• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Da li planirate na more?

  • Temu pokrenuo Todorovic
  • Datum prvog posta

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
Kupljenec što nisi došao u Dalmaciju, u karin jeftinije nego istra, a mogao si i u Benkovac na pazar, a mogli smo se i upoznati i podružiti onako po domaću, e moj Kupljenec
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Biona Rabu 7 dana.....

Cijene.. hm ne znam što je više normalno....
Doručak i večera bila u hotelu, ručak smo išli svaki put negdje drugdje....
Uglavnom na mjestim di sam mislil da bum skupo platil ( privatne konobe s ograničenim brojem mjesta ) sam prošal najbolje, a kad smo išli sam u neku pizzeriu na nešt na brzinu jer nam je bilo vruće i ni nam se išlo nikud dalje, tu smo pogoreli....
Npr ručak za 2 osobe + beba u konobi, s nekim domaćim ribljim namazom, malo sira i sl za predjelo, + glavno jelo s prilogom, + salata+ piće ( 1l mineralne) je bilo oko 200kn..
Pizzeria pod uglom hotela, s generičkom hranom i to ne baš nešt ukusnom istom pijačom = 300kn...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Kupljenec nemoj tako o ljudima s mora ne budi jedan od zatucanih rvatina, barem sam tebe gledo ko normalnu osobu...kod nas su cijene iste ko i kod vas, nema više malih privatnih trgovina, znači da nepotrebno tegliš, druga stvar je većina ljudi koja se bavi turizmom uz apartmane ima i normalan posao tako da opet vrijeđaš nedužne ljude, i ti ugostitelji kod kojih ideš imaju familiju koju treba prehranit od sezone jer smo na području di je turizam ograničenog trajanja, ja na otoku poznajem 90% ugostitelja i svi su normalni ljudi i moji prijatelji, zbilja ne kužim od kud tolika mržnja vas kontinentalaca, neki puta se zapitam je li moguće da je to samo zavist🤔
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Nije zavist, niti mržnja već realno sagledane činjenice, za koje je kriva lakomost pojedinaca.
Nemre se od 3...4 mjeseca rada restorana živjeti cijelu godinu, kupovati skupi auti i živjeti na visokoj nozi ak se ne napuhavaju cijene.

Kak pri nama može velika kugla sladoleda biti 5 kn ili gablec u restoranu 20...25kn, a pri vama 10+ i to dvaput manja, a cijene gableca ispod 50kn je teško najti?
Plaće u 'rvatina nisu tolike kolike se mnogima čine. Plaća od 3...4 t kn je u našem kraju realnost.
Osim toga, uvijek se na domaćeg gosta gledalo s podozrenjem i radije se primilo stranca. Pitaj se i sam nije li tak. Ne velim da si ti takav, ali pogledaj tvoje susjede.

I nemoj zamjeriti Kupljencu kaj tegli namirnice iz svojega vrta, kad su i Čehi nosili paštete iz Češke...Valjda ljudi znaju računati.
Većina kontinentalaca (koje poznam u mojoj okolici) tak radi, jer si mogu priuštiti malo mora ali ne i luksuza.

Zadnjih sam 10 g. intenzivno vezan za rad na jugu, imam i puno prijatelja tamo i znam o čemu govorim.

