• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čudotvorna sredstva za odmaščivanje

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Svaka poštena cinčaona bi trebala imati kupku za odmaščivanje, a u tvojem slučaju bi kombinacija Ivasol, voda, sušenje, antikorozin, bila ok


onda drugi tjedan idem u raspitivanje oko cijene cinčanja i e more odmasiti
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
U cinčaoni U Sv Heleni je cinčanje oko 3kn/kg....naravno odmašćivanje je njihova briga, ali skidanje starog laka ne....na tebi je da odlučiš na koji način budeš skinuo staru boju i jel to moguće da se napravi kako spada.....
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jel probao ko finasol. totalov proizvod, jedno vrijeme koristio i pokazalo se fajin dobro.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel bi mi netko mogel ko ima iskustva sa ivasol sretstvom za odmascivanje.

Kak ga je najbolje koristit znaci kag se razrjeduje,kolko da odstoji,dal ispra i vrucom ili hladnom vodom,minivos ili je dovoljan mlaz iz slaufa,na koje djelove se nesmije spricat.....?
Moram oprat djelove na traktoru freze i neke prikljucke za traktor.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ivasol se ne razreduje najbolje ti ga je naspricat di ti treba i ostavit pol sata i oprat ako imas mini vas bolje lakse skine a ako slaufom mozda ces morat masnije dijelove ponovit postupak mozes sve prat!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Jel bi mi netko mogel ko ima iskustva sa ivasol sretstvom za odmascivanje.

Kak ga je najbolje koristit znaci kag se razrjeduje,kolko da odstoji,dal ispra i vrucom ili hladnom vodom,minivos ili je dovoljan mlaz iz slaufa,na koje djelove se nesmije spricat.....?
Moram oprat djelove na traktoru freze i neke prikljucke za traktor.
Vruča u svakom slučaju bolja.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Jel bi mi netko mogel ko ima iskustva sa ivasol sretstvom za odmascivanje.

Kak ga je najbolje koristit znaci kag se razrjeduje,kolko da odstoji,dal ispra i vrucom ili hladnom vodom,minivos ili je dovoljan mlaz iz slaufa,na koje djelove se nesmije spricat.....?
Moram oprat djelove na traktoru freze i neke prikljucke za traktor.

Najbolje da je mašina malo zagrijana pošpricaj nek ostoji 10minuta i vruća voda sa minivašom ako nema ide i hladna skida sve do boje ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Nema potrebe, jedino ga baš nije poželjno šprickati po lak boji
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ok hvala vam puno na savjetu.
Sutra ga kupujem i ovaj vikend bu malo odmascival kojekaj.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Evo ovo sredstvo ja koristim nabavio preko jednog naseg forumasa ja sam zadovoljan jako ucinkom!!
cam00062y.jpg
 
I

imt558thebest

Guest
Sječam se jednog sredstva s kojima sam prao nove aute dok sam išao u autoservis na praksu,zvao se je dekonzervans,a služio je za skidanje one tvorničke zaštite boje za aute koji su dugo stajali u tvornici u žici i čekali na eksplotaciju,on se je miješao s vrelom vodom i kao takav se je nanosio na auto. Jedanput sam ja to donio doma i oprao traktor s time,to je toliko jako da je skinulo boju s motora. Neznam dali se to gdje može ovako kupit. Drugo sredstvo koje je agresivno i koje ajmo reći naprosto jede metal ako je dugo izložen dijelovanju je lužina koja isto ide u vruću vodu al to se nikako nemože nabavit osin ako vam netko ne radi u nekoj prehrambenoj tvornici. Ja osobno koristim ivasol,zadovoljan sam! Čuo sam čak da je i jedno sredstvo po imenu permetal odlično
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
premetal koriste dosta rafineriji, odmaščuje sve, s njim peru od vanjskih postrojenja, do labosa, itd.. samo oni koriste kao prašak, dolazi u vrećama po 50 ili 25 kg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Permetal imate za kupit u kemoboji i nekim soping centrima,i sluzi za ciscenje rostilja i masnih povrsina od inoksa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Permetal u svakom, skoro svakom, dučanu.

Jako agresivan na mekšim materijalima, a zakorenu masnoču ne skida.
Uostalom u uputstvima i piše da pečnica mora biti zagrijana na određenu temperaturu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Nije sredstvo za odmašćivanje, ali služi u slične svrhe.
Čudotvorni WD-40





 

Najnoviji postovi

Na vrh