• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čime hranite svoje kokice?

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Pa nema ti to veze,neće ti početi nesti jaja.Bez brige,koncentrat za nesivost se razlikuje od koncentrata za prirast samo po postotku aminokiselina i nekih vitamina.Pilići ti mogu samo imati koristi od tog za jaja
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
, mada to je bitno samo ako juris kolicinu jaja ili brzinu rasta.

Neznam nikoga tko perad drži iz nekog drugog razloga nego toga što si naveo
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Držim ja prvi. Više za ukras i kao ljubimce, normalno jaja nisu na odmet. Najbitnije je da su one srećne i zdrave.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Kakve imaš?Ja sam imao orpington i velike brame ali su se međusobno iskrižale i sad je to jedna skroz druga pasmina
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Od kokošaka samo patuljaste kokinkine. Imao sam ranije obične domaće, talijanke, bantame i patuljaste mešance. Najviše sam ih razdelio zbog studija jer neću biti u gradu, da mojima smanjim posao.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Ja pilićima dajem svega da jedu, kokuruz mljeveni, pšenica, koncentrat za tov, koncentrat za nosilice... naravno pšenicu mogu jesti kada napune 1.5 mj... sta god da im daješ neće pronijeti jaje nemoj brinuti [emoji2][emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Zna li neko dal mogu umjesto kukuruza davati samo jecam? Dobio sam dvesto kila jecma pa bi ih sa njim hranio jer kukuruz moram kupovati. Pitam jer sam cuo da ih jecam slabo grije i da je lagan pa slabije nesu.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,531
Nebude ti dobro ječam može u jednoj manjoj količini ali kukuruz moraju imati kao osnovu u hranjenju.Odokativno 80-20% kukuruz-jećam.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
A jel se moze jecam samljeti na onom mlinu zajedno sa kukuruzom u srot ili treba posebni stroj.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,644
Ma zajedno s kuruzom, ja kad meljem odma hićem skupa da se samo pomiješa
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
kokoši nesilice crvene, šrot kukuruz, pšenica u zrnu, kruh i peciva iz pekare, cijeli dan vani na livadi, pijesak i mljevene ljuske jajeta, ne koristim svijetlo, jaja svaki dan osim osim u dvanaestom mjesecu nisu nesle cirka desetak dana ili jaje, dva dnevno, kod mene pšenica prevladava u prehrani i ne vidim nekih problema, ovih dana ponovno krenule nesti tako da je bilo po 8, 9 dnevno od 14 kokoši, inače u jutro ide kukuruz šrot čisti sa sitnim ljuskama jajeta, onda u podne ide pšenica ili kruh i peciva bureci i pred zalazak sunca isto pšenica ili kruh, voda izvorska, nikada nisam koristio koncentrate, jaja odlična žumanjci crveni
 

Rera

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
8
Pozdrav svima...nov sam u ovome amater totalni...planiram krenit u uzgoj nesilica u slobodnom sistemu na parceli od 3500 m2...krajnji broj je 200 kom...za koje imam dnevno tržiste...želin in osigurat sta prirodniju hranu...konkretno moje je pitanje u kojem omjeru izmiksat hranu...tj. sta je najbolje davat...kukuruz...ječam...pšenicu ili nesto drugo...samo me zanima omjer u postotcima...hvala puno svima...unaprid...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ako mislis imati za sebe desetak kokosi onda ti nije toliko vazan omjer . Vecina nas hrani sa kukuruzom odnosno srotom od njega. On je osnova , sve ostalo ti ovisi cega imas. Normalno ako imas trenutno suncokreta da neces na njega dodavati 20 posto kukuruza , nego obrnuto. Ja sad imam zamjesano odprilike 50 posto kuruze , a ostalo je jecam , psenica , tritikal, zob i suncokret. Opet svako ima svoj nacin hranjenja. Meni je sad jedan covjek rekao da kupim onu crvenu kuruzu ako hocu da je zumanjak tamniji. On hrani samo s njom i naravno ispasa i prezadovoljan je. Opet ti ovisi i kakve koke imas , crvene nesilice ipak vole da im se doda i smjesa.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Pozdrav slucajno mi ovaj u poljoprivrednoj nametnuo 20 kila jecma u zrnu umjesto psenice, mogu li davati kokama jecam u zrnu posto mi pari tvrd namocio bih ga preko noci nebi davo puno . Ako netko zna i ima iskustva?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,644
Bolje izbjegavaj ječam za perad jer ječam ima takvu pljevu koja ih grebe, pa izbjegavaju jesti
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sam danas kupio 50 kila tritikala, 80 kuna. Jedu ga ko ludi. Moje jedu i jecam i zob i sve redom kak imam bez problema.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,644
A onda super, zapravo im je ječam bolji od pšenice,naravno ako ga hoće jesti. Moje nisu htele
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
A ja sam danas svojima dao ali jecam kojega sam potopio pa je kao nabubrio malo a dat ću im ovih 20 kila pa sta bude bude
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ne znam pazite li na to kad kupujete zito dal je spricano. Tko ima svoje taj zna sta daje a kad kupis u vreci moze biti spricano raznim sredstvima protiv nametnika. Onda kokosi nece bas jesti jer osjete nego kad su tek jako gladne. Ako jedu samo tu hranu onda mozete mislit koliko je to dobro pogotovo frisko spricano. Voda i samo to danima i moraju negdje puknut. Radije kupim zito gdje ima lepice i nametnike nego da je cisto a tretirano. I onako ga dok raste imaju dosta pod kemijom pa jos zastita, pa ga tretira prekupac...
 

Najnoviji postovi

Na vrh