Iskreno, najdraže mi je otići u jeftiniji hotel s polupansionom, jel mi se ne da natezati s vlasnicima apartmana. Ak već platim malo više, onda bar dobijem i punu uslugu.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
Ovako Krumpironja dijelom se slažem s tobom, da ljudi iz unutrašnjosti misle da je dovoljno da imaš more blizu kuće i da ne treba ništa drugo raditi, a ne vide nas koji se mučimo u firmama i na zemlji ko i drugi, a jedan dio nas i firma i zemlja, opet ovi što ganjaju turizam ja im skidam kapu, znam da je to dobro i unosno od 2-3mjeseca sezone živi se cijelu godinu, ali treba imati želudac pokupiti za nekim kondom i srediti sobu u kojoj je netko spavao i jeb..... o.
E sad s druge strane kad odem na Hvar pa mi tamo veliki makijato naplati 17kn pitam se jesam li normalan, 175g iole kvalitetnije kave toliko košta, i skuhaš 3 litre kave.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja cu u par rijeci odgovorit svima...ponuda i potražnja, tko skuži skuži, ja ako mogu kilo paradajza prodat po 40kn zašto ga nebi prodo?Tko nebi? Samo lažov. Ista stvar je i sa sladoledom i sa svime na tržištu, kome je skupo neka ide na mjesta koja si može priuštit nigdje nije zapisano u zakonu ni bogom dano da svaki hrvat mora ić na more, ni ja si ne mogu priuštit havaje ili skijanje u švicarskoj, i ne vozim se u novom mercu jer nemam za novi...A svake godine ista priča, uvijek ljudi s mora ostanu posrani, a svi žive od turizma ali se to ne može dokazat,o pardon...ova godina će bit dokaz, samo isti ti ljudi s mora imaju zalihe a ljudi koji seru po njima vjerujem da ne pošto su do lani radili na moru ali bolje da dalje ne pišem jer neke stvari previše osobno shvaćam a 90% ni osnovu ekonomije nije u stanju dokučit
Post se ne odnosu na vas dvojcu zj i viduka nego generalno!
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
E točno tako tu si u pravu, istu stvar sam ja rekao kad sam vidio da lidl prodaje trešnje po 60kn,a svugdje su tad bile do 30kn. I točno si u pravu os riječi do riječi.
I baš zato hvala Bogu na covid - 19, da svi shvatimo, ako uopće možemo i hoćemo shvatiti da sad dolazi do izražaja ona stara izreka "RADI KAKO HOĆEŠ ALI NEĆEŠ DOKLEN HOĆEŠ"
I zato ja nikad nisam bio simpatizer turizma, i sve oko njega mi ide na živce jer svi mi jako dobro znamo da se ekonomija i BDP ne mogu održati od turizma, pa ja svaki dan gledam i slušam ljude kako čekaju da nasljede (čitaj da im umre did baba ili roditelji) pa da oni srede nešto malo apartmana pa da onda iznajmljuju, a moj Krumpironja nitko od njih neće u vinograd ko ti i ja i još poneki.
Tu na forumu u temi koronavirus općenito sam stavio poštarova priča iz malog mista, pa bih zamolio nekog da ju prebaci u ovu temu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Krumpironja bez ljutnje, nisam sve u isti koš stavio. Ja gledam to sa svoje strane, nit sam ja ljubomoran niti ništa, ali.
Ali problem je u tome mi koji radimo cijelu godinu sa si možemo priuštiti more, a neki ni nemogu i onda kad dođemo na more gule nas do kože sa cijenama. Nije u redu i nije, npr imam neke prijatelje u Istri tu u Fažani, i kad ga pitam di mogu pojesti domaće lignje u restoranu veli mi nema ih nijedan, sve smrznuto, a kad pitaš u restoranu svi kažu sve je domaće. E pa takvima nedam ni lipe, jer naplate 4 lignje sa blitvom i krumpirom 100 kuna. Čekaj ko je tu lud? On bi od mene živio ko Lord neki a ja moram cijelu godinu za to raditi. Svi misle ako smo iz Zagreba da imamo novaca i da ih treba oguliti. Ja imam prijatelja koji na Krku dva broda, jedeilice, i on ih samo strancima renta, a kad mu kažemo daj nama koji vikend on kaže može u zimi. Ma ajde molim te, ja da imam apartmane ja bi gledao da imam normalne cijene.
Do prije par godina ljetovao sam u Zadru, i kad gledaš oni koji su najjeftiniji najviše nude.
Jer iskreno kakva je razlika u apartmanu od 25e i onoga od 120eura?nikakva u jednome i drugume prespavaš i otuširaš se.
Ja volim potrošiti, nije da nemam novaca ali kad se neko želi na meni bogatiti u par dana to kod mene ne prolazim. Idem na sladoled u Varaždin i kuglica je 7-8 kuna a idem u Dubrovnik tamo je 25.
Ili litra vode na Visu 35 kuna. Gle ja to nedam, ista stvar je sa paradajzom ili maslinovim uljem. To nije domaće i ja to ne plaćam.
I nikoga ne mrzim, ali moje gledanje je takvo, na moru su svi naučeni na luksuz i ajmo ih guliti do kože.
Prije par godina kad sam imao čamac na motoru mi otišla neka stuja, otiđem u servis u Biograd i veli mi prodavač nemamo ali možemo nabaviti i košta oko 1900 kuna, meni to bilo skupo i pitam zašto je skupo? Veli e gušt se plaća, ok ja ga ne plaćam, nazovem dućan u Zg i pošalju mi na more za manje od 1000 kuna.
Da ne pričam o pekarskim proizvodima, ma restorani pogotovo, gle sve ja kužim ljudi žive od toga, ali i ja živim od rada i nije mi to jasno.
Ova sezona je itekak pokazala svoju slabu stranu, ali opet neki neće rušit cijene jer misle da mogu nadoknadit neke stvari, ali nemogu sigurno.
I dok mogu neću trošiti na moru ni kune. Pa jel si di vidio da se školovanje dijece plaća u Zagrebu skuplje ako su smora? Nisi. Za sve je isto a nama na moru da mogu i zrak bi prodali. Ja si uberem koju smokvu kad idem splaže doma i već mi prijeti da sam lopov. Ma evo dam ti 40 kuna za par komada. I normalno uzme mi novce. Eto nisu svi isti. I po nekoj strani sve je to žalosno kad si 50% naših nemože priuštit ni dana mora.
Jako žalosno je to. Neko ima neko nema.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Kupljenec svaka ti čast od riječi do riječi. To je sve dole bagra i banda mislim na one koji bi radili tri mjeseca a živjeli cijele godine. Kuhani kukuruz na plaži 20kn alo ljudi. Divlja borova plaža gdjesmo vodili djete kad je imala problema sa dišnim putevima ove godine stali ajd dase okupamo frajer traži 20kn za parking. Jaga pitam jel normalan pa u šumismo. Naravno nisam htio mu platit. Pa ta koju godinu će i zrak naplaćivat. Ova godina je savršena daih se malo spusti na zemlju.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
seat bagra je dolje kod nas ali dosta bagre dolazi i odozgora od vas, ima ljudi koji osnovno ponašanje nemaju, osnovnu kulturu, tako da ti se sve svodi na ono: kako zdravo tako hvala.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Eto...glavni dio poruke nitko nije shvatio...ponuda i potražnja, ako nešto prolazi zašto ne, ako ti ne odgovara da ideš negdje ner ne možeš platit ne idi jako jednostavna stvar more je luksuz, zašto tako ne pričate o austrijancima, talijanima ili evo i slovencima kada dođe zima a 90% vas ne može si priuštit skijanje? Ljudi, socijalizam je davnih dana prošo, htjeli ste državu, htjeli ste demokraciju i kapitalizam i eto vam ga sad, sad ga plaćajte.

Seat nema tu spuštanja na zemlju od cijele ove sitacije ispaštat ćete upravo vi koji se veselite propasti sezone,nama ne bude nista falilo, iskreno da ti kazem ovo sta ja vidim oko mene kampovi hoteli apartmani sve je na 60-70% popunjenosti tako da...hvala na lijepim željama ali ne hvala😂
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nemoj me krivo shvatiti, ne želim da niko propadne niti bilo šta.
Samo kažem da nije realno to od nekih ljudi da žive od naših par dana na moru cijelu godinu.
I svi da su pametni stranci i svi trebali bi nositi sve svoje, a kod nas ne potrošiti ni euro, ali mislim da se polako i to događa. Pa da vidiš kak bi se cijene korigirale. Meni je žao da naši ljudi nisu u mogućnosti ići na odmor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
@Krumpironja
Nismo htjeli OVAKAV kapitalizam kakav imamo, već onakav kakav je u Austriji npr. Ali to je neka druga priča. Nema ponude i potražnje, već samo lakomosti i neumjerenosti.
Evo za sve vas s mora cijena bale sijena pri nama je 20 kn, za susjede 10. Pa tko voli :hahah:

@Viduka OPG
Generalno cijene pri vama jesu više, od češnjaka u Rodaljicama do cijena željeza na benkovačkom sajmu. To nije problem. Problem su enormne cijene, koje se napuhavaju u sezoni i mislim da o tome Kupljenec govori.
Nema mi logike kilu grožđa platiti 30...40kn na placu ili uz cestu, ako je u Plodimama (BK) grožđe iz Vrane 15kn, a nije na akciji npr. I još puno takvih stvari...
Mislim da to pogađa vas domaće još i više nego nas koji smo povremeno na jugu.

Na turistima se zarađuje na dodatnim sadržajima, koje treba ponuditi (ali za to treba dodatni trud, jel.) a ne na osnovnim stvarima.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,650
Znači kak ima dobrih ljudi kod nas, tak ima i na moru, i naravno kak ima budala kod nas ima ih i na moru.
Evo moje (dobro) iskustvo od lani....
Bil sam u Žaboriću kod jednog starijeg čovjeka, dio kuće iznajmili i sve super. Ko ne zna, Žaborić je malo mjesto kod Primoštena, ono pravo pitomo dalmatinsko mjesto, plaža blizu, nema puno ljudi i tak. Cijena bila normalna, čovjek ima iznad sela maslenik i vinograd. Zadnji dan smo jedni druge počastili s večerom, ja sredil roštilj (meso sam imal svoje), a on sredil pijaču. Još sam si za doma kupil od čovjeka njegovo domaće vino, maslinovo ulje i prošek. Bil bi i ove godine kod njega da mi žena nije s trbuhom do zuba, unatoč koroni.
Znači svako bira kaj hoće. Nikad me nije privlačilo neko razvikano mjesto, di je gužva da ne možeš proći ni po ulici normalno. Za mene su mirna mala mjesta, da mi miriši bor i ostalo bilje, da kad puše vjetar osjetim miris mora u zraku, da se ujutro u 6 vratim iz ribolova i tu ribu bacim na rešetku.... Po meni je to doživljaj "stare Dalmacije".
I za takav odmor sam spreman dati i više novaca, al da je sve autohtono dalmatinsko, a ne da na plaži jedem ćevape....

Eto, to je moj doživljaj mora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
ZG, takve je stvari teško najti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh