• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cowboy

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
evo nesto od strojeva i priključaka. Trenutno jedini traktor na imanju Zetor 6945. A neki od priključaka su: jednoredni berač kukuruza "SIP 35", cisterna za osoku "Bauer" 3000 lit. Diskosna rotaciona kosa "Mortl" zahvata 2,1 m, silo kombajn "Mengele MB290", rotacinone grabulje za sijeno (pauk) "Claas" radne širine 3,1m, samoutovarna prikolica "Deutz Fahr K550" kapacitet 22 m3 zahvat pikapa 1,6m, 33 noža. Ovo bi bili da tako kažem krupniji priključci, a od sitnijih tu su još: rasipač umjetnog gnojiva 500 lit. Prskalica 440 lit. Tanjirače 20 diskova, dvoredna sijačica za kukuruz, dvobrazni plug IMT 10" i trobrazni OLT 12". eto to bi uglavnom bilo to.
 
V

vedo

Guest
evo nesto od strojeva i priključaka. Trenutno jedini traktor na imanju Zetor 6945. A neki od priključaka su: jednoredni berač kukuruza "SIP 35", cisterna za osoku "Bauer" 3000 lit. Diskosna rotaciona kosa "Mortl" zahvata 2,1 m, silo kombajn "Mengele MB290", rotacinone grabulje za sijeno (pauk) "Claas" radne širine 3,1m, samoutovarna prikolica "Deutz Fahr K550" kapacitet 22 m3 zahvat pikapa 1,6m, 33 noža. Ovo bi bili da tako kažem krupniji priključci, a od sitnijih tu su još: rasipač umjetnog gnojiva 500 lit. Prskalica 440 lit. Tanjirače 20 diskova, dvoredna sijačica za kukuruz, dvobrazni plug IMT 10" i trobrazni OLT 12". eto to bi uglavnom bilo to.

Pozdrav i dobro nam došao!!!Kako te služi Zetor,da mu nije slučajno mala tanjirača od 20 diskova,može on bez problema vući 28 diskova ;)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pozdrav i dobro nam došao!!!Kako te služi Zetor,da mu nije slučajno mala tanjirača od 20 diskova,može on bez problema vući 28 diskova ;)

Pozdrav i tebi!!
Zetor služi dobro, redovno održavanje i samo goni. Jedino gume su mu ćelave moram ih mjenjati. Tanjirača jest malena, nemože mu ni traga pokriti al to je ostalo od Univerzala. Za njega sad tražim veću barem 24 ili možda 28 diskova.
 
V

vedo

Guest
Pozdrav i tebi!!
Zetor služi dobro, redovno održavanje i samo goni. Jedino gume su mu ćelave moram ih mjenjati. Tanjirača jest malena, nemože mu ni traga pokriti al to je ostalo od Univerzala. Za njega sad tražim veću barem 24 ili možda 28 diskova.

Kojeg si Universala prije imao,ako se smije znati??
Koje su ti zadnje gume na Zetoru??
Možeš komotno kupiti 28 diskova za Zetora,on će se igrati sa njom,još je i duplak.Ako se ne varam on ima 65 KS(tako piše na ovoj stranici http://www.konedata.net/Traktorit/Zetor4911.htm )??
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Zetor je 51 KW tako piše u saobraćajnoj. Za moje potrebe sasvim dovoljno, Univerzal je radio lakše poslove a Zetor one teže. Univerzal je bio 445 solac tj. bez prednje vuče i pošteno se naradio dok nismo kupili Zetora. Sad do sezone tražim da kupim traktor jer ovaj sam nemože sve stići uraditi. Evo pokušaću staviti sliku Univerzala, ova je ostala u telefonu.
 

Prilozi

  • Traktor_Univerzal_1-002.jpg
    Traktor_Univerzal_1-002.jpg
    40.2 KB · Pregleda: 163

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
pozdrav
kupi ti zeki rotodrljaču 2,5 m i neće ti više ni trebat tanjurače....moj 6945 je išao s rotodrljačom ko avion, malo sporije ali bez frke...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pozdrav šole!
Kako se tvoj zekan ponašao sa rotodrljačom, da mu nije bilo malo previše 2,5m? Koliko duboko si je mogao tjerati i koliko brzo?
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
Pozdrav šole!
Kako se tvoj zekan ponašao sa rotodrljačom, da mu nije bilo malo previše 2,5m? Koliko duboko si je mogao tjerati i koliko brzo?

priprema za kukuruz 4 spora isto i za pšenicu na teškoj zemlji 2-3 spora a priprema za sadnju borića rotodrljača spuštena skroz koliko je mogla prva spora i gas išao je bez problema , naravno da bi mu 2, 20 širine bilo super ali ja imam 2,5 m i išao je super...
evo koja sličica...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Odlično obavljeno,,,svaka čast.........:shock::shock::prayer:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
priprema za kukuruz 4 spora isto i za pšenicu na teškoj zemlji 2-3 spora a priprema za sadnju borića rotodrljača spuštena skroz koliko je mogla prva spora i gas išao je bez problema , naravno da bi mu 2, 20 širine bilo super ali ja imam 2,5 m i išao je super...
evo koja sličica...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Bogami dobro on to radi, ipak je to velika rotodrljača i s njom i mnogo jači traktori imaju muke. Kod nas rotodrljaču tog zahvata tjeraju sa traktorima od 90 ili više KS. Koje je marke ova rotodrljača i jel ima noževe ili klinove? Šta je po tebi bolje noževi ili klinovi i šta bolje sitni zemlju a šta je lakše za tjerat?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
prava makina nema kaj!
jel već isprobana u radu?

Nije još, vidjeću kad krene sezona kako će se pokazati. Za sad samo znam da je dosta brz i živahan a zahvaljujući blokadi prednjeg diferencijala i vrlo jak na klizavom terenu.:!:
 
B

BAGERISTA

Guest
Nek je sa srečom,,,i da radi bez imalo problema..............:partyman::partyman::partyman::supz:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Hvala na čestitkama!! Nadam se da neće biti problema u radu, barem ne onih većih.
 
Posljednje uređivanje:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Zemljak sretan ti rodjendan :partyman::partyman::partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
I od mene sve najbolje,,,,,,,,i da ti se sve želje ostvare,,,,,,,puno zdravlja ljubavi i sexa.............:mrgreen::mrgreen::partyman::partyman::partyman:
 
Na vrh