• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čiščenje i obrada papaka

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Formalin je dobar,samo sto mislim da mora bit odredena temp da bi odradio posao,mislim da veca od 15C nisam vise siguran. Ali on je kancerigen i nagriza sluznice,nahebu ti oci i nos..koristio sam galicu a sad hoofov gel tj ne koristum kadu vec mazem kistom individualno...
Jel Kristijan jos obrezuje??
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
formalin je dobar,samo sto mislim da mora bit odredena temp da bi odradio posao,mislim da veca od 15c nisam vise siguran. Ali on je kancerigen i nagriza sluznice,nahebu ti oci i nos..koristio sam galicu a sad hoofov gel tj ne koristum kadu vec mazem kistom individualno...
Jel kristijan jos obrezuje??

nisam se dugo vidio snjime a kad sam ga zadnji put vidio reko da nema baš vremena a i da nema zainteresiranih puno

ko tebi reže
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
nisam se dugo vidio snjime a kad sam ga zadnji put vidio reko da nema baš vremena a i da nema zainteresiranih puno

ko tebi reže

on je uvjek bio kratak s vremenom:),kod mene je obrezivao prije 5-6 god..prije nego sam farmu napravio... sad mi iz sana obrezuju
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
on je uvjek bio kratak s vremenom:),kod mene je obrezivao prije 5-6 god..prije nego sam farmu napravio... Sad mi iz sana obrezuju

htio sam te pitat kod koga su to krepale krave navodno zbog korekcije papaka tamo kodvas?
Sad cujem da se prosirila vjest
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Koliko košta obrezivanje papaka i ko vam to radi, dali momci iz Sana, veterinari ili neko treći?
htio sam te pitat kod koga su to krepale krave navodno zbog korekcije papaka tamo kodvas?
Sad cujem da se prosirila vjest

Kakva je to korekcija bila kad su krave krepale? Jel sigurno da je to zbog korekcije?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
htio sam te pitat kod koga su to krepale krave navodno zbog korekcije papaka tamo kodvas?
Sad cujem da se prosirila vjest

navodno da je previse skidao vrhove i da je tuda doslo do infekcija..otislo 20 kom a navodno da ih jos sepa...koma
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
navodno da je previse skidao vrhove i da je tuda doslo do infekcija..otislo 20 kom a navodno da ih jos sepa...koma
prije bi bilo da su previše skinuli "petu"...oče se dogoditi da tkivo iznad papka naotekne i to onda na oko izgleda kao dio papka,al dok se zareže već je gotovo,a krava mora poslije na tom dijelu stajati pa onda dugo šepa,a dogodi se i da mora na klanje...ništa novoga pogotovo ak je delal neki početnik...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ovo sam danas čul i nisam vjeroval mislim da me kum zeza jer smo kod njega rezali papke kod koza pa ja bi tu budalu zatukel jeli on normalna osoba šta uradi čovjeku pa nije zeznul jednu kravu desi se ali dest nemoguće...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Citao sam to u 24sata danas. Mislim da se radi o 14 uginulih krava?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
bilo je toga i u mojem kraju sam ne u tolikom broju...a da bude stvar još gora radili jedni "poznati i stručni meštri"...:(think):
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
jucer pricao stari s tim covjekom rekao da 20 i da se nada da ce tu stat..

20 krava uginulo zbog obrezivanja papaka!! Pa jesu li oni normalni!? Taj gazda nema 2 čiste o kravama a taj mesar što mu je radio " korekciju" nema blage veze šta je kravlji papak! Trebalo bi njih obojicu u zatvor!
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
trebalo bi tom tipu skratiti papke pa ga natjerati da hoda i trci pa da vidi kako su se osijecale zivotinje
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
trebalo bi tom tipu skratiti papke pa ga natjerati da hoda i trci pa da vidi kako su se osijecale zivotinje

bas... i to je radio vet. koji je specijalizirao kirurgiju.... toliko o strucnosti:(n):
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
bas... I to je radio vet. Koji je specijalizirao kirurgiju.... Toliko o strucnosti:(n):

ja stvarno dosta to radim a jedan decko samo to radi na farmi i nije nam nikad krava otisla zbog papaka ima neizljecivih slucajeva

sve nemogu vjerovat da je uzrok uginuca to u tolikom broju
pa i ako je bila tolika nestrucnost trebo je gazda vidit da ima krvi kao u klaonici i zaustavit korekciju
 
P

pedikerzakrave

Guest
Pozdrav svim papkarima :icon_e_biggrin: u HR redovito idu krave na klanje zbog pogresne rezidbe tzv. majstora koji polako unistavaju stada. najveci uzrocnik je brusenje na bijelo i spustanje pete. nije dovoljan samo tecaj od 3 dana da se postane majstor nego se uci i skoluje cijeli zivot. ni vi nebiste dali svoje nokte bilo kome da reze. ali dosta mog prigovaranja .

nadam se da nije zabranjeno FB reklama i grupa u kojoj su papkari cijelog svijeta pa ako imate interesa pogledajte

https://www.facebook.com/groups/397435820274393/

cijena rezidbe je npr kod mene ovisna o broju krava i udaljenosti a krece od 60 kn po komadu do 380 kn po komadu . neka se jave papkari koji imaju interesa suradnje

stavit cu link od foruma na grupu
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Možda i vjerojatno glupo pitanje al eto.
Susjed slavonac polj.tehničar kaže da od kravljih papaka se može napraviti ulje i stim ga miješati sa maslinovim uljem da se dobije kvaliteta....
 

Najnoviji postovi

Na vrh