• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Da se konacno predstavim sa par slika.

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
kada ga je doterao videli smo da je poklopac hidraulike pukao pa su ga varili.tu muku sam ja mucio na mom560 i stalno se kvarila .kada smo stavili hidrauliku od 577 nikad vise nisam imao problem.kada dodje vreme da radim motor isto cu staviti od 577 i vozi.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
naj jednostavniji sistem za pretakanje nafte namestio sam ga za pretakenje u njivi ali ga i kuci koristim.nema struje pumpi vrtenja kanistera prosipanja samo crevo od kompresora u bure i crevo u rezervoar i za cas se nafta nadje u traktoru.
Obrisan neispravan link.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Traktorskog kompresora? To moze i sa kompresora od IMT539 (5 Bara)?
 
Z

zrine892

Guest
Smiljan kaže:
Traktorskog kompresora? To moze i sa kompresora od IMT539 (5 Bara)?
ma to može biti manje bara ,ako se nesto zamislis ili zaboravi da vidis na sta ce bačva ličiti..moras dobro pazit da se ne napiri bačva..ma luda je to stvar..a i jednostavno i brzo mozes napuniti rezervara..
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Super ideja. Inače ja vozim gorivo u plastičnim bačvama.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
proste stvari su najbolje treba samo 1 bar da bi gorivo islo.kada je bure puno samo 1 sek i krenuce a kako se prazni treba sve vise vazduha kod kuce imam pravi kompresor sa pistoljem pa je lako pustati malo po malo vazduh a u polju sa traktorskim kompresorom treba malo opreznije jer nema ventil nego stavljam i skidam crevo kada vidim da je bure napregnuto .na ovaj nacin sam istocio na stotine buradi i nikad nisam bio cistiji a bure mi nikada nije puklo. pritisak ne veci od 1.5 bara i na tom pritisku ide ko ludo.neki bolji majstor bi na malom prikljucku stavio sigurnjak i nema problema za visak vazduha
Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
..hehe...dobra stvar..ja imam elektricnnu pumpu..baš za gorivo...kupljeno u pevecu za nekih 500 kuna..rezervara od 120 litara napuni za nekih 2-4 minute..tako da..a ne njivi jos nikada nisam imao potrebu da sam ostao bez ćorbe :)
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
ne sipam ni ja na njivi cesto gorivo ali i u kucnoj varijanti je dobro jer nema struje ne vuces kablove ne zamaras ruke a i nista ne kosta a radi
 
Z

zrine892

Guest
košta košta :) jer ti traktor radi ili kompresor.. :) :) :mrgreen: :mrgreen: ..cuj luda je ta stvar..samo ja sam malo nepazljiv i malo malo pa bačve budu napirene :).tako da..vise necu se bavit sa bacvama nego dovest u bacvama gorivo i pretenkovati u kontejnere one plastiće od 1000 litara i stavim na visoko i slobodnim padom neka pada gorivo...
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
zato sto mi se ogadio kupio sam ga za 10 000 e ulozio u njega 2 000 e idoveo ga do odlicnog stanja ali dok sam to uradio zamrzeo sam ga.radi on perfekt i ima snage kolko oces sve pumpe su mu nove i zavrsi posao ali jednostavno ga nevolim.problem je u mojoj glavi a ne u njemu.a i naucio sam lekciju novo je novo pa makar i slabije.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
kloki kaže:
zato sto mi se ogadio kupio sam ga za 10 000 e ulozio u njega 2 000 e idoveo ga do odlicnog stanja ali dok sam to uradio zamrzeo sam ga.radi on perfekt i ima snage kolko oces sve pumpe su mu nove i zavrsi posao ali jednostavno ga nevolim.problem je u mojoj glavi a ne u njemu.a i naucio sam lekciju novo je novo pa makar i slabije.

PA JEL ONDA PLANIRAŠ KUPIT NEŠTA NOVO???

AKO DA RECI ŠTA

POZDRAV!!!! :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
kloki kaže:
za promenu nesto zeleno neznam jos sta ali bice zeleno :mrgreen:

Npr.:John Deere, Deutz-Fahr, Torpedo i neznam šta još ima zeleno, nemogu se sad sjetit.

Oče bit možda šta od toga što je nabrojano???
 

Najnoviji postovi

Na vrh