• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Dotrajalost gumene spojke(selena). Popuca cijeli kombajn kud nebi osovina. Mozda ovaj nije los ali prijasnji sigurno nisu mjenjani cim su pocele vibracije.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Ako je na tom delu pre Vas stradala gumena spojnica ili blokirao lezaj i ako nije montiran odgovarajuci lezaj to se moglo ocekivati. Tu se montira lezaj 6310 2RS C4. Ovo sto pise u sufiksu C4 je jako bitno jer je to oznaka za lezaj sa povecanim unutrasnjim zazorom i mora se baš takav montirati. Niste prikazali drugi deo osovine da se vidi mesto loma. Proverite da li se spoljna košuljica ležaja okreće u kućištu. To ne sme da se dešava jer dolazi do dodatnog zagrevanja ležaja što dovodi do njegovog blokiranja i dolazi do loma osovine jer zamajne mase same remenice ako je kombajn u pogonu. Ako postoji zazor izmedju košuljice ležaja i samog kućišta morate do rešiti inače će se ovo ponoviti. Da li ćete navarivati pa centrirati rupu ili ćete ubacivati čauru na vama je izbor.
 

Prilozi

  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    73.1 KB · Pregleda: 27

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Ležaj je gore bio 6311 2R SR. Osovina je pukla kao da ju je smotalo. Gumena spojnica je prije 3 godina stavljena nova kao i osovina i ležaj. Gumena spojnica izgleda u redu. Ide novi ležaj, nova piksna plastična u zvonu, jer piksa i tanji dio osovine što je u motoru izgledaju jajasto. Nova osovina se radi, a odnio sam remenicu isto da se vidi šta može, da se centrira i balansira jedno i drugo.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Codex 098 690 397... probaj kod njih.. uvijek da dobru cijenu takđer imaš i semeninge kod njih ako trebaš
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Imam sad pitanje.
Ovo su oznake u katalogu za taj ležaj pod brojem 6.
20200915_121531.jpg

Ja sam već dao napraviti osovinu po tom ležaju koji je bio gore 6311. E sad ono što mogu brzo nabavit je 6311 2Rsr, ali C3, savjeti?
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Ako je čaura jajasta onda proverite da li na kućištu ležaja postoji ovalnost i najbolje je da prvo to uradite. Ležaj obavezno u kvalitetu SKF, FAG, KOYO, ..... . Ako ne uradite centriranje ležišta u kućištu ovo će se ponovo desiti.Ako je 6311 2RS C4 onda je motor Mercedes OM 360. C3 je ne odgovarajući zbog same zatvorenosti tog ležaja koji ne može da se ohladi i zbog vibracija koje nastaju nakupljanjem prašine u samoj remenici.
 

Prilozi

  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    70 KB · Pregleda: 12
Posljednje uređivanje:

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Imam sad pitanje.
Ovo su oznake u katalogu za taj ležaj pod brojem 6.
View attachment 29100

Ja sam već dao napraviti osovinu po tom ležaju koji je bio gore 6311. E sad ono što mogu brzo nabavit je 6311 2Rsr, ali C3, savjeti?


Može taj bez problema, jedan i drugi su kuglični ležajevi.. možda je ovaj C3 nešto slabiji al trebalo bi funkcionirati bez problema.. samo treba urediti dosjede kud ležaj sjeda ako je poderano...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Motor je om 366a. Mislim da ovaj ležaj gore nije bio ni C3 ni C4, a jedino C3 mogu odmah nabavit.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Motor je om 366a. Mislim da ovaj ležaj gore nije bio ni C3 ni C4, a jedino C3 mogu odmah nabavit.
Oznake C3 i C4 su oznake za zračnost između kuglica i košuljica, ako je broj veći ležaj se bolje "klima" tj.novi ima lufta ko da je poderan a to je za to jer se tu stvara velika temperatura i onda se širi i više nema tog lufta. Najbolje bi bilo da je taj C4,jer razlika između običnog i C3 je mala ali između C3 i C4 je dosta velika. Neznam di si pitao al u zelini lokalna željezarija ga nabavi sutra ili najkasnije preksutra ga može imati.
 
Posljednje uređivanje:

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Imaš lagercommerce u sesvetama.. drugi dan je kod tebe sa dostavom
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Jel imaš broj? Nije mi problem otići po njega.
Može ga imati najkasnije do preksutra al ne 2Rs to je oznaka za plastične poklopce,tog treba čekat 7 do 10 dana,ima sa limenim,to ti ne predstavlja problem. Javi u pp broj da te zovem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Predstavlja problem. 2RS je oznaka za "semering" poklopce koji mogu raditi u prašini, dok je ZZ ili 2Z oznaka za limene poklopce koji ne brtve već imaju samo metalni labirint i u njih može ulaziti prašina.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Hvala na pomoći, zasad sam našao, bude sutra ili u četvrtak. Ako slučajno i ne bude obratim se ponovo ovdje.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Pribavljeno sve, idemo sastaviti. I C4 ležaj sam uspio brzo pribavit. Majstor što je radio osovinu i remenicu kaže da je remenica kriva, ona je bacala, a i primjetio sam da je bio mali zazor na remenici za kajlu, tako da je i ona moguć uzrok.
Odma da kažem tu sad da tražim kotače za njega 20 cola zadnje, ako netko zna di nabavit. Hvala svima još jednom na pomoći.

20200917_162729.jpg 20200917_160028.jpg 20200917_155910.jpg
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Kako su vam nastelane korpe za kukuruz na Claasu? A i općenito ulaz izlaz?
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Ima samo jedno takozvano reperno podesavanje korpe.Podesite veliku rucicu za podešavanje korpe u treću rupu odozgo, a malu ručicu na položaj e kao na slici i tada na trećoj poprečnoj šini korpe i bubnja treba da je 13 mm. Na trećoj šini od pozadi i šine bubnja treba da je 3 mm. Kada to podesite vratite malu ručku u srednji položaj i otvorite korpu do kraja i krenete u žetvu i podešavate korpu da nema loma u bubnji i da kočanke od kukuruza budu cele bez zrna. Ako ima zrna zatvorite korpu do to ne ostvarite.
 

Prilozi

  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    9.7 KB · Pregleda: 32
Na vrh