• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CURENJE SEMERINGA KRDANA NA HURLIMANU H 305 XE

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Prekjučer primjetim da mi je kod krdana nešto masno i u ulju, idem temeljitije pogledati i vidim da mi je
procurio semering na krdanu.
Sad imam jedno pitanje kak to najjednostavnije promjenti, jel dosta iza samo odšrafiti poklopac i nutra ga promjeniti,il moram pol traktora razmontirati :scratch
Naravno odmah bi mjenjal i ulje u getribi jer to več treba riješiti...
Vjerujem da se bude dalo to od iza riješitli al ipak trebam savjet stručnjaka (ZJ de si?? :mrgreen: )
Isto tak imaju izvedeno i lambogrini Crono i R2, a vjerujem i drugi iz SDF grupacije.


Di kupiti taj semering?
Kolko to negdi košta?

evo 2 slikice kak to izgleda od iza

DSC01089.jpg


DSC01090.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Dovoljno je otšarafiti ona 3 šarafa. Pazi, iza njega je O-ring. Prije toga traktor prisloni k velikoj nizbrdici ili ispusti ulje iz getribe.
Semering je obični, s prahobranom, dimenzija 35x58x10. Ako nađeš, kupi silikonskoga.
Ne vjerujem da je Waterproof verzija na tom traktoru. On je nešto veći.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
kaj da ti velim....
svaka čast

po čemu je silikonski bolji?
bolje prianje?
predlažeš koju trgovinu di kupiti?

daj mi samo reci..
Ovaj O-ring kaj kod njega moram paziti?
One nekaj drži?

A poslije kad vračam sve gore moram ovaj spoj namazati sa ljepilom brtvilom? il nekom drugom smjesom?
koju preporučaš?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
skladistar kaže:
kaj da ti velim....
svaka čast
Reci to ako uspješno popraviš.

skladistar kaže:
po čemu je silikonski bolji?
bolje prianje?
predlažeš koju trgovinu di kupiti?
Otporan je na temperaturu pa ne otvrdne i dulje traje.
Lager Commerce, Ležaj trade ... ili RIS ili pak proizvođač Bolf u Gundulićevoj, ZG. Možda ima i u nekom dućanu ležaja u tvom kraju.

skladistar kaže:
daj mi samo reci..
Ovaj O-ring kaj kod njega moram paziti?
One nekaj drži?
On ti dihta poklopac prema kućištu getribe, pa pazi da ga neoštetiš pri skidanju.

skladistar kaže:
A poslije kad vračam sve gore moram ovaj spoj namazati sa ljepilom brtvilom? il nekom drugom smjesom?
koju preporučaš?
Nemoraš, samo obrati pozornost na dosjedne površine i na to da ti nije oštećen O-ring. Ili i njega promijeni (njega buš teško pronašel, jer je čudnih dimenzija). Možeš dosjed namazati nekiselinskim silikonom (neutral) ili nekom Loctite masom (ja koristim Ultra Copper za takve stvari), tak da ti voda ne ulazi u pukotinu između getribe i poklopca. Uostalom, kad ga skineš, budeš i sam videl jel s čime bilo mazano. Nemoj mazati dalje od kanala za O-ring.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
znači ovako?

O-ring je gumica (brtva) koja štiti prostor između poklopca i ostatka kučišta?
Jel tak?
Ako je ispravna i neoštečena netreba nišim mazati, a ak je oštečena onda namazati Ultra Copper-om da se zadihta?

Semering na sebi ima več ugrađen prahobran i oko toga se nemoram brinuti?

SKF semerinzi valjaju kaj?

imaju na stanju ovaj koji si ti naveo ali nemaju silikonskog... samo gumeni. :?

a cijena prava sitnica..... 28 kuna :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
skladistar kaže:
znači ovako?

O-ring je gumica (brtva) koja štiti prostor između poklopca i ostatka kučišta?
Jel tak?
Ako je ispravna i neoštečena netreba nišim mazati, a ak je oštečena onda namazati Ultra Copper-om da se zadihta?

Semering na sebi ima več ugrađen prahobran i oko toga se nemoram brinuti?

SKF semerinzi valjaju kaj?

imaju na stanju ovaj koji si ti naveo ali nemaju silikonskog... samo gumeni. :?

a cijena prava sitnica..... 28 kuna :mrgreen:
Dobra cijena za semering. Prahobran...to ti zovu i semering sa duplom usnom. Ma, svaki je dobar za tu namjenu.
Nemoj mazati O-ring, već namaži poklopac između kanala za ring i vanjskih krajeva. Buš videl kak je bil stari dihtan kad ga skineš. To ti je zato da ti ne ulazi voda između poklopca i kućišta getribe (tvornički je to zafarbano).
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
napokon uspel to promjeniti :mrgreen:
rihatal se k tome ko da idem generalku delati, a bilo gotovo za 15 min :shock:
prvo traktor prislonjen na veliku nizbrdicu da ulje ode napred
ošrafili 3 šrafa,potegnuli i skinuli poklopac,izbili stari semering i stavili novoga.
DSC00450.jpg


slika izbilza da vidite kak to izgleda
DSC00454.jpg


novi semering na mjestu
DSC00452.jpg


DSC00451.jpg


makar je gumica ostala cijela (ovaj prsten), svejedno namazano sa onim brtvilom za kartere
DSC00453.jpg


aha i naravno ZAHVALE ZJ-U na pomoci oko nabave novog semeringa. 8)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
NEMA NA ČEMU!

I, jel pasal onaj kojeg sam ti rekel?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Isti problem sam imao i ja na Hurliju :blackeye
Kod malčiranja mi se neka smet uvukla pod semering i malo je suzilo ulje,isto skinuo taj poklopac očistio semering,stavio gore i šišaj dalje..5 min posla :D
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
marko93 kaže:
Isti problem sam imao i ja na Hurliju :blackeye
Kod malčiranja mi se neka smet uvukla pod semering i malo je suzilo ulje,isto skinuo taj poklopac očistio semering,stavio gore i šišaj dalje..5 min posla :D


nisi mjenjal semering? samo ga počistil? :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Pa ako trenutno nije bil pri ruci drugi a unutra se zavuklo malo trave.
Dobro se snašel na brzinu ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
skladistar kaže:
marko93 kaže:
Isti problem sam imao i ja na Hurliju :blackeye
Kod malčiranja mi se neka smet uvukla pod semering i malo je suzilo ulje,isto skinuo taj poklopac očistio semering,stavio gore i šišaj dalje..5 min posla :D


nisi mjenjal semering? samo ga počistil? :scratch
Nisam mjenjao..
Samo počistio i to je to,nema ni kapi ulja...
 

Najnoviji postovi

Na vrh