• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cime zastititi strojeve koji stoje vani ?

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Znaci plugovi i sve to sto stoji vani, cime ih je najbolje namastiti da ne blijede i nehrdjaju ako stoje vani ? Probao sam naftom ali ona je super jedno vrijeme a onda boja izbljedi od nje ?? Mozda da ulja ubacim malo u naftu pa onda ili nesta trece ?

Tnx
 
B

Bobo

Guest
Mislim da blijedjenje boje ne mozes izbjeci nekim sredstvom tako lako, ak ostrojevi stoje i na kisi i na suncu...

Radne djeloveako vec zelis, mazi s mjesavinom ulja i masti i nema brige da cepohrdjati daske ili tanjuri. Imam supu za prikljucke na brzinu napravljenu i nista ne mazem, nit sam ista mazao dok nisamimao supu i mogu ti reci daje boja izbljedila dosta, i da su lezajevi na tanjuracama nakon 20 godina otisli i nista vise nisam opazio da je bilo na strojevima.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Nisi me shvatio, znaci namazem plug naftom i stavim u garazu i kad se ta nafta osusi boja izblijedi...o tome se radi, nafta pojede boju i izblijedi, to mi nije jasno...mazao bi ih s necim sto mogu rasprsivat kompresorom, mast i ulje mi je pregusto...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Cime zastititi strojeve koji stoje vani ?
Nadstrešnicom...koja je zatvorena sa svih strana ;)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
ako bas mora ostat vani plug obavezno ocistim i premazem daske rabljenim uljem, najbolje je pod krov.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
puknuti kaže:
ulje ide kompresorom , kako ne :scratch ..... dobar ti je i WD :lol:
ulje ide kompresorom samo treba pistolj za nabacivanje zastite na auta ;)
 
M

mujodukic

Guest
SteveO kaže:
Znaci plugovi i sve to sto stoji vani, cime ih je najbolje namastiti da ne blijede i nehrdjaju ako stoje vani ? Probao sam naftom ali ona je super jedno vrijeme a onda boja izbljedi od nje ?? Mozda da ulja ubacim malo u naftu pa onda ili nesta trece ?

Tnx
moraš kupiti mast za konzerviranje koja se zagrije na rešou dok nedodje u tečno stanje pa se onda kompresorom sa pištoljem za izolaciju nanosi na strojeve
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
a cime zastititi cisternu za gnojnicu nakon skidanja hrđe iz nutra dali samo farbom ili ima nest bas za tu namjenu a da nije preskupo
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
mujodukic kaže:
SteveO kaže:
Znaci plugovi i sve to sto stoji vani, cime ih je najbolje namastiti da ne blijede i nehrdjaju ako stoje vani ? Probao sam naftom ali ona je super jedno vrijeme a onda boja izbljedi od nje ?? Mozda da ulja ubacim malo u naftu pa onda ili nesta trece ?

Tnx
moraš kupiti mast za konzerviranje koja se zagrije na rešou dok nedodje u tečno stanje pa se onda kompresorom sa pištoljem za izolaciju nanosi na strojeve

Mora li se bas zagrijati na resou ili moze i drugacije, da sto ne zajebemo.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pa vjerojatno se mora zagrijati toliko da se pretvori u tekućinu, sad kako ćeš je grijat, tvoja stvar...
 
S

stjepan1988

Guest
ZJ kaže:
Cime zastititi strojeve koji stoje vani ?
Nadstrešnicom...koja je zatvorena sa svih strana ;)

Dečko, ne razumiš ti njega...on da ima nadstrešnicu i da bi je mogo napravit napravio bi je i nebi postavio ovako pitanje Čime zaštitit strojeve koji stoje VANI, znači da drugog izbora nema nego nečim ih mazat ili prekrivat :blackeye
 
B

BAGERISTA

Guest
krki kaže:
a cime zastititi cisternu za gnojnicu nakon skidanja hrđe iz nutra dali samo farbom ili ima nest bas za tu namjenu a da nije preskupo

Temeljna boja,,i nakon toga,,,svako toliko pranje i održavanje sa unutarnje strane.............. 8) 8),i to ako je moguče nabavi temeljnu brodsku :mrgreen:
 
S

stjepan1988

Guest
BAGERISTA kaže:
Temeljna boja,,i nakon toga,,,svako toliko pranje i održavanje sa unutarnje strane.............. 8) 8),i to ako je moguče nabavi temeljnu brodsku :mrgreen:

Ujj, to će ga malo skuplje koštat :?
 
B

BAGERISTA

Guest
stjepan1988 kaže:
BAGERISTA kaže:
Temeljna boja,,i nakon toga,,,svako toliko pranje i održavanje sa unutarnje strane.............. 8) 8),i to ako je moguče nabavi temeljnu brodsku :mrgreen:

Ujj, to će ga malo skuplje koštat :?


Ako oče da mu traje,,,morat če malo i potrošit,,,,,,,,,,znam da para nikad dosta,,,ali i ako se ne održava,,,đabe si bacio novce na stroj bilo kojeg tipa............ako ništa drugo obična temeljna,,i gas,,opet je dobro... 8) 8)
 
A

Ado

Guest
Za prilkjljucke koji stoje vani najbolje je rjesenje pokriti gustom zelenom mrezom koja se moze kupiti u( poljoprivrednim ljekarnama-apotekama ).-Sto posto rjesenje vec isprobano boja ostaje ista na plugovima a recimo gume na prikolicama nemaju nikakva kontakta sa suncem ili kisom .-Nije skupo a moze potrajati za duzi period kod svakoga .-Pozz Ado_
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Pod otvorenim nebom su mi trenutno plug i tanjurača.Dok budu bili kod mene mislim da će tako i ostati jer jednostavno nemam mjesta pod krovom.Na plugu krajem sezone samo premažem dasku rabljenim uljem.To ponovim preko zime još 2 puta.Tanjuraču ne prekrivam niti ju premazivam,samo ju odignem da mi diskovi ne zarastu u zemlju.To što boja bljedi ne zabrinjava me nimalo.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Moj je plug pod nebom ima 25 godina(boja je izbljedila) ..Ako ga obojite kvalitetnom bojom može dosta potrajat iako ce 20% izbljediti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

Zvonae

Guest
Ima INA neko ulje za zaštitu, zove se Antoksin.
Njime željezara šprica profile na skladištu.
 
Na vrh