• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Daedong

P

Picek

Guest
zna li tkogod nešto o tim traktorima?
radi se o traktorima južno korejske proizvodnje.
u ponudi imaju traktore do 90 ks..
i ovako na prvi pogled traktori izgledaju zanimljivo:
902_01.jpeg

902_04.jpeg


i specifikacija ovih većih izgleda zanimljivo:
Obrisan neispravan link.

u SAD-u im traktori drže čak 10% tržišta manjih kompaktnih traktora..
a 10% je dosta..

imaju i dosta dilera po Europi:
Obrisan neispravan link.

pa jel ih možda netko negdje vidio ili zna nešto o njima?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zanimljivo, ali prvi put vidio i čuo za njih :blackeye ,,neizgledaju loše za strojeve sa istoka,, :scratch
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Mislim da ga nebi ni za djabe izvana koliko vidim nije los ali ipak je to sa istoka
 
P

Picek

Guest
zvona kaže:
Mislim da ga nebi ni za djabe izvana koliko vidim nije los ali ipak je to sa istoka
ha čuj..
i Lexus je sa istoka pa je ne bih imao ništa protiv jednoga..
čak štoviše :mrgreen:
znam da se ne mogu uspoređivati auti sa traktorima ali moj otac i direktor vozi već drugu Mazdu (prije sadašnje 6-ice vozio je Xedosa 6) i sa te dvije Mazde napravio je preko pola milijuna km u 7 godina..
bez ikakvih problema sa motorom, sa mjenjačem je doduše imao problema na 6-ici ali to je njegov divljački način vožnje kriv..
naši ljudi su tradicionalno privrženi nekim stvarima koje su u narodu dobro prihvaćene ali koje imaju svojih mana kao i svi drugi..
samo što to za Golfa nitko neće reći na glas..
da se vratim na temu, traktor je južnokorejski dakle nije kineski i samim time bi trebao biti kvalitetniji od raznoraznih kineza..
vidim da u Sloveniji ima zastupstvo..
možda netko od slovenaca zna.. :?
 
K

krx pozega

Guest
Ja mislim da će nam biti dobro poznati u narednih desetak godina...strava je šta kinezi i ostali rade..prizvode od igle do aviona i to sve relativno dobre kvalitete..imam osjećaj da će i u ovom slučaju preplavit naše tržište strojevi takvih tipova pogotovo ovi slabiji traktori super zanimljivi manjim poljoprivrednicima što je kod nas upravo i slučaj..

Kad sam se uhvatio pisanja u globalu o istoku i njihovoj proizvodnji postoji studija koja dokazuje kako imperijalisti(ameri) sve čine kako bi šutnuli njihove proizvode pogotovo sa tržišta kakvo je europa...imate sad primjer ovih dana sa tim igračkama kao opasne za djecu i te stvari..samo ću nadodati da su to igrračke vrhunskog materijala(što se od njih sad već i očekuje) samo sastavljane u kini(zabadava)za opet vodeće svjetske proizvođače igračaka...prejaki su...

Za dvadeset godina, a i prije, će biti sasvim normalno kupiti traktor koji će biti izvorne proizvodnje a neće nimalo zaostajati za recimo jednim JD...što je sada nezamislivo...svake godine udvostručuju izvoz što znači da će preskočiti masu svjetskih brandova zbog mogućnosti većeg ulaganja u nove tehnologije...ili ti ga sad su tranzicijska zemlja kao hrvatska kojoj su vezane noge a oni imaju veći izvoz nego cijela europa zajedno(naravno da asociram na KINU...biti će najjača ekonomska sila svijeta)...ploča se dosta okrenula u njihovu korist upravo 11.rujna..nagađa se da bi u budućnosti zaista mogli postati imperij jer uz ruse posjeduju sve sirovine(prirodne resurse)za gotov proizvod bez potrebnog uvoza..dok amerika ili ti njena politika nemože više ni na ovakav način dalje...

U ovom slučaju se radi o Južnoj koreji koja je sa japanom neka druga priča...ali ono što će Kina napraviti će "boljeti"više nego amerika...strašno napreduju
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Picek, krx
Dijelim vase misljenje.
U svim industrijama Kina (i opcenito istok) napreduju jaaaako brzo tako da na osnovi samog porijekla nebih donosio zakljucke ni o kom proizvodu. U telekomunikacijama npr. (a tu sam malo vise doma nego u poljoprivredi btw) sa kineskim proizvodjacima smo se pred koju godinu maltene ismijavali, a oni su danas gadna, vrlo gadna, konkurencija, cak i na zapadnim trzistima, a o najvecem trzistu na svijetu (Kina) da i ne govorimo.

Inace, kad su automobili spomenuti, citao sam jednu americku analizu o tome koji je najamerickiji automobil (ima najvise americkih dijelova). Rezultat je bio porazan za (nazovi) americke proizvodjace. Ispalo je da Toyota ugradjuje najvise dijelova koji su proizvedeni u Americi, vise nego Ford ili GM.

Nazad na traktore. Ukucajte "deadong tractor" u Google pa cete vidjeti da nisu bas nepoznati ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Važno je znati:
-Kioti/Daedong traktori NISU Kineski već južno korejski proizvod. Tako da je kvaliteta kineskih traktora s ovima neusporediva.
-Neki modeli kompaktnih traktora JD se rade na njihovim linijama
-Tehnologija na kojoj su izrasli je Japanska (Kubota).

Osobno, teško mi je vjerovati da imaju baš puno šanse u Europi i kod nas, jer Europa ima puno proizvođača traktora. Korejski nisu jeftini, naročito kad se uzme u obzir transport i zaštitne carine (čega za EU proizvode nema).
Ljudi su ovdje malo konzervativniji, pa će teško kupiti, makar dobar, nepoznat proizvod ako već mogu kupiti poznati po sličnoj cijeni.
Kioti/Daedong proizvodi uglavnom male kompaktne traktore, koji su zanimljivi malim poljoprivrednicima ili "homeowner-ima", a za ozbiljnije nisu ni dovoljno veliki, ni dovoljno robustno građeni.
Naročito obratite pažnju na konstrukciju prednjeg mosta. Koriste Z pogon (kao na manjim voćarskim/vinogradarskim traktorima), koji nije ni dovoljno jak ni izdržljiv kao standardni prednji most kakav čak i Bobo na IMT-u ima ;) :lol:

Uspjeh Fotona (Europard) i Jinme (Eurowolf) na ovom tržištu je isključivo u niskoj cijeni, kao zamjena za jeftine IMT traktore (IMHO).
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
ZJ kaže:
Naročito obratite pažnju na konstrukciju prednjeg mosta. Koriste Z pogon (kao na manjim voćarskim/vinogradarskim traktorima), koji nije ni dovoljno jak ni izdržljiv kao standardni prednji most kakav čak i Bobo na IMT-u ima ;) :lol:

Pa zar je IMT 539 usporediv i sa kojim traktorom? ;) :lol:

ZJ kaže:
Važno je znati:
-Kioti/Daedong traktori NISU Kineski već južno korejski proizvod. Tako da je kvaliteta kineskih traktora s ovima neusporediva.
-Neki modeli kompaktnih traktora JD se rade na njihovim linijama
-Tehnologija na kojoj su izrasli je Japanska (Kubota).

Uspjeh Fotona (Europard) i Jinme (Eurowolf) na ovom tržištu je isključivo u niskoj cijeni, kao zamjena za jeftine IMT traktore (IMHO).

Je, je .. tako je bilo kad su istocnjaci ulazili u TK trziste (tipa: oni ce pokrivati samo jedan segment trzista, nisu kvalitetni itd itd). Konzervativnost je jedno a dobiti vise za manju ili jednaku cijenu je nesto drugo. Svatko je konzervativan do odredjene granice eura, a poslije toga konzervativnost prestaje, kao sto si i sam napisao. Sad zuti pucaju po segmentu trzista malih (koji ne pokriva, naravno ;) , IMT), a prekosutra ce ratarko i kolege sjediti na necem zutom sa kosim svjetlim ;)
 
P

Picek

Guest
jesam li ja sinoć objavio jedan post gdje sam pisao i o kineskom gospodarstvu nakon 2030.?
čini mi se da jesam ali tog posta nema pa nisam siguran. :?
 
K

krx pozega

Guest
Picek kaže:
jesam li ja sinoć objavio jedan post gdje sam pisao i o kineskom gospodarstvu nakon 2030.?
čini mi se da jesam ali tog posta nema pa nisam siguran. :?

Picek biti će da si zbrisan zbog nepotrbnog stavljanja IMT u kontekst...baš me zanima kome je to zasmetalo ;) :D
 
P

Picek

Guest
krx pozega kaže:
Picek biti će da si zbrisan zbog nepotrbnog stavljanja IMT u kontekst...baš me zanima kome je to zasmetalo ;) :D
ma i mislio sam da je to ali nisam nikoga htio optužiti jer se moglo desiti da sam napisao post a ne i postao ga...
uglavnom, živjela demokracija :roll:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Smiljan kaže:
ZJ kaže:
Naročito obratite pažnju na konstrukciju prednjeg mosta. Koriste Z pogon (kao na manjim voćarskim/vinogradarskim traktorima), koji nije ni dovoljno jak ni izdržljiv kao standardni prednji most kakav čak i Bobo na IMT-u ima ;) :lol:

Pa zar je IMT 539 usporediv i sa kojim traktorom? ;) :lol:

Govorimo o Bobovom 549DV ;)
I imaš pravo ... nije usporediv :lol: :lol: :lol:
 
B

Bobo

Guest
Picek kaže:
krx pozega kaže:
Picek biti će da si zbrisan zbog nepotrbnog stavljanja IMT u kontekst...baš me zanima kome je to zasmetalo ;) :D
ma i mislio sam da je to ali nisam nikoga htio optužiti jer se moglo desiti da sam napisao post a ne i postao ga...
uglavnom, živjela demokracija :roll:

Tako je, Zivjela demokracija...

Ja sam vac par puta napisao da paljenje vatre IMT Torpedo i slicne bez upozorenja brisem, kako bi se izbjegle daljnje prepirke i dividjenja u neugodne situacije. Cak se i ja suzdrzavam da ne pisem nista u tom smislu, pa bih i vas molio da se suzdrzite.


Sto se kineskih traktora tice, malo je falilo da na nevidjeno kupimo EuroWolf 454 i Potrefio se sajam u gudovcu, pa smo se odlucili otici pogledati ga izbliza. Sva sreca pa ga nism uzeli, jer se bas taj 454 pokazao kao jako nepouzdan traktor, a najbliza trgovina dijelovima mi je tada bila u Vinkovcima. danas ju imam u jednom mijestu nadomak pozege i da je onda tamo ta trgovina bila, ne bih niti onda kineza kupio...

Drugi nam je izbor bio EuroPard 824 (82ks) no to nam je bio prevelik tarktor za nasih 15 jutara, tako da je izbor ipak pao na IMT. Sad mi je neako malo i zao jer se nismo odlucili za EuroParda, jer kako cujem da je to dosta dobar traktor, a u plus mu ide sto se na toj seriji koju smo gledali ugradjivali original perkins motori, a na ostalima je bio motor po perkins licenci...

No sto je tu je...
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Kojot ,kioti ili Daedong

Daedong je korejska fabrika traktora u svetu poznaitija kao Kioti
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kioti su dobri traktori. No, u Sloveniji su se znali pojaviti oglasi slični onima iz Poljske.
Kome treba traktor, može riskirati nešto telefonskog troška i provjeriti. Ako se traktor može vidjeti, vjerojatno se isplati pogledati.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Vjerujem da su dobri,zato mi je i zapeo za oko. Cijena mi se čini mala,ali realna je. Zvat ću trgovca da čujem. Taj Kioti bi trebao biti gabaritno negdje kao mali IMT,to nije skroz uski vočar,koliko vidim po slikama...
 

Najnoviji postovi

Na vrh