nije dobra cijena.

nekome iz italije i slovenije sigurno odgovara uvozit iz ludbrega, a isto tako ovisi di uvozi u Italiju. Ko god proda Talijanu za vise od 138 e/t je napravio strasan posao. Sve ove cijene koje vidite na burzi u Milanu ne odgovaraju istini i u prosjeku na trzistu su cijene manje oko 10ak eura.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
nekome iz italije i slovenije sigurno odgovara uvozit iz ludbrega, a isto tako ovisi di uvozi u Italiju. Ko god proda Talijanu za vise od 138 e/t je napravio strasan posao. Sve ove cijene koje vidite na burzi u Milanu ne odgovaraju istini i u prosjeku na trzistu su cijene manje oko 10ak eura.

Jel kupuje netko s polja kuruzu?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja sam kupio koliko je faljelo i netrebam vise, trebat cu nagodinu.
Pavlak ne kupuje?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
vlaga i cijena?

Oko 20 posto vlaga,negdje manje,negdje više a cijena ako bi mogo dobiti 90 lipa kila,imam oko 150 tona za sada,po ovoj procijeni kako sipa dok berem,a imam još kolega koji imaju za brat,ima još više od 100 hektra ne pobrane kuruze kod mene.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi, kak se trenutno kreće cijena kukuruza, uvrečanog na malo??

Ja stalno prodajem tak po 50-100-200 kg, a uopće neznam dal je cjena nešto porasla.


Te, kak se kreče cjena pšenice s tavana, za stoku??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
u vrecama,na malo je oko 1,50kn kod mene,veci otkupljivaci placaju rinfuzu 1,10-1,15kn.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Oho...a ja neki dan prodal 200 kg za 200 kn, znači 1 kn/kg!
Znači cjena ide na 1,4 kn kod mene na malo :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Moja kukuruza ceka 7 mj. ili pocetak osmog.. Vjerujem da bude 1,60-1,70 kn/kg u rinfuzi..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
@Ivan KC, preporučam ti da prodaš tj da iskruniš do 5 mjeseca, ako imaš u čardaku, jer češ imat velikih problema s moljcem.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
cijena je obicno najveca taman pred žetvu ječma,ali ne vjerujem da bude dogurala do 1.60-1.70kn kod velikih otkupljivaca,nema sanse, a ni kod svercera...
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
isto navjerujem da bude preko 1.4kn na veliko
mislim da neutjece zetva jecma na cijenu
ali največa je obicno 7 mj
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
@Ivan KC, preporučam ti da prodaš tj da iskruniš do 5 mjeseca, ako imaš u čardaku, jer češ imat velikih problema s moljcem.

Sumnjam da budem prodavao do 5 mj.. Najvjerojatnije u ljetu kao i svake godine.. Do sad nismo nikakvih problema imali s nikakvim nametnicima..
A taj moljac, jel to ona leptirica, mi to zovemo leperica ili zizak?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Da bas to je najveci problem za kukuruz u klipu. Moj je susen u susari i ceka 6. ili 7. mjesec pa cijena koja bude bit ce ali sad ga nedam po 110. A i sumnjam da ce na ljeto bit veca cijena od 130 mozda max 140 na veliko. Otklupljivaci su puni a kupaca nema no sto bi rekle babe "svaka roba ima svoga kupca"!

Ječma ko sad ima za prodat ide po 2 kune, samo daj.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
proslogodisnji urod nece dostici nikakvu spektakularnu cijenu,ali vec se cuju razna suskanja za cijenu ujesen... daleko je sve to,i ovisi o puno faktora,ali navodno da cijena ne bi trebala biti loša,dapače...
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Da bas to je najveci problem za kukuruz u klipu. Moj je susen u susari i ceka 6. ili 7. mjesec pa cijena koja bude bit ce ali sad ga nedam po 110. A i sumnjam da ce na ljeto bit veca cijena od 130 mozda max 140 na veliko. Otklupljivaci su puni a kupaca nema no sto bi rekle babe "svaka roba ima svoga kupca"!

Ječma ko sad ima za prodat ide po 2 kune, samo daj.

Hu kod nas u zadrugi je tona 250€, tako da se privat dobije za još manje, a kukuruz je skoro kaj u jesen.
Svi kalkulirali na dobre cjene....:(:
 

Najnoviji postovi

Na vrh