• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Da li planirate na more?

  • Temu pokrenuo Todorovic
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Štef (na moru) :
...
@Kupljenec, to ti je obično stav iznajmljivača prema žabarima. Međimurci izgradiše jug za male nadnice, a kad dojdu dolje onda, ih se "oglođe".
Imam dosta poznanstva i prijatelja dolje. Jedne, s kojima sam jako dobar, poznam malo bolje i znam kak funkcioniraju. Rade svi u kući, od najmanjih, umjerene su im cijene, nude doručak i večeru, uredne sobe i besplatan parking...
Znam na žalost i one bahatije...

A nadam se da budem s @Viduka OPG popil piće u Benkovcu u tjednu iza 20-tog...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
@Krumpironja
Nismo htjeli OVAKAV kapitalizam kakav imamo, već onakav kakav je u Austriji npr. Ali to je neka druga priča. Nema ponude i potražnje, već samo lakomosti i neumjerenosti.
Evo za sve vas s mora cijena bale sijena pri nama je 20 kn, za susjede 10. Pa tko voli :hahah:

Barem od tebe sam očekivo da ćeš skužit princip tržišta, mene to nebi smetalo, kod nas su svi proizvodi od životinja koje jedu sijeno barem duplo skuplji ako ne i više, ovcji sir od 180-320kn litra kravljeg mlijeka 6 kuna kravlji sir po 120...e sad ako ti paše kupiš...istva stvar je i sa tvojim balama tko tebi brani da ih prodaješ po 20...ja sam siguran da biš prodao samo da se malo okreneš oko sebe, a to je najveći problem većine jer čekaju druge da se pobrinu za njihovo i pljuju po sposobnijima od sebe...zato u rvatskoj nikad neće bit kapitalizam od Austrije jer tamo su nirmalni ljudi i mentalitet usmjeren na uspjeh a ne na susjedov neuspjeh, neka meni krepa krava ako susjedu krepaju dve, to nisu austrijanci izmislili nego balnkanci.Pametnom dosta
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nije baš tako da je pametnom dosta? Na koji način to gledaš? Ja nisam na nikoga ljubomoran, ali nema smisla da nas iz metropole gule do kože. Po kojim to kriterijama gledaš? Npr ja bio na Stradunu u Dubrovniku i želim na onu žičaru, i vele mi e skupo je za vas iz Zagreba, za nas domaće sa osobnom kartom upola i više je jeftinije. Po tom nekom gledištu ko smo mi? Građani drugog reda ili? Zašto bi platio nešto da se neko bogati na meni? Nema šanse. Ekipa sjedi ispred konoba i kuka u hladu kako nema gostiju. Pa nema jer imate abnormalne cijene, ja cijenim one koje rade i koji se zalažeju za nas radničku klasu. Ista stvar je sa ribarima, oni bi naftu plavu, žele prava ko poljoprivrednici, pa di je tu logika?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Čuj, ak ćemo se vrijeđati, ja nisam Balkanac, ne geografski, a pogotovo ne mentalno.
A kao drugo, zafrkavam se (ili te) za cijenu bale sijena, jer tak mi doživljavamo vaše cijene.
Cijenim ljude u zaleđu, koji marljivo rade na škrtoj zemlji, imaju životinje po toj vrućini...i kojima bala sijena i košta 20kn radi skupnog prijevoza.

Pa naravno da vrijedi zakon ponude i potražnje. Zato kontinentalci nose svoju hranu, jer ju sebi jeftinije proizvedu.

Nisi ti shvatil bit: u tvojem se kraju gleda podrugljivo na kontinentalce (i sam si napisal da traže posel pri vama jer su si ga nesposobni najti u svojem kraju). No mnogi su se vratili prevareni, potplaćeni i sl. te su radije otišli u neke druge zemlje gdje ih se ne prevara.

Za mnoge od tih stvari kriva je politika, jer je zapustila proizvodnju, dozvolila prodaju zemlje strancima pa smo mi domaći postali građani drugog reda u svojoj zemlji itd.
Nek ovakva situacija (ne daj Bože}) potraje par godina, opet budu ljudi s juga tražili kruha po dalekom svijetu. I opet smo svi na gubitku: stranci kupuju zemlju, doseljavaju se Arapi i Azijci....

No, moraš se složiti da je žalosno jeftinije otići u Tursku avionom i imati puni pansion nego iznajmiti (bolji) apartman pri nama...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma zašto bi vi imali bilokakve povlastice kao domaće stanovništvo? Dođete 7 dana i onda vi bi sve svojatali, dođi tu živi cijeli godinu preživi i onda traži neke povlastice, ja zbilja vas ne kužim sve bi da vam se da gotovo, izbori se, ni ja ne idem na havaje jer mi je skupo a isto bi volio svake godine ić, ja vas jednostavno ne kužim u kojem paralelnom univerzumu vi živite.Iste cijene su i za vas i za strance, nema razloga da bude drugačije. 002964C9-F5C5-4883-BD79-FED731E73292.jpeg
Evo ovo je jedna slika skinuta sa fejsa, baš me zanima zašto su ovakve i slične slike ove godine jako cešte...toliko o vašem veselju o propasti ove sezone, sve ovo je dolazilo direktno ili sporednim putevima do mora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Razlog je jednostavan, samo ga ti nemreš shvatiti. Većina proizvodnje je na sjeveru. Tu se stvara nova vrijednost i plaća porez cijelu godinu koji se dijeli i vama koji živite od usluga dio godine i ne stvarate prihod.
Stranac ne plaća porez u HR i red je da plati više.
S druge strane želi se manji PDV za turizam. Zakaj? Da možete više staviti u čarapu i raditi još manje?
Ak ja moram dati 1/4 državi pri kupnji nekog stroja zakaj bi potrošnja na turizmu bila manje porezovana? Ionak nebu nitko spusti cijene ak se stopa PDV-a smanji.
Krumpi, ti radiš poljoprivredu i na tebe se komentar u osnovi ne odnosi.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Na forumu se bavim poljoprivredom to je točno ali samo od nje sigurno nebi živio ovako,al to je već moja privatnost.
Cijene će ostat iste koliko god se bunili, promjenit se neće ništa došli vi ili ne, mi o vama ne ovisimo, sada kada su se digle kvote za radnu snagu iz uvoza cak ni to vise nije problem,umjesto da napredujemo ko država između nas se stvara samo još veća podjela i na političkoj i na gospodarskoj osnovi, sve zbog zavisti i ljubomore, uvijek su postojale razlike u društvu i uvijek će postojat, glupo je uopce zagovarat jednakost, a danas u ovo moderno vrijeme svatko može nać nešto unutar svojih mogućnosti, ja ću vam samo ponovit da kod mene na otoku koliko god se vi veselili kapaciteti su popunjeni na nekih 60% šta je sasvim zadovoljavajuće s obzirom na godinu, a u slučaju da ovo potraje i 5-6 godina još uvijek bi bili u boljoj poziciji, dok bi mi s mojeg područja morali van odlazit radit slavonija i sve iznad zagreba bi bio jedan veliki golf teren..ali prazan
Pa slika ti je primjer proizvodnje na sjeveru, najlakše je nešto proizvest...ali unovči to,o tome ti pričam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Pričaš o jalu, a sam ga potenciraš. I zagovaraš uvoz radne snage, da bi još više zaradili. Zanimljivo.
Bit će zanimljivo kad za 20-tak godina postanete manjina na svojem.
Ma nitko se ne veseli, jer gubimo svi. Ne budu samo vama povećali poreze već svima nama.
Ali ako vam je sa 60% dobro, znači da su cijene pretjerane.
Vidiš turizam ništa ne proizvodi pa ga je zato lakše prodati. Ak ne prodaš, nema zarade, ali ni gubitka uloga. U tom je glavna razlika, ali neki nikak da ju shvate.
 
Posljednje uređivanje:

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Žalosno je da i naši političari i cijela država razmišljaju ko @Krumpironja. Ak se smanji potražnja diži cijenu. A to da budu slavonija,zagreb i okolica propali ak dalmatinci odu van radit i nebudu iznajmljivali skupe apartmane i prodavali muda pod bubrege je čista laž. To se nebude nikad dogodilo jer turizam nije proizvodnja i nikad nebude bio. Većina žita,kukuruza i uljarica ide u izvoz i mi ćemo to uvijek prodat ak ne van naši ljudi moraju nekaj jest a ako turisti ne dolaze jer su koronizirani vi ćete igrat golf na praznim plažama. Tak da dosta sranja o tome da turizam glavna gospodarska djelatnost hrvatske.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
@Charlip
Nekim, koji s malo rada dobro žive, je...
Razlika je u tome da ti svoje prihode nemreš sakriti, a u turizmu i ugostiteljstvu to nije problem.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Jasam zvao za apartmane i koja je cijena, pa kao spustili su cijenu l, pa kojaje pa 70e. Paštaje tu spušteno halo spavanje i tuširanje halo. Otom pričam . A apartmani su iz 80tih. I vi njih branite pa žalosnoje da vama hrvat nije dodro došao jer nema novaca. Ima novaca al ste preskupi.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ali ako vam je sa 60% dobro, znači da su cijene pretjerane.
Vidiš turizam ništa ne proizvodi pa ga je zato lakše prodati. Ak ne prodaš, nema zarade, ali ni gubitka uloga. U tom je glavna razlika, ali neki nikak da ju shvate.

Cijene nisu pretjerane nego su u skladu sa mogućnostima na tržištu,zbilja si neuopućen, ako želiš poslat ću ti troškovnik za kuću cca 80kvadrata sa bazenom i pomocnim objektom kao tvoj odgovor da u turizmu nemaš gubitke, niste ni svjesni kolika lova se tu vrti a koliko malo u postotku ostane, ali na ovom forumu nema smisla ni počet ovjašnjavat jer nema razumijevanja ni osnovnog znanja o toj


Žalosno je da i naši političari i cijela država razmišljaju ko @Krumpironja. Ak se smanji potražnja diži cijenu. A to da budu slavonija,zagreb i okolica propali ak dalmatinci odu van radit i nebudu iznajmljivali skupe apartmane i prodavali muda pod bubrege je čista laž. To se nebude nikad dogodilo jer turizam nije proizvodnja i nikad nebude bio. Većina žita,kukuruza i uljarica ide u izvoz i mi ćemo to uvijek prodat ak ne van naši ljudi moraju nekaj jest a ako turisti ne dolaze jer su koronizirani vi ćete igrat golf na praznim plažama. Tak da dosta sranja o tome da turizam glavna gospodarska djelatnost hrvatske.

Zato i ovisite o poticajima i ne znam čemu sve ne zato i kukate na svakoj poljoprivrednoj emisiji kako je proizvodnja na rubu isplativosti...uostalom sve manje se ljudi bavi poljoprivredom...toliko o vašoj proizvodnji i rentabilnosti, a o poštenju neću ni počinjat.

Ja sam reko da dok bi došlo domtoga da ljudi s mora idu van, kontinetnalaca odavno nebi bilo,odgovor na nečiji post nisam točno siguran koji

