• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cjepljenje biljki - kalemljenje

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Mene zanima kakve su te jabuke na divljoj kruški, veličina itd i obrnuto. Inače zasadio sam ovaj mjesec 15 divljih jabuka i krušaka pa ću ih za dvije godine kalemiti a sada imam tri divlje jabuke za kalemiti pa ćemo vidjeti u proljeće da li ću uspjeti. Mislio sam delišes i jednu jesensku slatku šarenu od susjeda prebaciti na te divlje.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Pripremamo se, morati ću kupiti onaj nož za kalemljenje ili je možda skalpel dobar?
drži se noža... skalpel je pretanak za takve stvari, dobro dođe za oguliti kožu, ali za sve rascjepe i sl nož je zakon... nemoj štediti prilikom kupnje, kvalitetan nož traje godinama

ja imam nešto alata od ovih i mogu reć da sam prezadovoljan s kvalitetom izrade:
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Pozdrav. Danas sam dobio od jednog dobrog čovijeka desetak divljih sadnica ili podloga za cijepljene. Posadio sam ih dio na mjesto gdje bi trebale ostati a dio u nekakav rasadnik. U frižideru imam plemke za cijepljenje. Jel se one mogu zacijepit vec ovo proljece?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ja sam svoje cijepio prije dva dana pa ćemo vidjeti. Ovo je cijepljeno na jabuku staru par godina, a ovogodišnje posađene sadnice jabuka sam samo dvije cijepio(za probu). Mislim da se sadnice prvo trebaju uhvatiti(prva godina) pa tek druge cijepiti.
 

Prilozi

  • IMG_0652.JPG
    IMG_0652.JPG
    61.4 KB · Pregleda: 21
Posljednje uređivanje:

Tomy211

Član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
32
Dali se može još uvijek uzeti kalem za trešnju pošto nisam do sad uzeo ili sam zakasnio?
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Mislim se nema što izgubiti . Ja bi uzeo i probao. Ako ne uspije onda druge godine uzeti ranije.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Dali se može još uvijek uzeti kalem za trešnju pošto nisam do sad uzeo ili sam zakasnio?
slobodno uzmi kalem, ja vec nekoliko godina tako kalemim tresnju i nikad nisam imao vecih problema...
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Pozdrav. Danas sam dobio od jednog dobrog čovijeka desetak divljih sadnica ili podloga za cijepljene. Posadio sam ih dio na mjesto gdje bi trebale ostati a dio u nekakav rasadnik. U frižideru imam plemke za cijepljenje. Jel se one mogu zacijepit vec ovo proljece?
bolje nemoj ove godine, pusti jednu godinu posađenu da se korijenov sustav uspije razviti i onda tek kalemi... zadnji par godina radim princip da sadnice rašeljke presadim u veće vaze, i onda ih dogodine kalemim na trešnje, i tek onda najesen te iste godine posadim u vrt ili di već treba...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Što se može kalemiti na stabljiku naranče? Plod dođe krupan ali ne pocrveni i ostane jako kiselo.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Kad je vrijeme za kalemljenje loze i na koje nacine se moze kalemiti?
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Zimsko/Proljetno kada loza nije u vegetaciji je prošlo. Sada može na zeleno - na klin, na koso dok sokovi kolaju. Zreli zeleni prut na zreli navrnuti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh