• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Da li planirate na more?

  • Temu pokrenuo Todorovic
  • Datum prvog posta

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja nemam problema s morem.
Vec ohoho godina nisam bio na moru, nisu problem pare nego slobodno vrijeme.
Naime, svaki dan u godini moram cistiti stalu, i to dva puta na dan.
Ej zivote, obrajsani navoju..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ne zelim da me se osuduje zbog mjesta zivljena i moja misljenja, dugo sam na forumu i dobro mi je ovdje, cijenim svih ali postoji neki poredak, nisam kriv sta sam rođen tu di je život lakši, uostalom danas barem postoji izbor, nitko vas ne tjera da radite to, a vjerujem da ni sami nebi radili da se ne isplati
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Ljudi, mislim da ova rasprava na ovom forumu nema smisla. Idem na more sa familijom gotovo svake godine. Smještaj tražim preko njuškala, gdje postoji filter i sav smještaj koji mi ne odgovara mi se ne prikazuje. Svaka roba ima svojeg kupca.
Svi oni koji misle da građanstvo uz more živi lakše od nas kontinentalaca, i radi 3 mjeseca u godini, mogu otići tamo živjeti i uživati.
Naravno da nosim sa sobom svoje proizvode, ali kad ih potrošim, kupujem na moru, i ne razmišljam kolko su skuplji nego kod nas, te koliko je netko uložio truda da ih proizvede ili ulovi.
Mislim da ni mi koji idemo na more, ni oni koji nam pružaju usluge nemaju namjeru varanja.
A cijene su cijene. Ako netko 3 godine prodaje traktor , i ne spušta cijenu, znači da ili ne treba novce ili mu traktor toliko vrijedi. Ja ga kupim drugdje.
Tako je i sa smještajem.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Definitivno se otišlo malo predaleko. Tema je di idete na more a ne kak vam je bilo na moru. Razmišljanja će nam uvijek biti različita isto ko i cijene i tu se moramo pomiriti. Tko može i hoće ić na more nek ide tko ne nemora i to je to. Oni koji idu nek stave neku sliku,oni koji nejdu nek gledaju te slike i svi sretni.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Uh, jeste se raspisali....

Ja samo znam da mi se po ljetovanje privatnim apartmanima pomalo zmanjerilo.
Ono što bi ja htio reć, da, zakon ponude i potražnje, samo ima jedna caka; svi imaju relativno iste cijene. I onaj koji se trudi pipremiti prostor, ponuditi nešto i ugoditi ljudima i onaj koji je kak je rekao @Krumpironja imao sreću da je ispao iz pi**e na obali s srećom da ima neku nekretninu u kojoj ni pod ne pomete a kamoli počisti na dijelovima koje oko na prvu ne vidi, a namještaj je našal prek njuškala od nekog s kontinenta koji ga je ionak mislil bacit al reko možda se uhvati kakva budala i plati to smeće. O tome da te ni nepozdravi kad te vidi i jedva čeka da daš evriće i makneš se da i ne govorimo. Sve što ti ponudi je sunce i voda.
Ovakvih kao ovaj drugi je nažalost 9 od 10 i upravo su oni baš ta karika koja stvara nekakav jal između kontinenta i obale. Takav da nije imao tu sreću da je ispao iz one stvari tu di je na kontintu bi bio kruha gladan.
Velim, što se mene tiče, daj Bože da bi mogli dan i 500eur naplatit ali da to ima pokriće i da gost ode ne sretan nego presretan, još k tome ja ću bit sretan kao da imam nešto od toga.
Neki put me jednostavno stid od kud sam kad razgovaram s nekim strancima koji su na žalost imali loše iskustvo u Hr .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Ja ono što si ne mogu priuštiti ne sanjam ali i ne žalim za time. Probali smo jednu sezonu mora u hotelu,sve 5 ali nisam volio što smo svako jutro oko 10 morali van iz sobe zbog čišćenja,nemaš osjećaj slobode. Sad smo par godina u Biogradu kod jednih starijih ljudi,imamo cijeli kat na raspolaganju,nije neki luksuz ali nam to nije prioritet,a nije ni cijena,glavno da je čisto i uredno.Svako jutro s njima popimo kavicu i rakijicu,počaste nas i ručkom.Jest da imamo nekih10-ak min. do plaže ali nije problem malo noge protegnuti. A to što neki plaču da je skupo,i je ali se nađe i jeftinijih mjesta,ne možeš imat luksuz,vilu s bazenom 1 red do mora za sitne novce.
Iskreno,da sam na Krumpijevom mjestu postupio bih isto,ni njemu nisu pali novci s neba kad su gradili apartmane.
Ista je situacija sa voćem i povrćem na tržnicama,cijene otišle gore,kome je skupo ode na akcije u trg. lance.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Onak posteno,ruku na srce:confused:,cijene za apartmane su preskupe sto se ponude tice,WC je nasa stalna boljka.U subotu bili u Njivicama na Krku,javni wc na plazi,lose i premalo kapaciteta,no isto je slucaj i na nasim autoputevima(pogotovu jadne zene).
Cijene voca i povrca,takodjer prevelike u odnosu na kontinent,te iz principa manje kupujem na moru,za med da ne govorim.
Nekoji stvarno ne shvacaju da im se bu to obilo o glavu. :unsure:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
I tu na forumu ima normalnih i zavidnih, ljudi koji cijene tuđi trud i ljudi koji omalovažavaju a nisu spremni na prilagodbe, srećom pa s godinama i moj obraz postaje ko đon, ljudima koji shvacaju iskreno se zahvaljujem, a vi drugi nadam se da ćete u drugom životu ispast iz p... na boljem mjestu

Zwer ovo sa uređenje necu ni komentirat,skupa su slova kod nas na moru
A i kad ste vi kontinetalci tako sposobni koji k.. onda niste napravili i bili uspjesni nego stalno kukate...ovo ide gospodina sposobnog koji za male pare prodaje namjestaj...
 
Posljednje uređivanje:

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Firma u kojoj sam radio18 godina opremala je hotele diljem jadrana.Tu sam se nagledao svašta pogotovo privatnih smještaja koji su u zimskom periodu nudili smještaj u zamjenu za sređivanje apartmana.O mnogim krevetima nećuni diskutirati ,čast izuzecima.
Još da napomenem da je u Svetom Vidu-Miholjice 1988 metar kvadratni zemljišta bio kupljen za 4,5 maraka ,a plača je bila oko1000 maraka .Pitam vas koliko sad stoji naj jeftiniji metr kvadratni na otoku Krku? I kolika je sada plaća u HR?

Krumpironja imaš kaj povoljnog zemljišta?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
I tu na forumu ima normalnih i zavidnih, ljudi koji cijene tuđi trud i ljudi koji omalovažavaju a nisu spremni na prilagodbe, srećom pa s godinama i moj obraz postaje ko đon, ljudima koji shvacaju iskreno se zahvaljujem, a vi drugi nadam se da ćete u drugom životu ispast iz p... na boljem mjestu

Zwer ovo sa uređenje necu ni komentirat,skupa su slova kod nas na moru
A i kad ste vi kontinetalci tako sposobni koji k.. onda niste napravili i bili uspjesni nego stalno kukate...ovo ide gospodina sposobnog koji za male pare prodaje namjestaj...
Frende ja ti ne zavidim niti jednu dlaku, niti jednom od vas, ali ne možeš kontinentalce stavit u isti koš s ekipom na moru, definitivno nije ista startna pozicija. Što je uspjeh ožbukat šupu i navuć nekakav namještaj unutra??? Po tome sam ja super uspješan jer i u dvorišnoj zgradi koja služi kao garaža-skladište-ostava i baš ništa drugo, imam izređen wc, a da je ožbukana, okrečena, fasada vani, keramika na podu, lusteri postavni i ne vise žice iz stropa ni ne govorim, čak i klimu ima. O kući da ni ne govorim. Al jbga more mi je na 150km pa ne mogu to unovčit. Ništa mi ne znači ni hrpa zlatnih medalja dobivenih na izložbama vina, niti 1 klasa tovne junadi, ekoliški uzgojenih purica, gusaka, patki kokica jer švabo nema šanse da mi pokuca na vrata ( a onima kojima kuca na vrata ucjenjuju te s nikakvim cijenama)....
Tj znače mi te stvari, ali izvlačenje financijske dobiti zahtijeva kudikamo detaljniji i predaniji angažman ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Bravo Zwer, pogodil si u srž točno onoga o čemu cijelo vrijeme govorimo, bez zavisti i jala.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma vidim da, svi portali su puni negativnih komentara, svi se vesele da prdne turziam a prije se svi oni prdut nego turizam, tako je bilo za radnu snagu, veselja kad je falilo sad cemo vise placat na kraju su popušili jer smo uvezli sad su opet popušili jer ne spuštamo cijene...ko pod drugim jamu kopa obično sam u nju i upada...toliko od mene neda mi se vise raspravljat ja samo svoje reko
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Ma nitko nije ni sretan ni jalan. Svi gubimo i sve nas bu koštalo većih poreza. Uskoro...
Cijelo vrijeme pokušavamo reći da možete spasiti sezonu prilagodbom cijena domaćim gostima, jer bolje je zaraditi i kunu nego niti lipe.
I s manjim se prihodom može otplaćivati dar dio kredita, ak se već nemre onoliko koliko se moglo u dobrim sezonama.
Drago mi je kad ljudi uspiju, samo mi je krivo kad se ne osvrnu oko sebe i pogledaju od kud su krenuli.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Krumpironja nemogu šutit za radnu snagu iz kontinenta. Pa jebemu nekaste uvezli al mi višu nećemo radit za 3000kn na moru. Znam jelmije žena radila par godina zate pare kodvas. Pa kakovas nije sram još se sad i pametan praviš da ste uvezli radnu snagu. Pa treba da vam sezona propadne. A to štose lažete da ima turista, mi jutros se vratili sa mora i da apartmani i kampovi su prazni. Pa tješitese.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Zena mi radi na recepciji kampa tako da dobro znam koliko ljudi je, vozim se po cesti svaki dan, uredno idem na plaze pa znam koliko ljudi ima, govorim za moj otok,tako da me nije strah za ovi sezonu svi smo zadovoljni.
ZJ prijatelju nemam nista protiv tebe ali citaj ostale komentare.Imas primjer iznad moga
Znas i sam kako ide to kad cijene idu dole,zasto onda vecina proizvidaca se odluci bacit umjesto prodat...toliko o jednakosti
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Znači jasam taj primjer. Vidi mlasiću jati nisam zavidan ali tisi zamene bahat i prepotentan. Živio ti men.
 

Najnoviji postovi

Na vrh