Haloo seat pa tko kaže da ti moraš ić na more upravo o tome ti pričam ako ti je 70€ puno ne idi tamo ima ljudi koji će doć, da imaš sigurno te nebi bilo briga da je i 100€...takvi gosta se traže i bolje prodat jedan apartman po 100€ nego dva po 50€, upola manje posla, logika je da svaki odnosno barem ja težim tome da čim manje radim za čim više novaca, a za vas ne znam.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Pa jel bi ti mogao sa 3250 kn otić na more sa obitelji? Mismo zavas stoka sitnog zuba. Prsatese u elitni turizam a nemate šta zato ponudit.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa jel to moj problem? I ja bi na havaje pa ne mogu...
Reci jedan dobar razlog zašto bi prestali? Jel ide? Ide...ljudi i u doba korone dolaze, i zašto bi mi svoje mogućnosti uskraćivali radi drugih?
Nekima da daš i đabe apartman pitali bi još i za kartu, ma taman posla, ima ljudi koji će doć i potrošit i bit sretni i zadovoljni.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma nema smisla dalje raspravljati, stvarno nema da se koga ne uvrijedi ili ne nađe uvrijeđeno, turizam je samo za one kaj iznajmljuju apartmane i hlade se u hladovini i čekaju eure, ne biraju jel su domaći ili strani. Bitno da uzmu eure i to je to. I pitanje jel na to plaćaju porez? Mislim da ne. I još im je malo. A usluga i sve ostalo je ispod nivoa. Svaka čast pojedincima koji su za dogovor oko cijena, takvih je malo ali ih ima. I ljepo se sa takvima družiti i biti prijatelji. Svi se žale kolko su uložili u sve a od ulaganja 0.
A i nebitno je to sve jer nema ljudi koji taj luksuz plaćaju, a i treba ih bit manje. Npr neka familija koja radi cijelu godine iz Slavonije nema da si priušti more, možda i imaju, al nažalost oni moraju i ostali dio godine živjeti kad se vrate doma.
Ali kolko got mi pričali ovak onak oni žive od nas i našega posjetu moru tome. Stvarno žalosno i žalosno.
Pa jel vidite kakve su cijene u restoranima? Kuglica sladoleda? Pa to nije normalno, a svaki bi na to imao pravo po meni bar jedanput godišnje kad je već na tom zaslužnom odmoru.
Jel Dalmatinci plaćaju kakve manje cijene kad su u Zg? Naravno da ne, a nas se guli i guli. Smijali smo se Česima kak dovoze sve svoje, pa nak voze imaju pravo, mogli bi biti uzor svima, netrebaju potrošiti kod nas ništa jer tako ni ništa ne dobivaju. Neki dan pričam sa prijateljem iz Vrbovca kak ima puno odojki i nema ih kome prodat jer nemaju ljudi novaca, a obećal je sinuni ženi da budu na more išli, a nažalost nema kome prodat odojke i propalao mu mure. Pa to je za plakati ništa drugo nego plakati. Ono maslinovo ulje isto ko da kupuješ zlato, po čemu? Zato jer ljudi misle da kupuju doamće a kupuju ko zna kaj. Npr ribari bi status ko poljoprivrednici? Na koji način? Poljoprivrednik je dan i noć ili na polju ili u štali, kupuje smjese, kuruzu, i neznam kaj da to blago prehrani, čisti krave, svinje, vodi brigu o njima. A ribar upali brod i vadi ribu, i još najgore cijene su abnormalno skupe. I di je tu logika? Kupuju neke skupe brodove, mreže i neznam kaj a sve bespotrebno.
A na kraju onaj ko ima najviše najmanje ti daje, onaj ko ima malo daje ti najviše. Tak je i kod apartmana i svega drugoga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Je, i tvoj je problem.
Ti bi na Havaje, a i mi bi radije na Havaje. Samo netko nemre ni na Jadran.
Kuća pri vama košta skoro isto ko i na sjeveru, jer ju grade isti Međimurci. Na sjeveru je malo jeftinije radi prijevoza i jer se ljudima ne plaćaju dnevnice, te možda radi iskopa.
Ali zato zemljište ne plaćate jer ga već imate ili vam ga daje općina po simboličnoj cijeni, po kojoj ga nitko od bas nemre kupiti.

Nema veze. Tak mi je samo kaj ljudi više vole tuđe neg svoje. Zato nam tak i je.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Za zaključak rasprave ću samo reć, E jbg nismo svi iz p.. ispali na moru šta da radim nisam ja kriv, možda u drugom životu ispadnem negdje drugdje...na havajima🤔
 

Najnoviji postovi

Na vrh