• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

d.o.o

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
da se razumijemo i ja sam za ne EU ,ali zašto tamo seljak može dobiti kredit sa 2-3%kamata,birokrati su svuda isti ali naši su prevršili svaku mjeru,nedaju se iz svojih fotelja,država nam previše troši nego što prihoduje,stavite ruku na srce i recite da griješim ali ako imamo tolike nezaslužene povlaštene mirovine(saborske),mlade umirovljenike koji večina još radi u fušu,tisuče ratnih umirovljenika ali onih lažnih,čast i slava onima koji su stadali i nažalost poginulu,pa su tu tisuče socijalki,kod mene u selu na 400ljudi njih oko 80 prima socijalku,jer htjeli mi to ili ne kod nas se uvukao sindrom nerada i nepoštenja uz blagoslov vladajučih kojima su ovi prozvani glavno glasačko tijelo:axe:
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
da se razumijemo i ja sam za ne EU ,ali zašto tamo seljak može dobiti kredit sa 2-3%kamata,birokrati su svuda isti ali naši su prevršili svaku mjeru,nedaju se iz svojih fotelja,država nam previše troši nego što prihoduje,stavite ruku na srce i recite da griješim ali ako imamo tolike nezaslužene povlaštene mirovine(saborske),mlade umirovljenike koji večina još radi u fušu,tisuče ratnih umirovljenika ali onih lažnih,čast i slava onima koji su stadali i nažalost poginulu,pa su tu tisuče socijalki,kod mene u selu na 400ljudi njih oko 80 prima socijalku,jer htjeli mi to ili ne kod nas se uvukao sindrom nerada i nepoštenja uz blagoslov vladajučih kojima su ovi prozvani glavno glasačko tijelo:axe:

Eto kolega , nema se sta dodati sve si dobro rekao, ne treba nama nikakva evropska unija da rijesimo problem treba malo dici guzicu i rijesiti adekvatno svoj problemcic i to je to. Ako su Rumuni mogli maknuti Causeckog mozemo i mi svoje lopove potrpati u zatvore ako ne pod ledinu, oduzeti im sve sto su pokrali i rijesena stvar. Vani su takve kamate samo zato sto drzava ima obvezu stiti svje stanovnike od pljacke a ovo kod nas sto banke rade nije nista drugo odli obicna pljacka , ali ne samo banke nego i sva drzavna poduzeca.
Mislim da je krajnje vrijeme da se dignemo i kazemo da je dosta iz razloga sto ce narod morati vratiti dugove ma tko ih napravio a dugovi se gomilaji svakim danom pa nam stoga bas i ne ide u prilog cekati da neko drugi rijesi problem koji smo samo napravili.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Ma svi bi reda ali kad ih policija uhvati da voze prebzo onda neko taj red baš njih ne bi trebao zahvatiti . treba mijenjati svijet poćevši od sebe i polako će biti bolje .
a što se tiče ovih što primaju socijalu najviše me boli kad pita jel bi piliće mogo dobit na vresiju jel platit će kad đođe plaća . pitam ga gdje radi ? ma ja sam ti na socijali . jebo ih onaj koji im je da pa nek je zarade kad je zovu plača naki ih uposle da čiste vrbe po kanalima i poljskim putevima .
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ma svi bi reda ali kad ih policija uhvati da voze prebzo onda neko taj red baš njih ne bi trebao zahvatiti . treba mijenjati svijet poćevši od sebe i polako će biti bolje .
a što se tiče ovih što primaju socijalu najviše me boli kad pita jel bi piliće mogo dobit na vresiju jel platit će kad đođe plaća . pitam ga gdje radi ? ma ja sam ti na socijali . jebo ih onaj koji im je da pa nek je zarade kad je zovu plača naki ih uposle da čiste vrbe po kanalima i poljskim putevima .

Na zalost ima nas i takvih, ali eto ja se bar trudim da ne uletim u tu skupinu. Cesto puta sam popusio dobar posao ali nisam mogao prodati obraza za sitnu lovu preskupo je to placeno da bi se tek tako jeftino dalo !
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
e dečki moji dragi znaći štiklice na noge, minjak i direkt Todoriću po neki ugovor o otkupu i onda sam na konju????? Primljeno na znanje.

Pozdrav! Sad možda je nepristojno se ovak ubacit u temu! Ali kad si na konju lako te može ponest A onda kad te strese sa sebe može bit jako, jako bolno! I mislim kad bi čovjek mogo sa svojim srectvima radit, makar i teže i sporije da bi mu život bio ljepši! :p
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Pozdrav! Sad možda je nepristojno se ovak ubacit u temu! Ali kad si na konju lako te može ponest A onda kad te strese sa sebe može bit jako, jako bolno! I mislim kad bi čovjek mogo sa svojim srectvima radit, makar i teže i sporije da bi mu život bio ljepši! :p

Cijenjeni Joza ovo sto si napisao stoji ali nije dosta, da imas neznam koliko i da neznam sta radis ako taj svoj posao nemozes negdje unovciti , onda je to bacanje vrijednosti u vjetar .
Bio je seljak i mocniji i bogatiji prije deset godina vecina nikada nije niti pomisljala uzeti kredit za sjetvu pa su polako ostali bez kapitala ulazuci svoje u nesto sto je propadalo a ministri to isto samo daleko nekvalitetnije uvozili zbog provizije. Htio bih te podsjetiti da na svaki sklopljeni poso u kapitalizmu se podrazujmeva 3% provizije potpisivacu ugovora ili kakvog odobrenja pa ti sad vidi zasto se u hrvatsku uvozi recimo žir kojeg imamo na pretek ili iverica koju mozemo proizvesti na milione kubika samo od djela izvezenih trupaca koje dajemo u bescijenje , sjetimo se samo situacije dok su prije neku godinu medjimurci bacali krumpir u dravu a Sanaderova vlada iste te godine uvezla krompira za dvije godine unaprijed !
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
sve to stoji,,al nema se volje to promjenit,,kada ce bit volje za ljude,,sto hrane drzavu,,tada ce bit svima dobro,,ukratko,,nije poslovica bezveze,, di jedan,traja,,cetvorica nemogu privredit,,tak i oni,,nemoze narod toliko privredit koliko oni mogu zatrajat,,
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
d.o.o. sta je naša poljoprivrednica rekla prednost je jer se možeš baviti s puno više djelatnosti a imas jednu firmu, plaćaš jedan pdv i to... kod obrta ti sjedaju na ama baš sve i to ča se znate svi, a firmu kad si u dugovanjima i sve zatvoriš i tebi nikom ništa a drugi se mogu samo slikati(radnici, ljudi kojima duguješ....) nažalost to je tako kod i ja to ne podržavam.... primjer jedne velike autoprijevozničke tvrtke u italiji, kako to tamo funkcionira - država uvidjela da njemu poslovanje ne ide, tj išlo je nešto al novca nije bilo prokockao ih sve odjednom valjda, dobio je 15 dana da dugove prema zaposlenima svede na nulu a ostale da se polako riješe ili država preuzima NJEGOVU firmu... nakon 8 dana on je rekao da se više nemože izvući i neka država to riješi imao je preko 150 kamiona i država prodala gotovo sve kamione te dio koji je imao di su oni stajali i namireni svi radnici, sve plaće svi doprinosi, sve otpremnine sve po zakonu te su dobili 2 godine siza (to je islo na teret drzave nu) plaćeni svi mogući dugovi, sve živo podmireno (poznanik je vozio kod njega godinama, dobio ogromnu otpremninu i jos dobiva plaću 2 god ako se ne zaposli di od 1500e)... ono malo šta je ostalo je vraćeno njemu i tek sada može otvoriti novu firmu, inače da se nije stiglo sve to podmiri dok on sam nebi podmirio nista vise nikad nebi otvorio, a kod nas firma sva u dugovima covik zapre i samo opre drugu ča treba pod hitno da dojde ko u italiji.

nisam ti pomogao kolegice ali sam htio to napisati jer kod nas je toliko nepoštenih ljudi i bez savjesti i još ti se smiju poslije i prođu bez ijedne kazne
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sam imao tri firme od kojih još jedna postoji problem našeg zakonodavstva je što se nemožeš riješit firme bez obzira što nisi nikom dužan. Za ovu treću plaćam knjigovođu a ona ništa ne radi i nije nikom dužna nego su meni dužni opet ju nemogu zatvorit ako hoćeš otvarat firmu moje sve firme je otvorila javna bilježnica iz Bjelovara Nevenka Osmanović jako fina žena i jako sposobna ili ako je netko zainteresiran ja poklanjam firmu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
nije sav pdv namiren ili?

Sve podmireno meni su dužni a zatvaranje(likvidacija) firme samo sudski postupak košta i pored toga što nema već pet godina nikog zaposlenog država neće sama da zatvori zbog troškova koje bi trebala platiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh