• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dali tko zna koja je ovo wenglerica????

  • Temu pokrenuo zoran 1
  • Datum prvog posta
Z

zoran 1

Guest
 
Z

zoran 1

Guest
e hvala, možete mi reći nešto to toj balirki kakva je?
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Ja imam istu takvu, samo moja ima katapult :D

Jako dobra balirka, malo smo izmjenjali na onome Pick Upu ali sad je sve ok, Ta balirka ti je zakon, ako radis vise zemlje i ako presas cjeli dan...
Moj stari sa njom od podne do 21h uradi preko 1000 bala, a nekada cak i vise,ako ces raditi manje bala ( vrsiti usluge drugima) predlazem ti ap 41 ili tako nesto, uglavnom manje, ova balirka moze da proguta jako puno slame, moze da presa klasuru, jako je mocna, i sto je vaznije, za nju ti treba traktor od 60-80 KS... Sve ispod, mozes da zaboravis, ona je jako teska, ima taj veliki zamajac, oko nje ima i puno posla, Svako jutro prije rada, Trebo bi da uzmes Tot Mast i da sve fino podmazes kako treba, ako hoces da prodjes bez kvarova. Mi baliramo sa IMT 560 i druga spora, to je za nju dosta, katapult imamo, ali nam ne radi :S Pa cemo ga i skinuti, da nam se ne savijaju bale, ali najvaznije ti je, ako ides da puno baliras, obavezno je da si uzmes spagu, Tip 500, i uvjek imat bar 4 koluta u spremniku, to napravi preko 1000 bala u danu, to je jako puno spage, Tako da znas, kada sa njom uradis neka 2-3 dana, sve ces skuziti, mi ju koristimo 3 dana, i vec skoro sve znamo u vezi nje, kako i gdje spagu proturit, di je zavezat i tako to...Podesavanje velicine bala, dizanje Pick Up-a ( to smo otkrili jedva :D)

Uglavnom, da ti kazem, Ako ides u malu proizvodnju bala, samo za svoje kuce, AP 41 i miran si...Ovo ti je za vece poslove a i Traktore !

Toliko od mene, pozdrav
 
Z

zoran 1

Guest
e hvala ti puno

ja je okrećem sa fergusonom 42,i balira i vuče je bez ikakvog problema.
a šta se tiče bala godišnje napravim oko 8 tisuća. dosad sam sa njom napravio oko 4 tisuće nije stala. a sijeno guta ko luda. a ja koristim tip špage 400
 
Posljednje uređivanje:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ap 61 imam i ja i ja je zovem "mazdrak"to je presa jaka,velika,velkog kapaciteta i tacno je da treba traktor sa vise konja moja procjena (45 ks duplak)sve preko 45 ks je bolje jer je presa poteska a i valja svu tu masu proturiti,.,ako kupis neces pogrijesiti,
pitaj ako te zanima jos detaljnije
 
Z

zoran 1

Guest
ma kažem vam ja je vučem sa 42 bez ikakvog problema

i zanima me još nešto koja je bolja 53 ili 61? pošto imam 2 jedne bi se riješio
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
imas dvije a slabo se razumijes ti to uvozis ili,53 je presa mladje generacije,61 je starija po mojoj procjeni sigurno i bolja ali kako kome,42 jka mozda ali po ravnom u brdu tesko jer znam sta radi mom case-u 72 ks duplak kad je treba potjerat gdje uz brdo a jos gore niz brdo
 
Z

zoran 1

Guest
imam 2 da, a šta ti kažeš ne razumijem se baš, ma ne uvozim ih. 53 sam uzeo prije neka 2mj,a stari je 61 preklopio za neki dug. A 2 mi netrebaju samo zauzima mjesto jer je dosta velika

dali možda znaš od prilike koje su godište 61?

a čak sam probao balirati sa fergusonom 39 samo njega malo guši gdje ima više sjena na hrpi.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ma malo mi cudno pitas prvo za model prese,a svugdje se sad samo nesto prelama(dugovi)slabo se radi parama ali staces radio je seljak na prelamanja i prije nego su izmislili pare,
61 se krece od prilike 71-80 god, moja je 74 god.
 
Z

zoran 1

Guest
hehe, ma stari je radio privatno kod nekog tipa na građevini ,a cifra je bila 23 tisuće kuna, i lik nije platio to jedno 2 3 god i na kraju kaže evo ti balirka ja tilie ti novce nemogu dati i jebg

a dali ta balirka vrijedi 18 tisuća kuna?

a tebi hvala na pomoći
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Dobro, ti ne zbiješ tu balu previše, kod nas je zbijena muški, samo mi u te balirka smeta ona papuča ( nogara) što ju drži -.- Za IMT 560 kada se zakači balirka, ima možda 10 CM od poda zbog te papuče, a skidat je nesmjemo...Mi ćemo ove godine minimalno 20 000 bala napraviti, evo, već ima oko 2 000 a koristimo je tek tri i pol dana :D

Mi ćemo balirat i sijeno, i slamu od soje, i klašuru, nama je bitno da je ta balirka moćna, a ona je jako moćna, pa moze i klasuru da balira, samo ako budes baliro sojinu slamu/klasuru polako, jer to je jako tvrdo, pa treba moc to stiskat :D...Uz to boja na Pick-Upu će ti se skidat, pa ako je misliš ikada prodavati, predlažem ti da to ne baliraš, jer se na cjelom pick upu i oko njega skine boja....

Ta balirka vrjedi dosta, i to jako dosta....
Ako želiš da prodaš balirku, kontaktiraj mog rođaka ( on uvozi balirke u BiH i preprodaje ih) evo ti broj
0038763 726 587

I reci mi da li si mu javio :D
 
Posljednje uređivanje:
Z

zoran 1

Guest
nisam mu se još javio jer neznam koju će mo prodati. a ja svoju kačim na onu poteznicu šta ide na hidrauliku.

a daj mi recite dali ja sa njom mogu balirati slamu?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
sve moze da se balira ako covjek hoce,a sto ne bi mogla i slama,.

chlas prepravi je na onaj sistem da je kacis na poluge,jer kod imt je malo nezgodno ako je kacis na automacku kuku
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Ma ovaj imt 560 od kolege nije ni za deponija, a kamo li za baliranja... Tezak mu je volan i to muski, kardan mu je na mjesto gdje nebi trebo, a kod njega ima kvar, cim stisnem kvacilo hidraulika se spusta na tlo, tako da nemogu kaciti na poteznicu za hidrauliku,a kada bude ugasen hidraulika mu se u roku od 2 minuta spusti na tlo ! Zato on nevalja nikako za ovaj posao, ali meni je bitno da ona ide :D

Pa Zorane, imas 2, vise ti se isplati raditi sa 61 om, ako misliš raditi na veliko, pa eto, nazovi mog rođaka i ako on oće da od tebe kupi, reci da ti je za njega reko njegov rodjak Matej, i sve ce mu bit jasno :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh